Forum dyskusyjne

TANZANIA safari ZANZIBAR SIERPIEŃ 2011

kategoria podróże po świecie

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 17:50 | 14.06.2011

Czy jest ktoś kto wybiera się do Tanzanii w tym okresie? Poszukuję zaufanej firmy organizującej safari z arushy . Czy możecie polecić jakieś hotele w arushy i na Zanzibarze?
Z góry dziękuję.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:13 | 16.06.2011

Byłem w Blue Oyster w jambiani na zanzibarze-rewelacja!

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 19:51 | 16.06.2011

Patrzyłam również na ten hotel , wygląda ok, nie wiesz czy dużo wcześniej trzeba zamówić pokój?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:03 | 17.06.2011

Nie mam pojęcia,ja zamawiałem z msc wcześniej-jechałem w grudniu.na miejscu było trochę Niemców plus kilku fajnych ludzi.Ogólnie jest świetnie wkomponowany zarówno w plaże i w wioskę Jambiani.Na miejscu pracuja miejscowi w jakims programie,uczą się etc.jedzenie bardzo dobre,świetny,spokojny hotel bez wieczornych baja bongo-z szumem fal,bardzo czysty,na miejscu jest wszystko czego potrzebujesz,typowy wypoczynek a jednocześnie fajnie jest pobyć normalnie wśród miejscowych i popatrzec jak żyją,porobić zdjęcia z dzieciakami-miałem wielką radochę będąc tam.
Jedyną wadą jest cena-obo są tańsze ale standard zupełnie inny.
Pozdr.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:06 | 17.06.2011

Pokoje są tak ulożone,że masz dla siebie duży balkon albo taras-nie sąsiad obok sąsiada-to jest dużą zaletą.Polecam mimo wszystko dopłacić 10 euro i wziąć pokój na 1 piętrze z widokiem na lagunę.
taki jest widok oczywiście jak jest przypływ:
picasaweb.google.com/krzwaw/KeniaTanzaniaZanzibar#555722144260  9060914

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 08:35 | 17.06.2011

Właśnie o to mi chodzi, a powiedz jeszcze jak to jest z tymi odpływami czy z tej strony wyspy nie będę musiała dreptać km żeby się zamoczyć w wodzie?Korzystałeś z jakiś atrakcji typu nurkowanie czy pływanie tymi łódkami? Chciałabym też wybrać się na plantację przypraw, byłeś może?i czy pamiętasz czy hotel może zorganizować transport na lotnisko?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:56 | 17.06.2011

Z odpływami to było w grudniu tak,że na kilka godzin nie było wody i niemożliwe było kąpanie się w oceanie-natomiast nie przeszkadzało to mi kompletnie.np.odpływ zaczynał sie ok godziny 11 stej i ok 13-14 nie można już było się kąpać,po czym ok 16 już znów można było.taki jest zanzibar.Oczywiście godziny są względne bo jednego dnia jest to o 13 stej drugiego np o 6 rano
Hotel organizuje wszelakie wycieczki,wygląda to tak,że wpisujesz się na listę która sobie wisi na dole i jak sie uzbiera grupa to wtedy jedziesz z grupą za o wiele taniej a jeśli nie i chcesz dalej jechac to możesz zapłacić więcej i jechac sama czy z kimś-nie są to jakieś kolosalne kwoty.
Obok hotelu znajduje się taka chatka w której siedzi sobie człowiek który może Cie podrzucić gdzie chcesz za połowe ceny.
Na miejscu jest też 'kapitan"mam go na zdjęciach,który wypływa z Tobą na lagunę i organizuje wszystko to co na wodzie:łowienie ryb,nurki,snorki etc-bardzo przyjazny i tanie-2 osoby na 2 godziny snorkowanie(z dopływem ok 3,5H)koszt 15 $
Moje mozliwości były nieco ograniczone bo ktoś z kim byłem zachorował (lekarz jest w Jambiani)ale zwiedziłem;Jozani Forrest,byłem na spice tour,w stone town po przylocie 2 dni,oraz na snorkach z kapitanem:)
Baw się dobrze i jak masz pytania jeszcze chętnie odpowiem-na zdjęciach masz dokładnie jak wyglada to wszystko o czym piszę.
Pozdr

migro dołączył
11.06.2011

migro 09:49 | 17.06.2011

Jak na moje doświadczenia szukaj hotelu na plaży Nungwi. Polecam ten hotel - The Z Hotel. Nurkowanie jeżeli z butlą to warto. Plantacja przypraw to porażka. Transport na lotnisko jak popytasz to każdy taksówkarz cię zawiezie, plantacje przypraw jak pogadasz to załatwią ci w koszcie transportu na lotnisko gratis. Jeżeli masz pytania co do safari to pisz.

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 10:00 | 17.06.2011

Hej po pierwsze PIĘKNE ZDJĘCIA wpadłam w zachwyt, jesteś profesjonal czy amator samouk? Pewnie że mam pytanie co do safari, gdzie byłeś i cze możesz polecić jakąś firmę organizującą?

migro dołączył
11.06.2011

migro 08:53 | 21.06.2011

Sorki że tak późno, jeżeli chcesz mieć dobrą cenę i naprawdę zobaczyć to musisz zrobić tak. Udać się do Arush-y zostać na jedną noc. Rano wcześnie przejść się po mieście safari samo cię znajdzie, zbierz kilka cen ustal czy chcesz jechać sama czy w większej grupie, sama lepiej bo wybierzesz co chcesz zobaczyć. Zwierzęta są jak pomniki po prostu są w stałych miejscach i każdy przewodnik je zna. Pamiętaj że cena którą płacisz w biurze nie jest ceną końcową. Zawsze na koniec musisz coś odpalić przewodnikowi i kucharzowi - zawsze są nie zadowoleni daj tyle ile ci akurat pasuje ale trzeba coś dać bo pracują tam tylko za napiwki. Co do Zanzibaru spałem na tej plaży i płaciłem 65$ za 3 osobowy pokój z klimą i śniadaniem. "Malarone" wskazane, nie pijcie za dużo alkoholu wszyscy mieliśmy "dziwne sny". Staraj się udać od razu do krateru i dalej do Serengeti. Wioska masajska to sciema jak za free to jedź. Cokolwiek chcesz jeszcze wiedzieć pisz. Spędziliśmy tam ponad miesiąc.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:59 | 17.06.2011

Z Z Hotel też korespondowałem ale ceny mają za wysokie jak dla mnie,to było chyba 250 $ za pokój.

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 09:12 | 21.06.2011

Hej dzięki za info , póki co czekam na odpowiedź co do ceny z jednej firmy, ale słyszałam że można znaleźć przewodnika i kierowcę obchodząc firmy i wtedy jest dużo taniej. Pamiętasz ile płaciłeś za safari? Rozumiem ,że na Zanzibarze wybrałeś opcję droższego spania, słyszałam rownież że nie trzeba rezerwować noclegów wcześniej bo i tak się coś znajdzie tylko kwestia ceny. W większości tych miejscowości są hotele czy bungalowy prowadzone przez miejscowych ,których nie znajdzie się w necie bo po prostu się nie reklamują, te hotele co są w necie to właścicielami są europejskie firmy. Słyszałeś coś na ten temat? Ponoć wtedy znajdziesz spanie za 35$ za osobę ???

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 10:09 | 17.06.2011

Też sprawdziłam cenę i trochę za drogo chcą aktualnie 260 $ fakt że wygląda dość luksusowo ,ale raczej wolę coś w tańszej cenie.

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 10:16 | 17.06.2011

do ARNIE obejrzałam fotki ,są super aż chce mi się lecieć od razu :)czytałam gdzieś na forum że ludzie raczej nie są mile nastawieni do fotografowania ,że trzeba ich pytać albo płacić ,ale po twoich fotkach widzę, że to bzdura. Te wszystkie fotki róznych drzew owocowych to z tego parku czy rosną gdziekolwiek? A jak sprawa z komarami ?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:43 | 17.06.2011

Z tymi luzmi to bywa różnie,ja uwielbiam właśnie taką fotkę ulicy-natomiast w keni jest to bardzo trudne,na Zanzibarze ludzie są o wiele bardziej życzliwi,szczególnie dzieciaki,raz się zdarzyło jak poszedłem w wioskę,że musiałem zapłacic za fotkę ale na zanzibarze jest inaczej.
Drzewa i rośliny,przyprawy etc rosną sobie na zanzibarze na plantacji ekologicznej czy jakoś tak to się nazywa ale jest to coś takiego,że jest sobie po prostu wioska,jest szkoła,są domy obok domu rośnie wanilia albo pieprz albo wokół szkoły rosną ananasy a jak jedziesz do jambiani to przy drodze od groma jest mango-taki jest zanzibar:)
Długo myślałem ze względu na podniesienie kosztów całej wyprawy czy wrzucić Zanzibar ale kurdę-choćbym miał zapłacić jeszcze raz tyle to naprawdę warto!
Zostawcie sobie jakiś czas na Stone Town-ma swój klimat-nocowałem w coffehouse hotel-stary hotel z tradycjami,obsługa ubrana w turbany etc-koszt ok 80 S za pokój z pysznym sniadaniem na wysokim tarasie-z którego też strzelałem fotki:)
Jesli chodzi o komary-brałem malarone-nie odpuszczałbym tego-na Zanzibarze przy hotelu wieje cały czas więc komarów nie ma(ten wiatr nie jest silny) komarów więcej miałem w masai mara no i mnóstwo meszek.
Pozdr

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 14:00 | 17.06.2011

Hej dzięki za info ,wiadomo że jakaś ochronę przeciwmalaryczną trzeba mieć ,my też będziemy brać malarone ( czytałam że nie można pić alkoholu jak się to bierze? czy po prostu nie należy przesadzać a jeden kieliszek nie zaszkodzi? Nie chcę po prostu popaść w skrajność i przez 17 dni dziennie smarować się od góry do dołu maściami czy pryskać się co 5 min czymś odstraszającym komary. My będziemy tylko w Tanzanii i na Zanzibarze, więc może uda mi się pofotografować bez konieczności płacenia za fotki. W Stone Town chcemy też przenocować, ponoć warto wypożyczyć rower i objechać miasto.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:27 | 17.06.2011

Po Stone Town można spokojnie pochodzić,rowerem aż w tai upał to nie bardzo,poza tym nie jest to duże miasto.uważajcie na targ nocny-jest bezpiecznie ale zapłacicie o wiele więcej niż się spodziewacie,pozostanie pewien niesmak,strasznie naciagają-jeśli jednak chcecie popstrykać to lepiej coś kupcie dla wszelkiego spokoju,natomiast strasznie mnie wkurzył ten targ-mimo,że przecież mogłoby być tam bardzo fajnie,w nocy trafić do hotelu masakra-ciemno strasznie i nie ma nazw ulic ale dzięki błądzeniu można fajne rzeczy zobaczyć.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 12:31 | 22.06.2011

cześc Kristin
Ja będę w Tanzanii na safari z Arushy 5-11 sierpnia, potem lece na Zanzibar
na 3 dni. Wczesniej będę 7 dni w Kenii. Jadę w 5 osób. Napisz kiedy i w ile osob jedziesz, moze się gdzies złapiemy
Wojtek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl