Forum dyskusyjne

Kenia

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

dori dołączył
17.08.2011

dori 21:23 | 17.08.2011

Chciałam w październiku pojechać z mężem na wakacje do Keni.
czy ktoś mógłby mi doradzić czy warto wybrać wersję All czy HB ?
Czy 2 tygodnie to zadużo, czy wystarcza 10 dni żeby się nie nudzić ?
Czy komarów jest koszmarnie dużo?
Z góry dziekuję za wszystkie podpowiedzi.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:34 | 18.08.2011

ja w wersji all nudziłbym się tam straszliwie siedząc w hotelu,w wersji Hb nudziłbym sie również siedząc w hotelu-co chcecie robić?siedzieć w hotelu?zwiedzać?jechać na safari,latac balonem?etc.Wszystko zależy od was.Komary-nie byłem na wybrzeżu w Keni-byłem na zanzibarze-jest ich trochę ale nie chmary-tak czy siak malarone trzeba zażywać(albo inny specyfik).Doprecyzuj pytanie-może wtedy coś zaradzimy.

dori dołączył
17.08.2011

dori 17:40 | 18.08.2011

oczywiście chciałabym na pewno 2-3 dniowe safari, chętnie lot balonem , może jeszcze coś ciekawego- nie wiem tylko na ile będę mogła pozwolić sobie finansowo , dlatego też zastanawiam się nad HB żeby nie szkoda było upuszczać czegośza co się zapłaciło. Z drugiej strony nie wiem czy będzie tam możliwość dokupienia czegoś do jedzenia i picia przede wszystkim i czy suma sumarum nie wyjdzie to o te 1000 zl więcej , ktore życza sobie za wersję All. Będę wdzięczna za podpowiedzi.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 13:02 | 18.08.2011

dwa tygodnie tylko w samym hotelu to nuda , polecam wykupic u chłopców z plaży wycieczki i safari , my wybraliśmy AII , co do komarów , łykaliśmy malarone na safari i miałam Mugge kupiłam na allegro ale ogólnie to było mało komarów , jeśli masz jakieś pytania pisz do mnie ..... Zakochaliśmy sie w Afryce jest cudna ......

dori dołączył
17.08.2011

dori 17:45 | 18.08.2011

czy nie ma na miejscu problemów z zapupem wody lub czegoś do jedzenia? i jak to się ma cenowo. Przyznam ,że chciałabym trochę pozwiedzać dlatego żal mi kasy na ALL, ale choć jestem raczej szczupła nie lubie chodzić głodna.
Będę wdzięczna za odpowiedzi. Jeszcze jedno: ile $ należy zabrać?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:12 | 18.08.2011

Ja jednak polecam w tych rejonach łykanie malaronu nie tylko na safari-prawdopodobieństwo ukąszenia na safari czy nad oceanem jest identyczne-choć zmniejsza się w rejonach powyżej chyba 1500 nmp,nie należy przesadzać ze strachem ale profilaktyka jak najbardziej.
Safari jest dośc drogą sprawą ale naprawdę warto.Ja byłem w masai mara i lake nakuru-oczywiście są takie możliwości by dostać się tam z wybrzeża ale pewnie będziesz bardziej "szła"w kierunku tsavo west i east-radziłbym jednak dodać do tego amboseli(nie byłem ale słyszałem że wtedy to ma sens).dla mnie 2 tygodnie to za długo na plaży,wziąłbym 10 dni-3-4 dni safari-reszta na plaży.Jak już to nie brałbym all-bo przez te dni na safari i tak nie bedziecie w hotelu.
Pozdr
Pozdr.

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 15:31 | 22.08.2011

Czesc,

Ja z mezem tez wybieramy sie do Kenii 9 Pazdziernika 2011. Wykupiony mamy wyjazd na 2 tyg. z HB w hotelu Southern Palms Beach Resort. Wycieczki mamy zamiar kupowac na miejscu. Moze sie spotkamy :) zawsze wykupienie wycieczki w wiekszej ilosci osob wyjdzie taniej.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 16:13 | 22.08.2011

na safari wystarczą 4 , 5 osób bo pózniej ciasno w samochodzie , a inne wycieczki właśnie lepiej ,jak jest więcej osób taniej i weselej . z jakiego biura jedziecie ?

dori dołączył
17.08.2011

dori 22:14 | 22.08.2011

My nie mamy jeszcze wybranego hotelu, w ogóle nie możemy się zdeydować czy wybrać HB czy ALL- to dlatego że nie wiemy jakie ceny są na miejscu . Z jakiego biura wykupiliście wycieczkę? i jeśli można spytć o cenę. Ten hotel jest całkiem w porządku- podoba mi się.

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 09:23 | 23.08.2011

Jedziemy z ITAKI, za 2 tyg w tym hotelu HB zapłaciliśmy 9800PLN

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 10:32 | 23.08.2011

też byłam z Itaką w marcu , tańsze były wycieczki , mieszkaliśmy w bungalowach ALL inklusive mieliśmy ,zapłaciliśmy 9000 . Pamiętaj o małych nominałach dolarów na napiwki , Teraz szukam jakiejś wycieczki w listopadzie , pozdrawiam

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 09:29 | 23.08.2011

...a mam jeszcze pytanie-szczepicie sie przeciw zoltej febrze? Pytam poniewaz jestem po jednej serii szczepionek ale nie bylo w nich wlasnie tej a wyczytalam ze ta jest najbardziej zalecana.

dori dołączył
17.08.2011

dori 21:13 | 23.08.2011

W zasadzie nie miałam zamiaru się szczepić , ale zapytam mojego lekarza.

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 14:44 | 24.08.2011

Wlasnie omawiam sczegoly wycieczki z biurem Kennedy w Kenii i jesli znajdziemy jeszcze 2 osoby ma byc duzo taniej. Jesli beda chetni bardzo prosze o kontakt. Safari bedzie jipeem, nie busem :)
Na ta chwile przygotowuja nam cennik a plan jest taki:
SAFARI 5 dni (oryginalny plan z Kennediego)

PROGRAMME,
IST DAY, Pick up from your beach hotel at 5.00am to mombasa airport ,fly to nairobi arrive at 8.00am where you will be met by your driver with jeep,Drive to giraffe farm ,and elephant farm then drive to nakuru for late lunch,and gamedrive,
2ND DAY,Drive to masai mara for 2 nights,
3RD DAY still in masai mara,
4TH DAY Drive to amboseli lunch in nairobi ,arrive at amboseli in the evening with gamedrive,
5TH DAY Drive after early gamedrive drive to mombasa lunch in voi town,

MoniaD dołączył
22.08.2011

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 15:24 | 24.08.2011

ale wam zazdroszczę , bardzo słąbo znam angielski i w ten sposób boimy się z mężem podróżowac , pod koniec listopada planyjemy gdzieś poleciec z biurem podróży i na miejscu kupujemy bardzo duzo wycieczek , głównie z młodymi ludzmi ,są bardzo mili , W zeszłym roku byliśmy właśnie w Keni i normalnie jest to miłośc , marzy sie nam zanzibar , ale tylko na wypoczynek i lekkie zwiedzanie ale jeszcze raz chciałabym jechac na safari ale juz takie tygodniowe i myślę że niekoniecznie w Keni. Problem w tym jak sie dostac do Afryki i jak tam dac sobie radę ? teraz uczymy się jezyka i szukamy jakiejś nowej wycieczki ...... pozdrawiam wszystkich podróżników

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:34 | 25.08.2011

Safari wygląda przednio naprawdę:)Byłem w centrum żyraf-można zrobić sobie tam zdjęcie życia;)ja mam takie jak całuje żyrafę albo ona mnie całuje,sierociniec dla słoni dla mnie bomba-z resztą przede wszystkim jechałem do kenii żeby to zobaczyć,masai mara-wiadomo,lake nakuru-bardzo fajnew,w amboseli nie byłem ale słyszałem,że też super.
Co do języków-ja jechalem do keni i na zanzibar z moim słabym angielskim i z kolegą nie znającym wcale języków i spokojnie daliśmy radę.Teraz ucze się pilnie oglądając po prostu seriale po angielsku i stukając słówka z profesora henrego(program komputerowy)i jadę do peru i boliwi
Uczcie się uczcie-bo podróżowanie samemu to zupełnie co innego,nie rezygnujcie z marzeń!!!!
Kiedyś byłem raz z wycieczką ale jak pojechalem sam to naprawdę jest coś niesamowitego.

Anselmo1965 dołączył
25.08.2011

Anselmo1965 10:21 | 25.08.2011

Witam, mam pytanie do tych co juz byli: - czy trzeba zabrac ze soba przejsciowke do gniazda elektrycznego, czy tez sa one na wyposazeniu pokoi hotelowych. Wybieram sie na wybrzeze w okolice Mombasy.

łazik dołączył
09.11.2009

łazik dołączył
09.11.2009

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:40 | 28.08.2011

Hej, byliśmy z L'tur w zeszłym miesiacu - dwa tygodnie ok 4 tys zl za osobe, hotel HB - calkowicie wystarcza. Mozna kupic cos do jedzenia po poludniu - ceny zblizone do naszych (pizza ok. 20 zl) - piwko ok. 6-8 zl. (ceny w hotelu). Safari kupowalismy od chlopakow na plazy - bez żadnych problemów. Kupowalem pozniej u nich kolejne wycieczki ( Vasini, Mombasa itp) Safari 2 dni Tsavo ponizej 200 euro - nocleg w Voi Safari Lodge. Szczepienia na zolta febre sa NIEZBEDNE aby przekroczyc granice lądowa - np Zanzibar, Tanzania. W pozostalych przypadkach sa one zalecane. Dwa tygodnie spokojnie mozna sobie zaplanowac tak aby sie nie nudzic i aby odpoczac. Polecam wizyte w kościele na mszy :):) Niezapomniane przezycie. Podroze w okolicy Diani, Ukunda - Matatu - koszt około 2 zl za kurs. Chetnie podziele sie informacjami z pobytu.

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 12:41 | 28.08.2011

Ja sie nie zgadzam :) Nie skorzystalem z przejsciowki ani razu - w kazdym hotelu gdzie sie zatrzymalem byly one na wyposazeniu pokoju.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 13:38 | 28.08.2011

też miałam przejsciowkę i nie korzystałam z niej , w każdym hotelu była , Na mszy w niedzielę też poszłam , wrażenie ogromne , Było nas trzech białych ,a reszta sami miejscowi . ,Prawie całą msze siedziałam z maluchem na kolanach [ zdjęcie w mojej galerii] a pózniej z gromatką dzieci poszliśmy na lody !

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 13:41 | 28.08.2011

w jakim hotelu byliście i jak nazywa się to biuro , 4 tyś to nie jest dużo zważywszy że ceny wycieczek lekko podskoczyły w górę .

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 17:38 | 28.08.2011

Biuro niemieckie L'Tur. Sam przelot do Mombasy mozna zima wylapac u nich juz za 110 euro :) Przepiękny hotel na plazy w Dani. Malutki, The Sands At Nomad. Mila obsluga. Same pozytywne wrazenia. Cena byla ok. 965 euro od osoby, za 15 nocy, ale doliczyc trzeba przejazd na lotnisko oraz ubezpieczenie. Wyzywienie HB - na kolacje albo bufet albo karta... Kazdy z miejscowych ma swoj kawalek plazy "do obsluzenia". Za nasz kawalek odpowiadal Kazim. Polecam 100% pewniosci i uczciwosci. Ceny znacznie nizsze niz w hotelu, mozna sie dogadac, potargowac.

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:26 | 28.08.2011

W necie jest kilkadziesiąt ofert - 1000 euro za 2 tygodnie all inclusive. Wylot z Berlina. Byłem juz kilka razy i polecam. 16.09 lecę do Malindi - cena podobna. Nie rozumiem , jak mozna płacić tyle kasy za HB i jeszcze dojadać i mówić , że jest tanio

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 21:52 | 28.08.2011

Hmmm.. Swift chyba czytasz inny wątek i na dodatek, jak zaznaczyłeś - nie rozumiesz. Znajdź w tekście wzmiankę gdzie mówię, że jest tanio ? Gdzie napisałem , że dojadałem ? I wyobraź sobie, że czasami można wybrać HB zamiast AI - szczególnie jeśli hotel jest ładny a nie oferuje AI... Twoja wypowiedź brzmi jak przechwałki i na dodatek w agresywnym, przemądrzałym tonie...

nhstreet dołączył
22.04.2010

nhstreet 10:11 | 01.09.2011

Allinclusive to można do jakiegoś innego kraju, będąc tak Daleko to ja bym wolał coś pozwiedzać :), poruszać się, zobaczyć kawał świata. Homohibernatus.eu organizuje wyprawę do Kenii, ze wspinaczką na Kilimanjaro, oprócz tego dwudniowe safari, na końcu pobyt w hotelu na Zanzibarze.

rewersówka dołączył
01.09.2011

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:39 | 02.09.2011

I tu się zgadzam, dla mnie jazda do hotelu w Kenii to straszna nuda. Jadę w grudniu wspinać się na Kilimanjaro plus safari. Wyjazd na własną rękę. Będzie nas 7 osób z różnych miast w Polsce. Nic trudnego do zorganizowania. Tylko nie wiem czy starczy nam czasu na Zanzibar, ale najwyżej spróbujemy następnym razem.
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl