Forum dyskusyjne

jaki rodzaj wizy do Indii

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

karolinapl dołączył
27.06.2011

karolinapl 09:34 | 28.06.2011

witajcie, potrzebuję pomocy w doborze wizy, gdyż nie wiem czy powinnam brać turystyczną czy tranzytową... Przylatuje do Delhi, zamierzam tam zostac max 24-36 h ( nie wiem o ktorej bede miala lot do BKK), pozniej wylatuję , wracam tam po 12-14 dniach, znowu doba w Delhi i lecę do Polski...proszę o jakies podpowiedzi :)

czesiu dołączył
01.06.2011

ainatravel dołączył
17.06.2011

ainatravel 11:28 | 28.06.2011

Bez żadnych problemów można dostać dwukrotną wizę w przypadku gdy w międzyczasie jedzie się do Nepalu. W innych sytuacjach może być problem ale to już trzeba uzgadniać przy składaniu w BLS.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 17:25 | 28.06.2011

wiza tranzytowa jest ważna 15 dni OD DATY WYSTAWIENIA WIZY,
Wizy dwukrotne są ważne najczęściej 3 miesiące, ale przy kolejnych wjazdach do Indii musi być zachowana 2 miesięczna przerwa, nie dotyczy to krajów ościennych, czyli na wizie dwukrotnej możesz wjechać do Nepalu i wrócić z Nepalu ponownie do Indii krócej niż te 2 miesiące. Można też kombinować wizę tranzytową będąc w Kathmandu, ale moim zdaniem jest to strata czasu a koszt dwóch wiz tranzytowych i tak przekroczy normalną wizę turystyczną dwukrotną (koniecznie zaznacz to na wniosku)

karolinapl dołączył
27.06.2011

karolinapl 09:57 | 29.06.2011

ok, prawie rozumiem :) , tylko co z tą 2miesieczna przerwą miedzy wjazdami?? wroce do Indii z Tajlandii po okolo 2 tygodniach a nie miesiacach, wiec nie bardzo wiem co robic( chyba ze przy 2-krotnym wjezdzie nie ma problemu a przerwa 2 miesieczna ma byc juz po tych 2 wjazdach), czy kupowac juz bilety do Bkk czy pisac do ambasady i u żrodła się dowiedziec... bo generalnie jestem w Indiach tylko przejadem, czyli tranzyt...wszedzie jakos prosciej jest, a tu zakombinowali jak tylko mozna...

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:44 | 29.06.2011

2 miesięczna przerwa nie dotyczy krajów ościennych, do których zaliczają Tajlandię :

goindia.about.com/od/visas/qt/How-To-Avoid-The-Indian-Tourist-V  isa-2-Month-Rule.htm

karolinapl dołączył
27.06.2011

karolinapl 08:56 | 30.06.2011

dziekuje bardzo za informacje ...:)

laisve dołączył
19.09.2012

laisve 17:41 | 19.09.2012

mam problem - mam jednokrotna wize do Indii, lece do Delhi, potem droga ladowa do Kathmandu, a w drodze powrotnej z Kathmandu lece do Delhi i po 10h mam lot do Polski...wszystko z terminalu 3. Roznymi liniami, na roznych biletach. Nie pomyslalam wczesniej, ze moze przyda sie wiza dwukrotna i teraz nie da sie juz tego zmienic. Czy bede miala problemy na lotnisku? Chodzi glownie o to, ze chyba zeby odebrac w Delhi bagaz i nadac go do Polski, musze przejsc przez kontorle celna? bardzo prosze o porade, nie wiem jak to rozwiazac.

karolinapl dołączył
27.06.2011

karolinapl 19:19 | 24.09.2012

oczywiscie chwila strachu była, bo juz przy wylocie z Indii panienka z okienka na odprawie zaznaczyla ze mozemy miec problemy z wjazdem ponownym do Indii, bo te 2 miesiace itp... wypuscic nas z Indii wypuscili, do Tajlandii jak zawsze z otwartymi ramionami wpuscili a po 2 tyg wypuscili a w Delhi zgodnie z oczekiwaniami hocki-klocki.. sami nie wiedzieli co i jak... jedna pare przepuscili a druga przy innym stanowisku odpraw zatrzymali,ale 30 minutach puscili,po konsultacjach ze wszystkimi mundurowymi ktorzy sie tylko nawineli...takiego balaganu nie widzialam jeszcze na zadnym lotnisku...na tablicach informacyjnych pojawia sie info ze boarding sie zaczyna,my biegiem o mało nóg nie połamiemy,a tu lipa.. komus sie pomylilo i przez 10 minut wyswietlaja info o rozpoczetym boardingu, ktory de facto zacząl sie dopiero po 1,5 godzinie, ze sporym opoznieniem...wszystkie zapalniczki zabrali, choc sa palarnie na terenie lotniska ...zalowalismy ze nas tam jednak wpuscili, bo trzeba bylo zostac dluzej w Tajlandii albo wrocic do Polski, bez ponownego wjazdu do Indii... jestem bardzo rozczarowana tym krajem i ludzmi ...i niech doplacają, a nie pojadę

kami789 dołączył
27.09.2012

kami789 14:01 | 27.09.2012

Inne pytanie --> ile trzeba zapłacić za wizę ?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl