Forum dyskusyjne

szczepienia

kategoria zdrowie w podróży

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 11:48 | 16.07.2011

Drodzy. Czy ktoś mógłby udzielic mi informacji dotyczących szczepień przed wyjazdem do Tajlandii?? Informacje w sieci są dosyc sprzeczne, wiem że zaleca się szczepienia na zółtaczkę typu AiB, tężec i ewentualnie wścieklizne...na wysokie ryzyko malarii zalecane są tabletki, do tego wspomina się japońskie zapalenie mózgu i dur brzuszny...jak to wygląda w praktyce? wiadomo ze szczepienia zalecane są w zależności od charakteru pobytu, ja mam zamiar pozwiedzac i przemieszczac sie a nie przebywac w jednym kurorcie, jak długo trwaja takie szczepienia i ile trzeba odczekac przed wyjazdem...czy chociaż częsc mozna sobie odpuścic?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 00:17 | 17.07.2011

Sczepienia nie są wymagane, ale zrobisz je raz będziesz miała je ważne przez długi okres życia na inne wyjazdy.

A więc tak: tężec, błonica, polio zrobisz razem w 1 dawce, WZW A, WZW B można razem z tym, że dla WZW B są 3 dawki, dla WZW A 2. Zależy też jaka szczepionka bo może być i inaczej.

Do tego też dur brzuszny (szczepienie jest ważne 3 lata, potem znów musisz się na ten dur szczepić.)

Co do wścieklizny jak się nie wybierasz na polowanie to możesz sobie to odpuścić. Japońskie zapalenie mózgu jest drogim szczepieniem i raczej szczepią się ludzie szczególnie narażeni na zachorowanie (mam na myśli tych, co pracują w dżungli itp.) Ryzyko zachorowani dla Ciebie, jako turystki raczej jest znikome, a sama szczepionka jak wiem niesie pewne ryzyko obciążenia dla organizmu.

Najlepiej doradź się w miejscu, w którym będziesz się szczepić. Tam Ci powiedzą, jakie szczepienie i kiedy najpóźniej wziąć powinnaś, aby było ono skuteczne.

Co do komarów lepiej doradziłbym Ci abyś się zabezpieczyła przed ich ukąszeniami (jakiś środek z DEET kupisz spokojnie na miejscu), dłuższe spodnie i bluzka z długimi rękawami w miejscach np. nad rzeką, jeziorem, czy w jakichś lasach gdzie tych komarów może być najwięcej. Samymi tabletkami będziesz się tam w jakiś sposób chronić przed malarią, ale co z dengą, także lepiej zabezpiecz się i chroń w taki sposób, aby Cię nie gryzły komary, a zminimalizujesz ryzyko zachorowania na cokolwiek do minimum.

Sam byłem i nic mi nie było, ale w podobnym czasie i w podobnych miejscach, które sam odwiedziłem była dziewczyna z chłopakiem z Polski i pech chciał, że ich komary pogryzły i akurat oboje zachorowali na dengę i musieli się leczyć w szpitalu.

Nie ma, co panikować i przesadnie się bać, ale tak jak napisałem większość szczepień będziesz miała ważnych długo potem, więc zawsze Ci się przydadzą nawet w Polsce, kiedy będziesz u lekarza na jakichś badaniach.

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 20:14 | 17.07.2011

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! ta szczepionka na japońskie zapalenie opon mózgowych brzmi nawet abstrakcyjnie...co do komarów...czy nie ma ryzyka gdy pogryzą przez materiał? co do reszty szczepień zgadzam się lepiej sie zabezpieczyc niż później chorowac! dziękuję raz jeszcze!

India17 dołączył
17.10.2008

India17 21:13 | 17.07.2011

Heh z tego co wiem to szczepionka na japońskie zapalenie mózgu nawet w Europie nie jest dostępna ;)

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 13:21 | 18.07.2011

Najlepiej zapytać w ośrodku szczepień, co i jak.
Trochę informacji możesz sobie wyłapać tutaj np.: (szczepienia ochronne przed podróżą. Będziesz wiedzieć co i ile jest ważne.)
www.psseelblag.ornet.pl/index.php?id_kat=109 

co do komarów...czy nie ma ryzyka gdy pogryzą przez materiał?

Twojego pytania nie za bardzo rozumiem ;) Chodzi o to abyś się chroniła tak, aby Cię nie pogryzły. Jak założysz koszulkę z długim rękawkiem to wtedy komary nie będą miały ułatwionego dostępu do Twojego ciała i będzie im trudniej znaleźć miejsce, w które będą się mogły wkłuć. Jak nałożysz środek odstraszający komary wtedy też nie powinny Cię kąsać jak znajdą miejsce, w które mogłyby się wbić.

W samym Bangkoku zbyt wielu komarów nie widziałem, jakieś pojedyncze sztuki. W pokojach zazwyczaj jest wiatrak lub klimatyzacja, komary zaś nie lubią ruchów powietrza, także to też je też odstrasza.
Sam miałem środek, ale raz go używałem raz nie jak mi się chciało i jak pamiętałem różnie to bywało, w jednym miejscu ściachały mnie tak, że masakra (niczym się wtedy nie chroniłem), ale miałem chyba to szczęście, że nie pogryzł mnie żaden taki, który byłby czymś zarażony.
Nie ma, co panikować, ale jakaś ochrona wiadomo wskazana jest, dlatego tak jak piszę kup sobie jakiś repelent na komary. Mają miły zapach, także jak wysmarujesz sobie te miejsca, które będą najczęściej odsłonięte (nogi, ręce) to ryzyko, że Cię coś tam dziabnie będzie = 0.

A Tajlandia jest jednym slowem zajebista ;)))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl