Forum dyskusyjne

Z Banbgkoku do Angkor Wat na własną rękę

kategoria podróże po świecie

___Ola dołączył
19.06.2011

___Ola 23:24 | 22.06.2011

Czy ktoś, będąc w Bangkoku, próbował na własnę rękę dostać się do Siem Rep, a dokładnie do Angkor Wat ?

Czytałam o możliwości pociągu pod granicę ( do Aranyaprathet ), a po przejściu granicy busy, bądź minibusy. Istnieje też możliwość wykupienia taniej "wyczieczki" w lokalnym biurze.

Generalnie chodzi o to, by jak najtańszym sposobem dostać się do Kambodży, więc jeśli ktoś może się podzielić takimi informacjami - będę niezmiernie wdzięczna.

Pozdrawiam, Ola

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 08:20 | 23.06.2011

Z Bangkoku z dworca polnocnego /Morchit/ do Aranyaprathet autobusem za ok 160-200 Bth, czas jazdy ok 4,5h . Pierwszy odjezdza o 4rano, pozniejsze co poł godziny. Po przekroczeniu granicy jest darmowy autobus na dworzec w Poipet, skad mozna do Siem Reap pojachac autobusem 10$, badz taxi 45$. Jezeli jestes sama, to mozna sie do kogos dołaczyc i jechac taxi, wyjdzie prawie tak samo, a za 1,5-2h bedziesz na miejscu.
Jezeli znasz dobrze angielski to podesle link, ktory opisuje wszystkie mozliwe sytuacje odnosnie podrozy z Bangkoku do Siem
Reap. Wize do Kambodzy najlepiej zalatwic przez internet.

pozdrawiam, czesiu

ML dołączył
26.05.2010

ML 11:41 | 09.11.2012

a ile +/- kosztuje wycieczka/przejazd z agencji z BKK do Siem Reap??

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 11:41 | 23.06.2011

To zależy jak bardzo lubisz komfort. Ja jechałem pociągiem, bo chciałem poczuć lokalne klimaty. Pociąg jest o 5:55 z Hualamphong, później tuk-tukiem do granicy, na piechotę przez granicę i później shuttle bus do jakiegoś punktu odjazdowego. Shuttle bus nie wozi Cię koniecznie na dworzec autobusowy, tylko tam, gdzie akurat koleś kierowcy ma biznes :-) Później na spółkę z dwoma Japończykami wzięliśmy taksówkę.

Musisz jednak brać pod uwagę, że pociąg jest trzeciej klasy, okna ze stalowymi roletami, twarde ławki i wiatraki pod sufitem a 'Wars' to kobiety przygotowujące potrawy na ławkach i chodzące z koszykami z jedzeniem po wagonach :-)

Tutaj jest całkiem dobrze to opisane:
www.seat61.com/Cambodia.htm#Bangkok  - Phnom Penh

___Ola dołączył
19.06.2011

___Ola 00:56 | 24.06.2011

Dziekuję bardzo, za posty. Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ wybieram się do Tajlandii we wrześniu, a jest to pora deszczowa i zdecydowanie nie sezon, to czy wtedy też mogę liczyć na to, że złapię taksówkę itp. ? Czy w może być trudniej ?

P.S Nie mam problemu z rozumiewaniem angielskiego, więc prosiłabym o linka, do tej ciekawej strony :))

edekm1967 dołączył
27.12.2010

edekm1967 22:06 | 18.08.2011

Ja tak podróżowałem - autobus z Bangkoku do Aranyaprathet, potem taksówka do Siem Reap - opisałem to na swoim blogu, na który zapraszam rodzinne-podroze.blogspot.com/p/tajlandia-kambodza-2011.html 

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 15:12 | 09.11.2012

Na Khao San road jest wiele biur turystycznych. Ja kupiłem przejazd busem (z przeprowadzeniem przez pilota przez granicę) za 400 bth (13 doalrów). Dojechaliśmy do Siem Rap, gdzie na dworcu czekało wielu naganiaczy z hoteli i tuktukami dowozili do wybranych hoteli za fri. (informacje z października br.)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl