Forum dyskusyjne

Co z bagażem jak nie doleci do jednego miejsca a ja lecę rano dalej

kategoria podróże po świecie

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:28 | 29.06.2011

Słuchajcie co się dzieje jak np lecę do londynu Lotem(z poznania przez warszawę)i nie dolatuje mój bagaż ze mną a ja lecę klm zupełnie innym lotem rano do limy następnego dnia?
Mają obowiązek tylko dostarczyć bagaż do Londynu czy też do Limy?Co w takiej sytuacji?

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 23:03 | 29.06.2011

Jeśli masz jeden bilet i jedną rezerwację na wszystkie loty to powinni od razu w porcie wylotowym nadać bagaż do lotniska docelowego tj. Limy.
Jeśli masz oddzielne rezerwacje na każdy lot - możesz poprosić aby Ci zrobili odprawę bagażową do końca trasy, ale nie zawsze się da, bo tam czasem nie ma jakichś umów, albo im się nie chce, itd.
Ale ja z doświadczenia radzę Ci jak masz w Londynie czas, to nadaj bagaż tylko do Londynu, albo jeszcze lepiej na każdym locie oddzielnie tj. Poznan -Wawa, Wawa-Londyn i Londyn - Lima, za każdym razem go odbieraj i nadawaj jeszcze raz - mniejsza szansa że gdzieś się straci.
Jeśli bagażu nie masz w Londynie - to u agenta bagażowego LOTU (czy tej linii którą przyleciałeś do Londynu) robisz reklamację i jak podasz adres hotelu w limie gdzie będziesz nocował to Ci powinni bagaż tam dostarczyć go za 2-7 dni.
Ale jak bagaż nadasz w Polsce od razu do Limy, to agent (w twoim przypadku KLM) w Limie przyjmuje reklamację i tez jak mu podasz adres hotelu w Limie to Ci bagaż dostarczą (za jakiś czas oczywiście - ja raz w San Paulo czekałem 7 dni).
Na wszelki wypadek weź do bagażu podręcznego trochę ciuchów na wymianę. I nie zgub kwitów bagażowych - to podstawa reklamacji. Jeśli bagaż długo się spóźnia -możesz wydębić jakąś kasę od przewoźnika, ja w Sao Paulo dostałem 100 USD na zakup ciuchów.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 22:50 | 29.06.2011

lecisz lotem żeby przez waw być w lon i potem KLM przez AMS do Limy ? ciekawe ....
linie odpowiadają wg tagu bagażowego, wiec dowiozą Ci pod wskazany adres w LON albo do domu, chyba, że nadasz bagaż docelowo do LIM,

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 15:19 | 01.07.2011

No akurat tak się złożyło z tym lotem,że jest skomplikwany ,nie bede chyba nadawał do limy,czyli dla mnie najlepszym rozwiązaniem jednak bedzie zeby mi go odesłali do domu,bo w limie jestem 1 noc,potem lece dalej-w podręczny zabiorę trochę ciuchów ale myslę,że mi nie odstawią numeru,choć szczerze mówiąc zawsze to jest najgorętszy program podróży-to wypatrywanie na taśmę czy idzie mójj bagaż,szczególnie jak lecę do.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:15 | 01.07.2011

Mi Air France dostarczył bagaż do innego kraju niż lądowaliśmy, bo bezpośrednio po wylądowaniu jechałem dalej autobusem a bagaż nie przyleciał, ale pewnie gwarancji nie ma, że zawsze tak zrobią.

james-bond dołączył
30.06.2011

james-bond 14:26 | 07.07.2011

O Air France akurat mam najgorsze zdanie: okradziono mi bagaż + uszkodzono walizkę. Ich załatwienie reklamacji w tej sprawie było wręcz chamskie, musiałem więc dla zasady, nie tyle co dla pieniędzy, skierować sprawę do sądu.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:13 | 07.07.2011

Ja nie twierdzę, że obyło się bez problemów. Rekompensatę za opóźniony bagaż odzyskaliśmy po ponad pół roku z interwencją w Holandii (bilet był kupowany w KLM). Zaczęli od tego, że po miesiącu od złożenia reklamacji stwierdzili, że nic się nam nie należy bo bagaż wcale nie był opóźniony :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl