Forum dyskusyjne

dolary

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 13:59 | 17.08.2011

Znalazłem gdzieś info, że jest problem w Peru z wymianą dolarów niektórych edycji bądź roczników. Proszę o weryfikację.THX.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 15:42 | 17.08.2011

genrralnie my polecamy nie branie waluty ze soba tylko karte bankomatowa albo czeki podroznicze. Kurs wymiany w bankach jest bardzo dobry i nie musisz ze soba nosic gotowki ciagle. Jedynie tylko wazne by sprawdzic ze bankomaty sa powszechnie dostepne.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:22 | 17.08.2011

A ja wolę zabierać walutę i ją wymieniać. Testowałem to w całej Azji i jeszcze nie byłem w kraju, gdzie kurs wymiany pieniędzy w kantorach lub gdy ich nie ma (np. Chiny) to w bankach był gorszy niż wypłata z bankomatu, zawsze lepszy. Wymieniam w dużych miastach, a nie na wsi, gdzie jest 1 bank lub kantor i oczywiście zawsze sprawdzam czy nie ma opłaty za wymianę (commission) albo jaka jest. Najlepiej powiedzieć, że chce się wymienić 100$ i ile za to dostanie się pieniędzy. Do malkontentów, testowałem to na kartach HSBC Premier, Citi DGold, ING i Duetsche Banku, zarówno kredytowych jak i debetowych nominowanych w euro i dolarze. Natomiast problemem są serie AB na studolarówkach, nie wszędzie chcą je wymieniać ponieważ było dużo falsyfikatów. Przy wypłatach z bankomatów też trzeba uważać na tzw. skimming więc poziom bezpieczeństwa jest podobny, nie mówiąc o czasowych brakach gotówki w bankomacie i wtedy klops. Karty trzymam na wszelki wypadek oraz do płatności w marketach, nigdy w restauracjach i hotelach.
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:27 | 17.08.2011

Przy wymianie czeków podróżnych banki pobierają prowizję o 0,5% (bardzo rzadko) do 3% ((znacznie częściej) w zależności od banku, co w tym drugim przypadku nie jest sympatyczne.
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl