Forum dyskusyjne | Konkurs foto!

Weekend na Kaszubach

kategoria tanie podróżowanie

kraj Polska

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 15:17 | 28.06.2011

W przyszłym roku kończę 18 lat, mój chłopak 19. Chcielibyśmy wyjechać razem na weekend, lub cały tydzień nad jeziorko na Kaszuby. Nie toleruję spania w pokoju w pensjonacie, muszę mieć wolną przestrzeń i własną toaletę, dlatego zależy nam na domku dwuosobowym. Znacie może jakieś ośrodki wczasowe bądź wypoczynkowe, które oferują domki dwuosobowe ? Wewnątrz domków nie musi być wcale pięknie, po prostu , żeby było czysto i nie sypało się. :) Chciałabym także żeby w pobliżu była jakaś restauracja, taka do której moglibyśmy przejść się piechotką max. 4 km od domku. Także jeziorko chciałabym żeby było bardzo blisko, najlepiej by było jakby domek/ośrodek położony był nad samym jeziorkiem. Wiem, że mam wygórowane wymagania, ale jestem straszną pedantką.

Z góry dziękuję chociażby za nazwy ośrodków.

Ps. Jeśli zna ktoś jeszcze inne fajne miejsca nad jeziorkami, niekoniecznie na Kaszubach ale blisko Pomorza, to proszę o podanie ich nazw.

Bardzo potrzebowałabym to na te wakacje, bo Nasi znajomi chcą wyjechać właśnie w tym sezonie.

TheOneHostel_pl dołączył
27.08.2012

TheOneHostel_pl 20:56 | 22.12.2012

Kaszuby uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski - z tego względu często określane są mianem "Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo Kaszub stanowią lasy oraz jeziora. Na czele stoi kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze". Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój czynią Kaszuby naprawdę niesamowitym miejscem.

[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 11:24 | 22.01.2013

Skoro jedziecie ze znajomymi, może warto wynająć wspólnie jeden większy dom, w którym podzielicie się pokojami? Ewentualnie możecie wynająć sobie apartament. Wchodząc do nas na stronę możesz skorzystać z wyszukiwarki - pod kątek ilości osób, standardu wyposażenia, regionu, okolicy, etc. Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

vilemo dołączył
25.01.2013

vilemo 22:15 | 25.01.2013

Napewno Wiezyca- duzy osrodek zarowno z roznej wielkosci domkami (nawet na zime) jak i pawilonem z pokojami, nad jeziorem Ostrzyckim.
Poza tym Chełmn np. Krefta,OW Sosnówka lub Adler w Stęzycy, fajne domki tez w Grzybiej Dąbrowie,

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 12:35 | 16.02.2013

Z samym noclegiem nie będzie problemu,w końcu jest tam wiele gospodarstw agroturystycznych gdzie często ceny także nie są zbyt wygórowane,więc warto. T dobra opcja dla tych,którzy lubią nizinne tereny z jeziorami w tle.

AnnaKot01 dołączył
17.10.2012

AnnaKot01 01:39 | 24.02.2013

Jeśli nad jeziorkiem to polecam malutką miejscowość na Mazurach o nazwie Kruklanki koło Giżycka. Byłam dwa lata temu w ośrodku, do którego link podaję poniżej:
www.kruklanki.mazurski.pl/index.php 
W prawdzie zakwaterowanie miałam w budynku, ale na terenie ośrodka są domki nad samym jeziorem, ośrodek ma dostęp do własnego jeziora. Cisza, spokój, ośrodek ogrodzony, dobre jedzenie na stołówce (choć stołowka i ośrodek przypominały trochę czasy "Gierka" to i tak warto ze względu na położenie i bardzo smaczne wyżywienie). Dookoła piękne trasy rowerowe. Do miasteczka jakieś 1,5 km. Jednak jeśli nie będziecie zmotoryzowani, to może być z problem z dojazdem. Niemniej polecam!

Kasia92 dołączył
05.04.2013

Kasia92 10:18 | 06.04.2013

Ja polecam Trójmiasto, ale stamtąd jest niedaleko do Malborka, możecie tam wpaść. Jego ogrom robi wrażenie, sama grubość murów:) Coś niebywałego:)

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 14:37 | 27.05.2013

Zależy co kto lubi,jednak jeżeli miałbym wybierać,to faktycznie Malbork czy Trójmiasto brzmi bardziej kusząco niż spedzenie tego czasu na Kaszubach. Tam przynajmniej zobaczymy potężną twierdze Krzyżaków czy zabytki Gdańska.

[fb] JoAnna Małysz dołączył
24.01.2017

[fb] JoAnna Małysz 15:38 | 24.01.2017

Polecam Siedlisko Kłodno w Sulęczynie www.siedlisko-klodno.pl/ 
Pensjonat nad samym jeziorem, wokół cisza, spokój.
Do wyboru różne pokoje i apartamenty, w każdym własna łazienka. Piękne miejsce w malowniczej okolicy.

Halinka dołączył
01.02.2017

Halinka 13:26 | 03.02.2017

ja zakochana od kilkunastu lat w Kaszubach, odkąd pierwszy raz tam trafiłam...wracalismy z mężem znad morza, przez Kaszuby i nagle zjechaliśy w dół w jakąś prześliczna miejscowość, z takimi widokami i tak ciudowna ze powiedziałam ze ja chcę tu zostać...i się udało:) i jeździmy tam od kilkunastu lat a to na wakacje a to na weekend, więc absolutnie polecam ten rejon bo jest fantastyczny, my lubimy ciszę i spokój wiec idealna do tego okolica Kartuz, Brodnica górna, dolna, Ostrzyce...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl