Forum dyskusyjne

Kenia sierpień 2011

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Adam12 dołączył
23.07.2011

Adam12 16:40 | 23.07.2011

Wybieramy się do Kenii na 10-15 dni. Szukamy informacji: o pogodzie - czy w sierpniu często i długo pada?
Jaki hotele polecacie na wybrzeżu południowym - (Diana Beach) ewentualnie inne rejony? myśleliśmy o Southern Palms Beach Resort - może ktoś tam był
Z kim i gdzie wybrać się w tym terminie na safari?
Pozdrawiam. Adam

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 18:14 | 23.07.2011

w sierpniu raczej nie pada , ja byłam w hotelu w Kilifi - safari polecam z miejscowymi ceny są przystępne

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 11:03 | 24.07.2011

równiez wybieram się w drugiej połowie sierpnia, więc staram się być na bieżąco z info o Kenii. Sierpień to typowo sucha pora, deszcze nie powinny już utrudniać pobytu ;). A wybór Diani Beach to chyba najlepszy z mozliwych jeżeli chodzi o wybrzeże (choć podobno Malindi równie urokliwe...)

IM dołączył
17.05.2011

IM 14:33 | 25.07.2011

safarii-biuro Julius a poza tym na plaży chłopcy polecają,wszyscy mają podobną ofertę,są słowni i trzeba się targować!Hotel Baobab Beach&Kole Kole-polecamy,plaża Diani Beach-śliczna,bezpieczna-nawet chłopcy zaczepiajacy i próbujący coś sprzedać-trzeba być miłym,pośmiać się,porozmawiać-naprawdę wszyscy są b.sympatyczni i po kilku dniach dadzą spokój.Częste odpływy i przypływy,czasami glony ale i tak uroczo!

IM dołączył
17.05.2011

IM 14:29 | 25.07.2011

Bylismyw Baobab Beach Hotel.Polecamy gorąco

Adam12 dołączył
23.07.2011

Adam12 20:26 | 26.07.2011

Dzięki za odpowiedzi.
Radzicie zabrać euro czy dolary?

gwynbleidd dołączył
01.07.2011

gwynbleidd 15:00 | 29.07.2011

Hej,
Ja przed tygodniem wróciłem z żoną. Mieszkaliśmy na Galu Beach w Sentido Neptune Paradise - dał bym mu 6/10, chociaż ciężko jest mówić o jakości, skoro się nie było w innym hotelu w tym kraju...

Przyznam szczerze, że bez wahania zamieniłbym go na Campy, w których przebywaliśmy na Safari. Nawet jak bym mial przez cały wyjazd nie zobaczyć oceanu..

Pogoda - teoretycznie pora sucha zaczyna się od lipca (czerwiec jest okresem przejściowym...pada/nie pada). U nas na Galu/Diani Beach wyglądało to następująco: 1 dzien deszczowy (padało do południa, potem pochmurno), 2 dni pochmurne, 3 dni pół na pół (do południa pochmurno potem słońce), 4 dni pogodne (głównie słońce, od czasu do czasu małe przelotne chmurki). no i 4 dni safari.
Deszcz oprócz tego jednego dnia, to padał głównie w nocy, albo max do 9 rano.
Jeżeli ktoś liczy, że będzie miał pełną "lampę" cały wyjazd to może się zawieźć, ale jak się podejdzie do tego na luzie, to wyjazd zrobi się naprawde przyjemny (choć osobiście większość czasu wolałbym spedzić na safari, a nad ocean pojechać na 3/4 dni)

Safari - JT SAFARIS - bezwzględne pierwszeństwo w jakości usług! Jego cena od cen chłopaków z plaży różniła się jedynie o 50usd, a masz zapewniony przy tym pełen komfort i brak stresu, że coś może puść nie tak.

My zapłacilismy za 4dni 3 noce, 2 os w busiku 790usd + 50usd napiwku dla kierowcy. Za 4os w busikie zapłacilibyśmy po negocjacji 650 usd.

Noclegi:

Manyatta Camp - Niesamowita kultura obsługi, kuchnia godna 5* europejskich restauracji. W każdym namiocie basen, poza tym bardzo kameralnie i miło! Niesamowicie wygodne łóżka!!

Sentrim Amboseli - teoretycznie najsłabszy jakościowo z trzech, ale wcale tego nie odczuliśmy. Namiot schludny, prysznic z termomasażem..., widok na Kilimandzaro, poza tym połozenie obozu w pieknym ogrodzie

Severin Camp - kolana same się uginały przy każdym kroku. Niesamowity prezent od Juliusa z JT Safaris - w cenie załatwił nam najlepszy namiot - apartament z okazji naszej podrózy poslubnej. Miejsce z którego nawet nie chce się wyjeżdzac na safari, bo zwierzeta same przechodzą Ci obok namiotu!

Parki - każdy ma plusy i minusy:
Tsavo east - plusy: wiecej drapieżników do zaobserwowania z bliżej odległości; możliwość ucieczki przed innymi turystami (park jest ogromny), obserwowanie zwierząt dosłownie na wyciągniecie dłoni. minusy: Mniejsze stada roślinożerców, mniej zielono.

Amboseli - plusy: duże stada zwierząt, widoki jak z pocztówki, Kilimandzaro!!! bardziej zielono, jedna wielka równina. Minusy: kurzy się jak cholera!; jest to mały park i trudniej uciec przed innymi turystami

Tsavo West: plusy: różnorodne ukształtowanie terenu, Niezabezpieczone żadnymi siatkami pod napięciem Campy w sercu parku (można naprawdę poczuć klimat safari i emocje podczas noclegu ;)). minusy: o wiele mniej zwierząt!

Naszym zdaniem najlepszy był Tsavo East, poxniej Amboseli i na koniec West...ale to wszystko jest ambiwalentne...

Oczywiście jeżeli macie więcej czasu oraz srodków finansowych, to pakujcie się w samolot i leccie do Masai Mara!!

A co do pytania o waluty - weź to i to...ale mimo wszystko podczas safari miej przy sobie ichnie szylingi. Strasznie tną na kursie...

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 15:15 | 29.07.2011

zgadzam się z poprzednim wpisem , podobna trasę mielismy .Byliśmy w marcu i tylko raz mieliśmy burzę jak wracaliśmy z safari , Marzy mi sie Masai Mara my mieliśmy dolary

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 15:17 | 29.07.2011

Byliśmy w hotelu Kilifi bay resort skromny ale ja chciałam koniecznie w bungalowach i z widokiem na ocean , i to miałam

elgora dołączył
09.12.2011

elgora 13:38 | 10.12.2011

Witam
Wróciłam trzy tygodnie temu z Kenii z miejscowości Malindi. Wyjazd na dwudniowe safari + blue safai kupiłam w lokalnym biurze i z czystym sumieniem mogę polecić Richiego który organizuje safari. Chłopak jest bardzo solidny i spełni wszystkie oczekiwania. Ceny o połowe niższe niż u rezydentów. Dla zainteresowanych podaję kontakt do Richiego +254721794177 można kontaktować się już z Polski (preferowane smsy). Dwudniowe safari plus blu safari kosztowało mnie 270 dolarów od odoby a nocleg był w trakcie safari w eleganckim hotelu. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl