Forum dyskusyjne

maroko wrzesień październik 2011 pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

tulinska29 dołączył
10.08.2011

tulinska29 10:35 | 10.08.2011

Witajcie,
uwielbiam podróżować, ale aż tak daleko nigdy nie byłam, chciałam Was prosić o porady odnośnie butów, ubrań (dla kobiet - lepiej spodnie czy np spódnice do ziemi itd), czy szczepienia są konieczne? bardzo lubię fotografować- czy są jakieś zastrzeżenia? mam uważać na coś lub kogoś?;)

takie najważniejsze porady w kilku słowach, bo wiadomo, że na pewno na 1szy raz nie da się dostosować do wszystkiego, wszystko okaże się na miejscu, ale...

aha ...i lecę 28.09 i wracam 5.10. , dokładnie do Antalya,
a tak przy okazji jeszcze, Macie jakieś zastrzeżenia co do podroży z biurem ITAKA?

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 20:13 | 10.08.2011

jesli chodzi o ubrania to z szacunku dla ich kultury proponuje ubior ktory nie odkrywa za duzo ale nie musi to byc az tak drastyczne jak spodnica do ziemi ;-) byle by nie odkrywac dekoltu i w miare mozliwosci ramion i absolutnie zadnych mini ;-) Najlepiej wziasc ze soba cienki szal ktory mozna zarzucic na ramiona jak sie zwiedza np meczet. z tego co wiem to szczepien nie trzeba i my nie mielismy zadnych i jedliwmy wszystko nawet z ulicznych straganow. Uwazac trzeba na takich ludzi ktorzy chca cie oprowadzac za darmo albo chca ci droge pokazac - nie dosc ze cie wyprowadza w zupelnie inne miejsce albo do sklepu swojego wujka, ojca, brata itp to jeszcze na koncu poprosza o zaplate. Wiec grzecznie nie dziekuje i ruszaj w swoja strone. Nie sluchaj tez opowiastek o zamknietych liniach autobusowaych, braku taxi itp itp tylko szukaj lokalnego punktu informacji. Za fotografie kaza sobie placic, szczegolnie w Marakeszu wiec tez trzeba uwazac. Wszystko to pisze z doswiadczen jakie mielismy. Ale poza tym zadnego problemu, lokalni ludzie sa przemili i piekne miejsce;-) Udanego pobytu.

mwolf44 dołączył
26.07.2011

mwolf44 00:59 | 11.08.2011

HEY!!! 3,5roku temu byłem i 1,5roku temu też i z obserwacji powiem / pomijam buty kobiet bo facet jestem a ja zawsze mam sandały i górali / szczepień obowiązkowych nie wymagają/ oczywiście jeśli jeszcze nie masz żółtaczki to warto bo i tak się przyda!! co do kultury miejscowych to ponieważ podróżujemy w małej grupie nie mieliśmy najmniejszych problemów większe zorganizowane grupy w miejscowościach tzw atrakcyjnych turystycznie są traktowane jak coś co należy złupić i za wszystko chcą drobne ale równocześnie jak zdecydowanie odmawiasz przyjmują to z uśmiechem / ja nie znający francuskiego używałem rosyjskiego i jakoś zawsze wiedzieli wszystko-- nie należy robić fotek obiektom rządowym wojskowym zaporom itd itp jak w PRL było oraz np kobietom pozawijanym w tych ich chustach bezpiecznie zawsze się zapytać czasem chcą pieniążek -- generalnie kraj nastawiony na turystów i taki mają tam stosunek do przyjezdnych -ciekawi człowieka mili uczynni i zdecydowanie cieplejsi niż europejczycy zwłaszcza w miejscach mniej odwiedzanych --bezpiecznie pić wodę z butelek oraz nabiał hermetycznie pakowany / oni mają prawie to samo do jedzenia co u nas + swoje specjały warte grzechu -- wszystko co robią do jedzenia na ciepło w knajpach hotelach bezproblemowe tak że u n as nikt nie miał sensacji jakowyś a zrobiliśmy 4500km z atlasem wysokim średnim pustynią więc różne strefy klimatyczno -obyczajowe-- byłem w paru innych miejscach na świecie i uważam że maroko jest spoko jak oni sami mówią -- polecam oczywiście zachowując tzw zdrowy rozum i zwracając uwagę na to że ty jesteś tam gościem i tyle -- wódeczkę można na spoko w dużym bagażu sobie przywieść bo na miejscu trudno w casablance jest jeden sklep tylko -- policja wojsko dla nas super zawsze pomagali jak był problem w sumie super jadę znowu w inne rejony w podobnym terminie co Ty tyle że bez biura bo jakoś nie jest mi do niczego potrzebne-- pozdrawiam i miłego przygodowego wyjazdu -- jak zgadniesz pytanie konkretne to pisz może nie od razu odpowiem bo wyjeżdżam ale odpowiem

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 10:32 | 12.08.2011

A Antalya to nie jest w Turcji czasem?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl