Forum dyskusyjne

delhi -kathmandu-delhi bez wizy

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

marencjusz dołączył
13.03.2009

marencjusz 00:35 | 30.06.2011

czy ktos tak próbował bez wizy indyjskiej,przylatuję do delhi około 2 w nocy,rano 7.30 mam lot do kathmandu,jest taka mozliwosc
marek

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:16 | 30.06.2011

Jak nie wychodzisz z lotniska to nie musisz mieć wizy. Z reguły przy wyjściu z rękawa do terminalu stoi facet który załatwia tranzyt i kieruje Cię w odpowiednie miejsce gdzie czekasz aż przyjdzie inny facet z linii którą lecisz i będzie wydawał już wydrukowane karty pokładowe. Jak masz trudne typowo polskie nazwisko to przygotuj się na przedziwną wymowę jak będzie je wyczytywał Jak masz możliwość to załatw sobie miejsce po lewej stronie przy oknie - super widok na Himalaje.

marencjusz dołączył
13.03.2009

marencjusz 14:16 | 01.07.2011

Dziekuję za informacje ,a jak nadac bagaz,mam bilet kraków-wieden-delhi,drugi bilet delhi -kathmandu dopiero kupię,spotkałem się z info że niektóre linie bez wizy indyjskiej nie chciały nadac bagazu do kathmandu,nie wiem jak będzie z Austrian,logicznie to na podstawie drugiego biletu bez problemu powinien bagaz poleciec do kathmandu,bo z tego co pamiętam jak bym odbierał bagaz w delhi to juz wiza mi potrzebna.Leciałem juz do Kathmandu z Delhi,własnie po lewej stronie,super.Jeszcze raz dzięki.
marek

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:48 | 01.07.2011

niestety nie jest to aż tak oczywiste,
teoretycznie powinni nadac bagaz docelowo czyli do kathmandu jeżeli przy odprawie pokażesz drugi bilet, w praktyce wystarczy cokolwiek, (brak umowy miedzy przewoznikami, problem natury technicznej, złośliwość systemu i inne) aby bagaz nadać tylko do Delhi. De facto bagaz nadadza Ci raczej tylko na Jetairways albo na AirIndie, Rok temu leciałem finnairem do Delhi i dwa dni póżniej leciałem do Kathmandu (mam przyjaciół w Delhi i sie u nich zatrzymałem) i odbierajac bagaz widziałem kilka bagaży z naklejką KTM, które sobie krążyły na taśmie nieodebrane. W systemach rezerwacynych (amadeus na 100%) jest info ze pasazer tranzytowy nie potrzebuje wizy do Delhi .... jezeli kontynuuje podroz do trzeciego kraju PIERWSZYM MOZLIWYM LOTEM, i to bywa roznie interpretowane, znam tez przypadki, ze tak jak piszesz ludzi cofneli z wawy bo stwierdzili ze potrzebuja wize tranzytowa. Dodatkowo w tym momencie na lotnisku IG w Delhi tranfer desk jest po kontroli granicznej i po odebraniu bagazu ... chyba ze się cos zmieniło,

marencjusz dołączył
13.03.2009

marencjusz 11:51 | 03.07.2011

W takiej sytuacji chyba najpewniejszym rozwiazaniem jest zapakowac tylko to co niezbędne w podręczny bagaz .
pozdrawiam

Y@siu dołączył
29.07.2011

Y@siu 19:33 | 29.07.2011

Witam,
korzystając z Twojej wiedzy, mam jeszcze pytanie.

Przyznam, że zagapiłem się z wizą indyjską i teraz jestem w strachu. Lecę Lufthansą do Delhi w najbliższy czwartek, 6 godzin później SpiceJetem do Kathmandu. Z biletów wynika, że to ten sam terminal.

Pytanie 1: czy dam radę bez wizy czy mam pędzić do Warszawy i za wszelką cenę starać się ją otrzymać?
Pytanie 2: czy już na polskim lotnisku prosić o opis, że bagaż leci do Kathmandu? Czy też standardowo, do Delhi, zgodnie z biletem Lufthansy. A potem odebrać bagaż i nadać ponownie przy stanowisku SpiceJet?

Pozdrawiam.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 21:43 | 29.07.2011

1) - jak w czwartek to wizy juz raczej nie załatwisz, z tego wiem, można bez wizy byc w samej strefie tranzytowej, jeżeli okaże się, że nie można to nie wypuszczą Cię z Polski,
2) - przy odprawie pokaz bilet (rezerwację, bo spicejet nie ma jako takich numerów biletów) i zapytaj czy moga nadac do KTM

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 21:44 | 29.07.2011

Straż Graniczna Lotnisko Warszawa Okęcie : +48 22 650 2244

Y@siu dołączył
29.07.2011

Y@siu 22:52 | 30.08.2011

Dzięki za wskazówki! Udało się cało wrócić do Polski, więc mogę się podzielić doświadczeniami - może komuś się ta wiedza przyda.

Tak, jak pisałem, nie zdążyliśmy wyrobić w Polsce wizy. Straż Graniczna pod podanym numerem telefonu ograniczyła się tylko do opinii, że skoro lecimy przez Niemcy, to z Polski wylecimy bez problemu ;-) Niemcy, jak się potem okazało, nie mieli żadnych pytań.

Po wylądowaniu w Delhi (lot do Kathmandu +/- za 5 godzin) trafiliśmy do korytarza tranzytowego, podczas kontroli bezpieczeństwa musieliśmy jedynie okazać paszport i bilet na dalszy lot (otrzymaliśmy go w poczekalni od pracownika SpiceJet, który specjalnie w tym celu do nas przyszedł).

Co do bagażu i formalności. We Wrocławiu udało się namówić pracownika Lufthansy, by nadali bagaż od razu do Kathmandu (dalszy lot linią SpiceJet, która nie należy do IATA). W praktyce, jak się potem okazało, nasz bagaż trafił na taśmę bagażową w Delhi, do której nie mieliśmy dostępu. Na szczęście zaraz po wyjściu z samolotu w Delhi odszukał nas kolejny pracownik Lufthansy, dysponujący imienną listą, który zajął się naszymi bagażami (przekazano je SpiceJet). To także on odpowiadał za odszukanie nas przez pracownika SpiceJet z naszymi biletami i nowymi kwitami bagażowymi.

Bagaże ostatecznie doleciały do Kathmandu, my obeszliśmy się bez wizy (na czym sporo zaoszczędziliśmy, bo potem w KTM wyrobiliśmy wizę tranzytową zamiast turystycznej, którą planowaliśmy wyrobić w Warszawie, odpadł nam także problem wymaganego odstępu czasu pomiędzy wjazdami do Indii na jednej wizie).

To, co mogę jedynie zasugerować, to zmiana przewoźnika ze SpiceJet na tylko minimalnie droższe Kingfisher lub AirIndia. Z tego, co zauważyliśmy, mają oni na lotnisku w Delhi więcej pracowników, którzy sprawniej radzą sobie z takimi sytuacjami jak nasza. Podobno także są porządniejsi i bagaże docierają na miejsce w lepszym stanie (jeden z naszych plecaków był mocno przetarty, a SpiceJet odrzuca reklamacje polegające na podarciu bagażu).

W razie jakichkolwiek pytań - chętnie pomogę.

Pozdrawiam.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 23:20 | 30.08.2011

dzięki serdeczne za informacje :)
pozdr

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 22:36 | 09.09.2011

Z tego co piszesz wynika, że na wszelki wypadek lepiej wykupic wize turystyczna. Ewentualnie spakowac sie w bagaz podreczny.
W innych topicach czytalam, ze wyrobienie wizy tranzytowej w kathmandu dosyc dlugo trwa. Ile czasu Tobie to zajęło? Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:49 | 10.09.2011

Ja od dłuższego czasu jeżdżę tylko z bagażem podręcznym, plecak 70 litrów, odpowiednio zapakowany zawsze przepuszczą podczas odpraw jako podręczny...

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 11:22 | 12.09.2011

Dzwoniłam dziś do biura zajmującego się wydawaniem wiz (przy ambasadzie Indii w Wawie). Pani nie potrafiła mi udzielić odpowiedzi czy potrzebna jest ta wiza czy nie (!). Poradziła mi żeby zadzwonić na lotnisko w New Delhi. WOW.
Czy tylko mnie się wydaje dziwne, że nie ma precyzyjnych informacji na ten temat??

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 11:22 | 12.09.2011

Dzwoniłam dziś do biura zajmującego się wydawaniem wiz (przy ambasadzie Indii w Wawie). Pani nie potrafiła mi udzielić odpowiedzi czy potrzebna jest ta wiza czy nie (!). Poradziła mi żeby zadzwonić na lotnisko w New Delhi. WOW.
Czy tylko mnie się wydaje dziwne, że nie ma precyzyjnych informacji na ten temat??

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 13:28 | 12.09.2011

to jest to co widzą linie lotnicze:

NATIONAL POLAND (PL) /TRANSIT INDIA (IN)
DESTINATION NEPAL (NP)
ALSO CHECK DESTINATION INFORMATION BELOW

VISA TRANSIT INDIA (IN)

...... NORMAL PASSPORTS ONLY ......
VISA REQUIRED, EXCEPT FOR THOSE HOLDING A PIO (PERSON OF
INDIAN ORIGIN) CARD. NOTE: THE PIO MUST NOT BE CONFUSED WITH
>MDTI
>m
THE OVERSEAS CITIZEN OF INDIA (OCI) REGISTRATION CERTIFICATE
BOOKLET . >TIDFT/IN/VI/VS/ID23801. IN ALL OTHER CASES:
TWOV (TRANSIT WITHOUT VISA):
VISA REQUIRED, EXCEPT FOR HOLDERS OF CONFIRMED ONWARD TICKETS
FOR A MAX. TRANSIT >TIRULES/R32 TIME OF 24 HOURS.
ADDITIONAL INFORMATION:
- VALID VISAS IN EXPIRED PASSPORTS ARE STILL ACCEPTABLE,
PROVIDED ACCOMPANIED BY A VALID PASSPORT OF THE SAME
NATIONALITY OF THE EXPIRED PASSPORT.

>MDTI

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 08:02 | 13.09.2011

Odpowiedź jaką dostałam z lotniska w Delhi:

"Thank you for contacting IGI Airport!! If you have arrived on an international flight and have another international connection via Delhi, both your flights will arrive and depart from T3 – Terminal 3. If your onward flight is in less than 24 hours, and you do not intend to leave the terminal, you are not required to have a transit visa. However, if you plan to exit the Terminal for any reason, please check with the Indian Consulate in your country for all visa formalities. Furthermore, it is recommended that all passengers, transiting or transferring, are required to check with their inbound and outbound carrier on all boarding card and luggage related issues as they pertain to your connectivity via Delhi.
Upon your arrival into Delhi , please be advised that airline personnel will be available in the Transfer Area to assist you with any of your queries.

Regards
Customer Response Management
Delhi International Airport Pvt. Ltd.
IGI Airport, New Delhi

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 10:25 | 13.09.2011

Y@siu:
SpiceJet lata z terminalu 3 (New Delhi?). Właśnie patrzę na ich stronkę i podają domestic terminal. Również na stronie lotniska w New Delhi, SpiceJet jest przypisany do domestic terminal.

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 14:46 | 16.11.2011

Właśnie wróciliśmy z Nepalu. Tranzyt przebiegł bez problemu bez wizy indyjskiej. Bagaż nadaliśmy z Wrocławia do Kathmandu, i z Kathmandu do Wrocławia i tyle się nim przejmowaliśmy. Trzeba tylko pokazać wszystkie bilety przy nadawaniu.
Proponuje tylko wybrać innego przewoźnika niż SpiceJet. Ponieważ na 20godz. przed odlotem SpiceJet odwołał nasz lot!!!!! Musieliśmy szybko kupić nowe bilety, żeby zdążyc na lot z Delhi do Monachium. W końcu lecieliśmy JetLite (to samo co JetAirways) - te linie mają dodatkowo podpisane jakieś porozumienie z Lufthansą.

Alka27 dołączył
09.09.2011

Alka27 14:46 | 16.11.2011

Właśnie wróciliśmy z Nepalu. Tranzyt przebiegł bez problemu bez wizy indyjskiej. Bagaż nadaliśmy z Wrocławia do Kathmandu, i z Kathmandu do Wrocławia i tyle się nim przejmowaliśmy. Trzeba tylko pokazać wszystkie bilety przy nadawaniu.
Proponuje tylko wybrać innego przewoźnika niż SpiceJet. Ponieważ na 20godz. przed odlotem SpiceJet odwołał nasz lot!!!!! Musieliśmy szybko kupić nowe bilety, żeby zdążyc na lot z Delhi do Monachium. W końcu lecieliśmy JetLite (to samo co JetAirways) - te linie mają dodatkowo podpisane jakieś porozumienie z Lufthansą.

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 17:20 | 16.11.2011

Czyli już nie istnieje coś takiego jak wiza tranzytowa?

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 21:22 | 17.11.2011

Wiza tranzytowa nadal istnieje, ale nie dotyczy tego samego lotniska, jeżeli cały czas jesteś w strefie tranzytowej....ale nie zawsze. W przypadku Delhi problem polega na tym, że nie zawsze się to udaje.

SpiceJet jest w porządku linią i póki co jest najtańszy na trasie Delhi - Kathmandu - Delhi. Jest to lokalny "low cost" czyli coś a'la europejski ryanair czy wizzair. Dlatego nie można nadać bagażu na jego połączenia w przypadku dolotu z Europy. Jetlite to spółka-córka Jetairways i ma się tak jak Eurolot do Lotu - mniejsze samoloty, niski komfort, częste opóźnienia, brak cateringu itp. Ponieważ JetAirways jest zrzeszona w IATA i ma domyślnie umowy z pozostałymi przewoźnikami w ramach IATA można nadać bagaż na podstawie dwóch dokumentów przewozu, nie mają żadnych specjalnych umów z lufthansą (co prawda są taryfy z europy, że na 1 bilecie można lecieć np WAW-FRA-DEL-KTM lufą i jet'em, ale wtedy bilety chodzą za prawie 3,5 tys zł.)
Tak samo z bagażem można zrobić na airindię, ale na kingfisher'a już nie, a loty odwołują jak każdy przewoźnik na to rady nie ma. Jak pisałem jego największą zaletą jest cena. nie mniej od 01.12 lotnisko w Delhi będzie pobierało nowy podatek lotniczy na rozwój lotniska i z 200 rupii pobieranych dzisiaj do każdego biletu za 2 tygodnie mają pobierać 1300rupii, co spowoduje najprawdopodobniej wzrost cen biletów na trasie m.in. Delhi-Kathmandu-Delhi średnio o min. 25USD

Z wizą problem pojawia się w sytuacji gdy na przykład w związku z błędem systemu agent przy odprawie nie może nadać bagażu na całą trasę a np tylko do Delhi .... w tym momencie zaczyna się kłopot ... trzeba go odebrać i ponownie nadać na dalszą trasę.... czyli przejść przez granicę. Generalnie jest to do zrobienia ale kosztuje trochę nerwów. Od siebie dodam, że te biura podróży, które znam i które wysyłają turystów do Indii i Nepalu nie ryzykują wysyłając grupy bez wizy indyjskiej.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl