Forum dyskusyjne

Proszę doświadczonych Globtroterów o pomoc

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

KazumiShan dołączył
30.05.2011

KazumiShan 22:07 | 31.07.2011

Witam!
Prosiłabym o pomoc doświadczonych Globtroterów, którzy już organizowali wycieczki "na własną rękę".
Otóż na razie wstępnie planuję jechać w przyszłym roku na 3/4 tygodniową wycieczkę, która ma obejmować kraje takie jak: Chiny, Tajwan lub Wietnam i Koreę południową. Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, oczywiście chcemy, żeby wyszło jak najtaniej. Jak to ze środkiem transportu? Najlepiej samolotem? I jak dalej się przemieszczać z kraju do kraju? Nie wiem też jak z noclegiem. Hotele w każdym kraju zamawiać, czy jednak wyniosą zbyt dużo?
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam,
Asia.

KazumiShan dołączył
30.05.2011

KazumiShan 22:09 | 31.07.2011

Dodaję, że wycieczka będzie objemować dwie osoby, albo małą grupkę. To jest jeszcze do ustalenia. Aczkolwiek, nie jadę sama.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:51 | 01.08.2011

Moim zdaniem - jesli nie macie doświadczeń w podróżowaniu na własną ręke po Azji a chcecie ja zobaczyc to należałoby rozpocząć od Tajlandii. Wietnam też jest dobra opcją , zwiedzenie całego od góry do dołu ( bądź odwrotnie ) zajmuje ok.3 tyg., jeśli ktoś chce oczywiscie zwiedzić a nie zaliczyć.Jeśli zostanie czasu to warto rzucić okiem na Angor Wat czy Phnom Penh , albo zrelaksować się w Sihanoukville w Kambodży.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 13:01 | 01.08.2011

Uwazam ze na 3/4 tygodnie to plan bardzo ambitny bo odleglosci sa ogromne szczegolnie w Chinach. Jak powyzej polecam wybranie jednego z tych krajow i zaczecie od tego by zdobyc doswiadczenie w podrozach po Azji. Kambodza jest bardzo przyjazna dla podroznikow, Wietnam troche mniej wiec ponownie zgadzam sie z przedmowca. Co do podrozowania to najtaniej tzn GuestHousy i srodki publicznego transportu. Z reguly nie trzeba nic rezerwowac na przod tylko pojawic sie na stacji ;-) No chyba ze wybieracie sie w czasie swiat lokalnych lub sezonu turystycznego. Ceny tez ida w gore znacznie kiedy jest sezon. proponuje kupic sobie przewodnik Lonely Planet dla SE Asia bo tam kazde panstwo jest porownane kosztowo wiec pozenie zobaczyc gdzie lepiej. Z tego co wiem Tajlandia i Wietnam bedzie droga w porownaniu z Laosem czy Kambodza gdzie 30$ na dzien spokojdzie na dwie osoby powiinno wystarczyc;-) Powodzenia i milego planowania;-)

VillaVerdi_pl dołączył
27.03.2012

VillaVerdi_pl 10:31 | 29.03.2012

Ja również mam takie samo odczucie,czyli zbyt głęboka woda jak na pierwszy raz. Zdecydowanie lepiej byłoby najpierw udać się do innnego kraju Azji i tam zdobyć doświadczenie,dopiero potem celować w Chiny.

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:03 | 01.04.2012

3-4 tyg to stanowczo za krótko na taką trasę, No może uda się Chiny Środkowe, ale jeśli się jest dobrze zorganizowanym, a i czasem biletów na pociąg brak i trzeba czekać, czyli mieć zapas casowy

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl