Forum dyskusyjne

adam.francesco dołączył
02.04.2011

adam.francesco 22:53 | 03.08.2011

No nie do końca rady te są trafione, tzn. wszystko zależy od danej linii lotniczej, jak i od tego czy jest to linia rejsowa czy tania. By trafić na promocję lub tani bilecik, to trzeba trochę obserwować konkretną linię i trzeba znać sposoby na obejście dodatkowych kosztów - linie lotnicze zazwyczaj zostawiają pewne ,,furtki", o których wiedzą nieliczni.
Tak trochę polemizując z punktami i bazując na doświadczeniu:
1. Nie zawsze wcześniejsza rezerwacja jest opłacalna, często później jest kilka miejsc po promocyjnej cenie - tu raczej nie ma reguły
2. Wyszukiwarki mogą pomóc, ale lepiej korzystać ze strony danej linii lotniczej, bo wtedy unikamy prowizji na rzecz wyszukiwarek przy zakupie biletu
3. Niekoniecznie w weekendy jest drożej, zazwyczaj tak, ale trafiają się też tanie bilety
4. To akurat prawda, najtaniej zawsze jest poza sezonem, ale i w sezonie można upolować niezły bilet
5. święta prawda
6. Dodałbym jeszcze środę, zasadniczo najtaniej jest w środku tygodnia
7. Słuszna uwaga, zalecana elastyczność, bo wtedy sporo kasy się zaoszczędza
8. Też słuszna uwaga, czasem lot z przesiadką, czy też naokoło jest o niebo tańszy - ale ta opcja raczej w tanich liniach, natomiast w rejsowych przesiadki są raczej nieopłacalne
9. Owszem, ale w przypadku samolotu rejsowego w jednej linii nie trzeba się martwić o bagaż rejestrowany. By jednak było opłacalne należy brać pod uwagę cenę końcową. Różne linie posiadają odmienne regulacje płatności co może windować cenę.
10. W tanich liniach nie ma co oczekiwać za wiele, skoro za śmiesznie małe pieniądze można gdzieś polecieć. Natomiast bardziej należy myśleć, jak dobrze tzn. efektywnie się spakować do podręcznego. Ponadto z wszelkich opłat dodatkowych należy zawsze rezygnować.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:07 | 05.08.2011

Podstawowa rzecz to zapisz się do newsletterów wszystkich linii lotniczych w interesującym Cię kierunku lub do interesującego Cię miasta i czekaj.
Zbyszek

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 11:19 | 05.08.2011

Trochę te porady jak z artykuliku w pewnej gazecie turystycznej o Argentynie - najlepiej pojechać wtedy kiedy pada deszcz bo samoloty i noclegi są tanie.

Warto zwrócić uwagę, że:
2. Wyszukiwarki nie zawsze obejmują wszystkie linie latające do danego miejsca ale robią wrażenie, że tak.
3. Wcale w weekendy nie jest drożej - zależy od miejsca gdzie się leci, jeśli lecisz z przesiadką w dużym porcie europejskim to przelot do tego lotniska może być znacząco droższy bo linie lotnicze stawiają na przeloty biznesowe, a te są głównie w tygodniu.
9. Zastanów się czy przy takim połączeniu twój bagaż doleci z tobą. Pamiętaj, że jeden operator dostarczy ci bagaż do portu docelowego niezależnie od tego, w którym miejscu połączenia bagaż zostanie, w innym wypadku będziesz musiał się martwić jak twój bagaż, który nie doleciał z tobą np. do Londka tanią linią, doleci za tobą do Buenos Aires regularnymi liniami, jeśli przesiadkę masz za parę godzin.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 13:24 | 05.08.2011

Często czatuje na okazję i nigdy nie kupuję wcześniej biletu a na ostatnią chwilę ,ale fakt ja mam czas bez ograniczeń

ma_ta dołączył
19.08.2011

ma_ta 16:07 | 19.08.2011

Warto skorzystać z vojamondo.pl. Duża liczba ofert, z czego portal wyszukuje najlepszą dopasowaną do użytkownika. Wystarczy wpisać swoje kryteria.

biedrona28 dołączył
14.08.2011

lelu dołączył
14.03.2013

lelu 14:17 | 18.03.2013

Ta strona posiada w ofercie wszystkie linie lotnicze, więc na pewno uda się zakupić bilet po niskiej cenie www.eloty.pl/ 

Travelholick dołączył
24.02.2013

Travelholick 21:10 | 18.03.2013

eloty.pl pobieraja oplate ,serwisowa okolo 100 zl -80 zl co podwyzsza cene biletu, chyba lepsza jest stronka airtickets.pl- wiesz chyba taniej wychodzi.

mono01 dołączył
18.10.2011

MasakoSato dołączył
20.03.2014

MasakoSato 17:55 | 10.04.2014

ktos korzysta z auzona ? Jakie sa wasze wrazenia ?

edinburgh30 dołączył
17.08.2012

edinburgh30 13:37 | 11.04.2014

ja bym nie przesadzał, że tak jest zawsze ... chyba wszystko zależy od konkretnej linii - tu dla przykładu info jak przeżyć korzystając z ryanair :

wirtualnemapy.pl/artykuly/258/jak-lata%C4%87-ryanairem-i-nie-zw  ariowa%C4%87/

mam nadzieję, że się przyda

ula23 dołączył
12.04.2014

ula23 11:26 | 12.04.2014

O, wielkie dzięki. Już parę razy korzystałam z takich okazji i to jest naprawdę dobre rozwiązanie (oczywiście trzeba mieć cierpliwość)

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 14:07 | 12.04.2014

Jeśli chodzi o wyszukiwarki lotów, to polecam sprawdzić: Whichbudge oraz Skyscanner. Dodatkowo polecam jeszcze taką ciekawostkę dotyczącą Norwegii z liniami Widerøe: www.wideroe.no/en/tickets/explore-norway-ticket  Nie będę się rozpisywał na ten temat zbytnio, bo regulamin jest po angielsku, ale zasadniczo chodzi o to, że od 19 czerwca, do 27 sierpnia, można latać bez ograniczeń po całej Norwegii przez 2 tygodnie za 535 euro. (za 375 można latać przez 2 tygodnie po południowej, a za 455 po południowej i centralnej). Myślę, że przy norweskich cenach jest to bardzo dobra oferta.

czeslaww1 dołączył
06.02.2013

czeslaww1 08:54 | 13.04.2014

Jak ktoś ma czas to ja proponuję właśnie kupno biletu na kilka godzin przed wylotem.Sam dwukrotnie leciałem na Teneryfę za 340 zł. a w grudniu za 208 zł i to w obie strony,ten ostatni to kupiłem dwie godziny przed odlotem.

darson dołączył
28.11.2014

darson 21:54 | 09.11.2016

>Jeśli chodzi o wyszukiwarki lotów, to polecam sprawdzić: Whichbudge oraz Skyscanner.

A propos ... scannera ...
Ustawiłem wyszukiwania w Skyscannerze oraz Momondo - ten sam kierunek i data.
Różnica kilkudziesięciu złotych na korzyść Momondo. Nie wiem, skąd się wzięła ? Może Sky ... pobiera jakąś opłatę ?

darson dołączył
28.11.2014

darson 21:52 | 09.11.2016

>Jak ktoś ma czas to ja proponuję właśnie kupno biletu na kilka godzin przed
>wylotem.Sam dwukrotnie leciałem na Teneryfę za 340 zł. a w grudniu za 208 zł i to w
>obie strony,ten ostatni to kupiłem dwie godziny przed odlotem.

Jak się mieszka obok lotniska to nawet można z telefonu zakup zrobić czekając w kolejce na odprawę. Będzie jeszcze taniej !
A tak na marginesie kolega na bezrobociu jest ?

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 10:42 | 10.11.2016

Nie zawsze kupno bezpośrednio w liniach lotniczych jest tańsze. Ostatnio kupowałam do Tbilisi i Tokio - LOT doliczał 70 zł do biletu w stosunku do wyszukiwarek. Nie ma złotego środka. Newslettery, f4f, śledzenie w różnych wyszukiwarkach, szukanie na różnych komputerach, ......

lubie_mowic dołączył
19.11.2016

lubie_mowic 12:57 | 19.11.2016

ja zdecydowanie wyczekuję ofert promocyjnych, a że najbardziej cenię sobie krótkie wyjazdy na 3-4 dni, to bardzo czesto z tego powodu latam po sezonie, bo właśnie taniej, na krótkie wyjazdy oczywiście tylko bagaż podręczny więc też oszczędność :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl