Forum dyskusyjne

Weekend na Kaszubach

kategoria tanie podróżowanie

kraj Polska

cccneti dołączył
06.03.2011

cccneti 15:17 | 28.06.2011

W przyszłym roku kończę 18 lat, mój chłopak 19. Chcielibyśmy wyjechać razem na weekend, lub cały tydzień nad jeziorko na Kaszuby. Nie toleruję spania w pokoju w pensjonacie, muszę mieć wolną przestrzeń i własną toaletę, dlatego zależy nam na domku dwuosobowym. Znacie może jakieś ośrodki wczasowe bądź wypoczynkowe, które oferują domki dwuosobowe ? Wewnątrz domków nie musi być wcale pięknie, po prostu , żeby było czysto i nie sypało się. :) Chciałabym także żeby w pobliżu była jakaś restauracja, taka do której moglibyśmy przejść się piechotką max. 4 km od domku. Także jeziorko chciałabym żeby było bardzo blisko, najlepiej by było jakby domek/ośrodek położony był nad samym jeziorkiem. Wiem, że mam wygórowane wymagania, ale jestem straszną pedantką.

Z góry dziękuję chociażby za nazwy ośrodków.

Ps. Jeśli zna ktoś jeszcze inne fajne miejsca nad jeziorkami, niekoniecznie na Kaszubach ale blisko Pomorza, to proszę o podanie ich nazw.

Bardzo potrzebowałabym to na te wakacje, bo Nasi znajomi chcą wyjechać właśnie w tym sezonie.

TheOneHostel_pl dołączył
27.08.2012

TheOneHostel_pl 20:56 | 22.12.2012

Kaszuby uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski - z tego względu często określane są mianem "Szwajcarii Kaszubskiej". Największe bogactwo Kaszub stanowią lasy oraz jeziora. Na czele stoi kompleks Jezior Wdzydzkich tzw. "Kaszubskie Morze". Malowniczo przeplatające się lasy, pola, łąki i jeziora, urozmaicona rzeźba terenu, urocze doliny rzeczne, czyste powietrze, cisza i spokój czynią Kaszuby naprawdę niesamowitym miejscem.

[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 11:24 | 22.01.2013

Skoro jedziecie ze znajomymi, może warto wynająć wspólnie jeden większy dom, w którym podzielicie się pokojami? Ewentualnie możecie wynająć sobie apartament. Wchodząc do nas na stronę możesz skorzystać z wyszukiwarki - pod kątek ilości osób, standardu wyposażenia, regionu, okolicy, etc. Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

vilemo dołączył
25.01.2013

vilemo 22:15 | 25.01.2013

Napewno Wiezyca- duzy osrodek zarowno z roznej wielkosci domkami (nawet na zime) jak i pawilonem z pokojami, nad jeziorem Ostrzyckim.
Poza tym Chełmn np. Krefta,OW Sosnówka lub Adler w Stęzycy, fajne domki tez w Grzybiej Dąbrowie,

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 12:35 | 16.02.2013

Z samym noclegiem nie będzie problemu,w końcu jest tam wiele gospodarstw agroturystycznych gdzie często ceny także nie są zbyt wygórowane,więc warto. T dobra opcja dla tych,którzy lubią nizinne tereny z jeziorami w tle.

AnnaKot01 dołączył
17.10.2012

AnnaKot01 01:39 | 24.02.2013

Jeśli nad jeziorkiem to polecam malutką miejscowość na Mazurach o nazwie Kruklanki koło Giżycka. Byłam dwa lata temu w ośrodku, do którego link podaję poniżej:
www.kruklanki.mazurski.pl/index.php 
W prawdzie zakwaterowanie miałam w budynku, ale na terenie ośrodka są domki nad samym jeziorem, ośrodek ma dostęp do własnego jeziora. Cisza, spokój, ośrodek ogrodzony, dobre jedzenie na stołówce (choć stołowka i ośrodek przypominały trochę czasy "Gierka" to i tak warto ze względu na położenie i bardzo smaczne wyżywienie). Dookoła piękne trasy rowerowe. Do miasteczka jakieś 1,5 km. Jednak jeśli nie będziecie zmotoryzowani, to może być z problem z dojazdem. Niemniej polecam!

Kasia92 dołączył
05.04.2013

Kasia92 10:18 | 06.04.2013

Ja polecam Trójmiasto, ale stamtąd jest niedaleko do Malborka, możecie tam wpaść. Jego ogrom robi wrażenie, sama grubość murów:) Coś niebywałego:)

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 14:37 | 27.05.2013

Zależy co kto lubi,jednak jeżeli miałbym wybierać,to faktycznie Malbork czy Trójmiasto brzmi bardziej kusząco niż spedzenie tego czasu na Kaszubach. Tam przynajmniej zobaczymy potężną twierdze Krzyżaków czy zabytki Gdańska.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl