Forum dyskusyjne

loty do Kairu

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

kunegundagrinda dołączył
10.08.2011

kunegundagrinda 09:45 | 10.08.2011

Szukam jakis najtanszych lotow do Kairu. WYlot koniec listopada poczatek grudnia. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje. Z gory dziekuje

adam.francesco dołączył
02.04.2011

adam.francesco 23:37 | 13.08.2011

Nie podała Pani precyzyjnych danych, stąd trudno rzeczowo pomóc (brak terminu, lotniska w Polsce, z którego ma wsytąpić wylot). Jedynie mogę orientacyjnie podać przykład. Otóż z tego co widzę najtaniej lecieć LOT-em z Warszawy do Kairu, np. termin 27.XI - 04.X. kosztuje 1 128,43 PLN tam i z powrotem . Istnieje możliwość kupienia jeszcze taniej tego biletu, zawsze w środy w godzinach 18.00-24.00, bo wtedy są tzw. szalone środy (Kiedyś widziałem bilet za 800 zł tam i z powrotem do Stambułu).

kunegundagrinda dołączył
10.08.2011

kunegundagrinda 01:40 | 14.08.2011

Wylot z lotniska jakiego nie ma znaczenia, aczkolwiek najlepiej Warszawa. A w srody to osobicie w locie trzeba czy internetowo tez mozna? I ja planuje kupic bilet jakies 3 tyg przed wylotem ze wzgledow na brak terminu konkretnego bo uwarunkowana jestem praca. Czy to sprawi ze cena bedzie wieksza?

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 12:06 | 14.08.2011

Najtaniej to udać sie do biura podróży i kupić bilet czarterowy do Hudgardy dalej stopem do Kairu ja tak wyskoczyłem za 230 w jedna strone z Katowic

adam.francesco dołączył
02.04.2011

adam.francesco 22:53 | 14.08.2011

Miejsce wylotowe ma znaczenie bo wpływa na cenę. Z Warszawy jest najtaniej. Niemniej warto sprawdzić sobie - jeśli nie mieszka Pani w Stolicy lub okolicach - cenę z przesiadką w Warszawie, bo czasem cena dolotu jest tańsza lub niewiele droższa od pociągu. Oczywiście w internecie trzeba sprawdzić sobie samemu (choć można przez biuro, ale po co?) dany termin podróży. Im Pani wcześniej kupi ten bilet w środę (godz.18.00-24.00) tym będzie on tańszy. Oczywiście najlepiej kupić samemu przez internet, bo nie płaci pani wtedy haraczu biuro podrózy. Trzy tygodnie przed wylotem cena raczej pójdzie w górę, tak zazwyczaj jest u tradycyjnych przewoźników. Termin przecież można jakoś sobie zabukować u pracodawcy, argumentując, że musi Pani kupić bilet lotniczy, myślę, że to zrozumie. Oczywiście wcześniej jednak najlepiej sprawdzić na stronie LOT-u dogodne i najtańsze terminy podróży. A co do tego komentarza, który zachęca do lotu czarterowego i podróży stopem...to zdecydowanie odradzam ten pomysł. Sytuacja polityczna w Egipcie de facto stabilna nie jest. Ponadto autostop dla kobiety podróżującej samotnie jest niebezpieczny. Z Hurgady do Kairu jest 464 km. Np. zostanie Pani w pustym polu i co wtedy? Już o gorszych możliwych rzeczach nie wspominająć. No chyba, że pojedzie Pani z drugą osobą, ale wtedy koniecznie musi to byc mężczyzna. Ale według mojego odczucia nawet w tej opcji nie jest bezpiecznie. Lepiej zapłacić więcej i być całym i zdrowym. Można też np. znaleźć inne rozwiązanie, po prostu wykupić wczasy w biurze podróży, bo wtedy loty są rzeczywiście tańsze, a wczasy last minut mogą kosztować tyle co bilet poza promocją, wtedy można wykupić sobie wycieczkę fakultatywną do Kairu, chyba, że będzie w planie. Oczywiście ostateczną decyzję podejmie Pani :-) pozdrawiam

kunegundagrinda dołączył
10.08.2011

kunegundagrinda 23:52 | 14.08.2011

bardzo bardzo dziekuje za informacje! Naprawde mi pan pomogl. A skad pan tyle wie? Czesto podrozje pan do Egiptu?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl