Forum dyskusyjne

Czy to prawda że akceptują TYLKO dolary po 2006 roku wyprodukowane

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 16:43 | 10.06.2011

Help... proszę o pilną pomoc... Czy to prawda, że w Kenii akceptowane są TYLKO dolary wyprodukowane po 2006?
Z góry dzięki...

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 16:47 | 10.06.2011

Tak. Najpierw wydawało mi sie, że wystarczą nominały z "dużą" podobizną prezydenta z każdego roku ale jedną stódolarówkę miałem sprzed 2006 i za cholerę nie chcieli jej przyjąć w żadnym kantorze a próbowałem w wielu. Na szczęście miałem zapas kasy i nic się nie stało. Pozdro.

womANN dołączył
13.03.2011

womANN 16:53 | 10.06.2011

Dzieki wielkie za info, właśnie dzisiaj sprawdziłam, że mam częśc dolarów z 2006 roku, reszta jest okey. Więc muszę wymienic...Bardzo dziekuję :) Pozdrawiam...

crazyknight dołączył
11.06.2011

crazyknight 12:12 | 11.06.2011

mieszkam i pracuje w nairobi, powiem szczerze, ze najlepsze co mozesz zrobic, to kozystac z tutejszych bankomatow i wyplacac pieniadze w szylingach (jak osobiscie tak robie)... za atrakcje turystyczne placi sie w dolarach, ale mozna zaplacic w szylingach i przelicznik nie zwala z nog. poza atrakcjami turystycznymi dolary generalnie sa bezuzyteczne, za wszystko placimy, lub mozemy placic w szylingach. jedynym miejscem gdzie jest wymagana obca waluta(euro), to polska ambasada.

___Ola dołączył
19.06.2011

___Ola 14:11 | 19.06.2011

Niestety to prawda, o czym ja w zupełności nie wiedziałam. Czego efektem było spędzenie samotnie pół nocy na lotnisku w Nairobi bez możliwości kupienia wizy i wyjścia z lotniska , dopóki ktoś mi nie pomógł. Także proponuję sprawdzić dokładnie każdy dolar, by nie wynikły z tego żadne problemy - tak jak w moim przypadku :)

Pozdrawiam ..

manni dołączył
24.06.2011

manni 22:04 | 30.07.2011

Dolary USA są chyba najczęściej podrabianą walutą świata dlatego amerykanie broniąc się przed fałszerzami co jakiś czas (ok. 10 lat) wypuszczają nowy doskonalszy wzór dolara. Ostani wzór został opracowany w 2006 roku. Starsze dolary dalej są w użyciu i są ważne, ale nikt nie jest w stanie nauczyć się wszystkich wzorów poszczególnych nominałów. Kiedy poprosiłem w moim banku o okazanie wzoru najnowszej 100-dolarówki, pani wyciągnęła całą książkę ze wzorami z poszczególnych serii i nominałów. Nic więc dziwnego, że ludzie w obawie przed wciśnięciem fałszywki przyjmują tylko to co znają, czyli najnowsze.
Problemy z tym są nie tylko w Kenii ale też w innych krajach. Teoretycznie w banku nie powinni robić trudności ale w życiu niestety różnie to bywa. Ja w każdym razie przed wyjazdem udałem się do mojego banku i poprosiłem o sprawdzenie wszystkich banknotów i ewentualną wymianę. Nie robiono mi z tym żadnych problemów a nawet zaproponowali mi rozmienienie grubych nominałów na drobne bez żadnej dopłaty. We wrocławskich kantorach dostępne są praktycznie tylko 100-dolarówki a za jednodolarówki życzą sobie 4zł.

artala dołączył
28.12.2011

artala 16:14 | 28.12.2011

Witam czy dolary wydrukowane w samym 2006 roku też powinnam wymienić i bezpieczniejsze będą te z 2007 ??

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:28 | 28.12.2011

Nie ma co popadać w paranoję. Najlepiej weź 50 z nowej kolorowej emisji. Nie będziesz mieć nigdzie problemów obojętnie jaka na nich jest data. Z 100 czasami jest rzeczywiście problem.
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl