Forum dyskusyjne

Wyprawa do Amazonii - szukam rad a moze ktos bedzie w poblizu ok 3 sierpnia

kategoria podróże po świecie

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 16:56 | 07.07.2011

Nagle jade w delegacje do Brazylii, i mysle wybrac sie rowniez do Manaus (na razie jest plan na 2 do 6 sierpnia).
Szukam informacji praktycznych: czy znajde na lotnisku w Manus czy w poblizu od razu wycieczki do dzungli, czy rezerwowac wczesniej.
Zalezy mi na elastycznosci, wiec czy jest wybor miedzy wycieczkami 2, 3 lub 4 dni?
Szukam osob ktore juz byly i udziela raz z zycia :) Czy warto lodzia?

Pozdrawiam,
Marek

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 17:52 | 07.07.2011

nie wiem jak wyglada kwestia kupienie wycieczki na lotnisku w Manaus, ale w samym mmiescie jest masa biur, ktire organizuja wszelakie wycieczki do dzungli. Ja wykupilam wycieczke u Antonio (www.antonio-jungletours.com)  smialo Ci moge polecic jego firme - mysle, ze jesli skontaktujesz sie znim bez problemu odbierze Cie z i dostawi na lotnisko.

Amazonia jest super! i bardzo zaluje, ze bylam tam tylko 3 dni, z pewnoscia musze kiedys wrocic ale na dluzej :)

jesli masz jakies pytania odpowiem w miare mozliwosci, pozdrawiam :)

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 22:33 | 07.07.2011

Dzieki wielkie.
1. Jak z wilgocia? Lustrzanka wytrzyma? Kupilem wlasnie worek wodoszczelny, na wszelki wypadek :)
2. Czy jest sens brac kurtke goretexowa czy po prostu wystarczy zwyczajna foliowa peleryna?
3. Czy takie wycieczki jak u Antonio 3 noce w dzungli to juz pokazuja rzeke, jakies delfiny, zwierzeta?
4. Jedzenie zapewniaja tacy organizatorzy? kuchenke gazowa brac?
5. Bralas tabletki na malarie? Mozna je wwozic do Brazylii, bo cos czytalem ze nie mozna lekow wwozic.

Srodek na komary juz mam :) szczepienia rowniez.

A inny watek: Pantanal - warto?

Bede mial 2tyg pracy w Sao Paolo - wiec sie w klimat wdroze i okolice zobacze. A potem ambitnie:
Potem Rio (3d), Manaus (4d) Iguazu (2d) Pantanal 2d i reszta gdzies przy wybrzezu :)

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 10:22 | 08.07.2011

Juz odpowiadam:

- moja lustrzanka wytrzymala, a w worku juz na pewno przetrwa ;)

- peleryna ma ta przewage nad kurtka, ze jest wieksza, ale przy tamtejszych ulewach nawet peleryna nie pomoze ;) chociaz z drugiej strony przy tak wilgotnym i upalnym powietrzu goretex jest o tyle lepszy, z eoddycha w przeciwiuenstwie do zwyklej peleryny

- ja mialam troche pecha bo akurat trafilam na mega ulewy, wiec drugiego dnia wrocilam z dzungli bo wloczega w ulewie w dzungli nie nalezy do przyjemnych ;) ale delfiny, ptactwo wszelakie, pajaki, kajmany itp widzialam - niestety na jaguara nie trafilismy :)

- jedzenie dostaniesz na miejscu - zarowno w dzungli jak w lodge u Antonia (kuchenka bylaby luksusem - rozpalacie ognisko w dzungli i wspolnymi silami ugotujecie kolacje/sniadanie z tego co przewodnik bedzie mial ze soba;)

- nie nie bralam, lokalni mowimi mi, ze tam nie ma ryzyka (ale Malarone mialam ze soba, pododnie jak inne leki - nikt mi nic nie mowil, ze nie mozna wwozic lekow;) a i w moim przypadku nawet Mugga nie skutkowala na tamtejsze komary - pociely mnie rowno ;(

W Pantanalu nie bylam - ale z tego co slyszalam warto sie tam udac i moze nawet na dluzej niz 2 dni. Co do planu - Rio (koniecznie pojedz do faweli) & Iguasu is a must :)

i uwazaj na siebie - tam trzeba miec oczy dookola glowy ;)

:)

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 11:04 | 08.07.2011

Uwazac bede na pewno :) Z tego powodu Am Pld nigdy nie bralem pod uwage w podrozach - niebezpiecznie.

A powiedz, jest sens brac sandaly? Pytam o dzungle szczegolnie.
Bo walizke z calym dobytkiem zostawie w Sao i 2 tyg spedze z plecakiem tylko, wiec ograniczam wage :) Lubie porzadne buty miejsko-trekkingowe + dobre skarpety + japonki ewentualnie.

Dzieki wielkie za wyczerpujace odpowiedzi,
Marek

Szczepienia mam wszystkie bo firma placila :) A tabletki na malarie pani doktor absolutnie polecala wiec kupilem. Muggo tez mam juz.

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 13:56 | 08.07.2011

hmmm co do butow powiem tak, zabierz przede wszystkim wygodne, kryte i wodoszczelne - ale tez i jakies na zmiane - miejsko-trekkingowe powinny byc ok przy tego typu wyjezdzie.
A i sugeruje zabrac wlasny spiwor, latarke (najlepiej czolowke) i jakis maly/podreczny plecak.

a co do Malarone - zapytaj o rade na miejscu - nasi lekarze wszystkim zalecaja branie lekow ;)

jp.sc dołączył
10.07.2011

jp.sc 22:47 | 10.07.2011

Malarone bierz 4 szt dziennie w razie zachorowania na coś podobnego do Malarii....aż do momentu fachowej opieki lekarskiej.
Sandały bierz...do dżunglii dotaniesz kalosze :)
pozdrawiam...Jacek

maczak dołączył
30.08.2010

maczak 00:43 | 12.07.2011

A wiesz, że na pewno masz te szczepienia, które są właśnie potrzebne na wyjazd do Amazonii? Bo wiesz, czasem polecają tylko te standardowe, a o indywidualnych, potrzebnych w konkretnych rejonach, zapominają... Albo nie wiedzą, że takie szczepienie jest potrzebne. To samo jest z lekami, Malarone oczywiście potrzebne, ale też bywają inne lekarstwa. Ja z reguły przed dalszymi wyjazdami korzystam z porad fachowców, we Wrocławiu mam takie centrum medyczne Intermedis, gdzie dają wszelkie wskazówki dotyczące dbania o zdrowie przy tego typu wyjazdach. Też może zorientuj się czy w swojej okolicy nie masz tego typu placówek? Jasne, że na forum ludzie też pomocni, ale fachowcy mimo wszystko mogą Ci udzielić bardziej szczegółowych informacji...:)

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 09:47 | 12.07.2011

Bylem w najbardziej specjalistycznej przychodni w Krakowie (szpital na Pradnickiej), u raczej fachowej pani doktor :) Dokladnie powiedzialem gdzie jade, i mysle ze dokladnie mnie poinformowala, wzialem wszystkie mozliwe szczepionki (firma placila :)). Kupilem Malarone 12 szt, mam byc w dzungli max 5 dni wiec taka ilosc starczy (trzeba brac 1dz przed, w czasie i 7 dni po pobycie).

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:59 | 02.10.2012

jesli to nadal aktualne to prosze o kontakt. Bylam, widzialam i mega polecam

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 11:08 | 02.10.2012

No ja w koncu bylem rok temu, super i absolutenie polecam.
Bylem z Manaus z biura Amazon Backpackers Tours, w okolicach jeziora Juma Lake, ok 100km od Manaus, samochodem i motorowkami. Cena z tego co pamietam ok. 140RS za dzien.
Pozdrawiam,
Marek

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 10:40 | 03.10.2012

dla mnie tez mega warto. Jedna z najlepszych wypraw mych

Marek P. dołączył
06.07.2011

Marek P. 11:02 | 03.10.2012

Prawda. I chyba najniebezpieczniejsze miejsce w ktorym bylem: niby mialem GPS, niby tylko 2-3 km od kwatery, ale jakby przewodnik zaginal to bylibysmy pewnie trupami, szczegolnie bez maczety :) W gorach po prostu schodzisz w dol. W tamtej dzungli wszedzie woda...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl