Forum dyskusyjne

prośba o pomoc

kategoria podróże po świecie

PiotrKoz dołączył
16.08.2011

PiotrKoz 08:50 | 18.08.2011

Witajcie,
Wybieram się na początku września w samotną podróż po mongolii. Poszukuję namiarów na jakiegoś sprawdzonego przewodnika który pomoże mi się tam wyposażyć w sprzęt, konia i pojedzie ze mną na północ .Jak poznaliście kogoś i możecie polecić, będę bardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam Piotr

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 12:34 | 18.08.2011

bardzo ciekawi jestesmy tego samego - nasz plan jest na pazdziernik. Pustynia Gobi nas wola;-)

Iguana88 dołączył
01.05.2010

Iguana88 22:55 | 25.08.2011

a jeśli chodzi o Gobi, to pomocny jest np. niejaki Idre z Idre's Guesthouse (do znalezienia w necie, tudzież każdy taksówkarz w ulan bator wie gdzie to). Ów Idre wynajmuje kierowców z samochodami, na dowolną ilośc dni i trasę do dogadania. cena za samochód to 55dolarów dziennie + benzyna, warto więc znaleźć kogoś do podziału kosztów. Gobi to co najmniej 8-9 dni, warto wziąć pod uwagę że samochody to stare UAZy kt. często się psują, strata dnia czy dwóch jest więc możliwa a nawet bardzo prawdopodobna:) pozdrawiam!

Iguana88 dołączył
01.05.2010

Iguana88 22:50 | 25.08.2011

witaj, ogólnie w Mongolii spędzilam niecały miesiąc, z czego na płn, tj nad Chubsgułem około 4 dni. Z braku czasu nie udało nam się odszukać prawdziwych Katanów, ani odwiedzić górskich wiosek, a jedynie wybrać się na parę dni na koniach brzegiem jeziora. W Hatgal mogę Ci śmiało polecić niejaki hostel "Hatgal guest house" (tel: 98611524) Właściciel mówi po angielsku, pomaga zorganizować konna wyprawę. My mieliśmy a przewodnika jego bratanka, który zagwarantował nam nie tylko jazdę na koniach ale również "zwiedzanie" okolicznych jurt jego rodziny/znajomych:) Polecam:) choć z tego co wiem w Hatgal niemal w każdym miejscu noclegowym załatwiają coś takiego. Jakbyś miał więcej pytań dot. Mongolii to pisz śmiało, zakochałam się w tym kraju więc gratuluję wyboru i zazdroszczę już na pewno świetnej wyprawy!

panlodowy dołączył
01.08.2004

marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 00:23 | 26.08.2011

Ja poprzez CS poznałem pewna Niemkę (Niejaka Sabina jeśli jesteś na CS łatwo znajdziesz), która przenocowała nas w jurcie swojego męża i była jednocześnie naszym przewodnikiem i tłumaczem... kobieta bardzo dziwna ale zorganizowała nam wyjazd do Karakorum, konie i wielbłądy (oczywiście za drobną opłatą) dzięki niej posmakowaliśmy życia prawdziwych mongołów. W samym Karakorum spaliśmy u jej znajomego a po drodze u przypadkowo spotkanych mongołów. Jeśli szukasz ekstremalnych przygód to w sam raz :)

Golik dołączył
06.02.2013

Golik 21:31 | 21.06.2014

>a kto to są Katanie?

Chodziło o Caatanów (Douha) - niewielki lud turkijski trudniący się wypasem reniferów.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 11:36 | 26.08.2011

a ta Niemka jest z Ulan Bator?? Tam bedzie nasz przystanek koleja wiec moze sie z nia skontaktuje;-)dzieki

PiotrKoz dołączył
16.08.2011

PiotrKoz 15:56 | 26.08.2011

Hej..dzięki wszystkim za pomoc..wyprawę w końcu ogarnąłem przez gościa z polecenia , to jego strona www.murun.pl/ 
poczatkowo się bałem że to zwykła agencja od zdzierania...ale się uspokoiłem..gość jest fascynatem...dał mi kierowce, ustawił przewodnika i konie...ceny porównałem jeszcze u kilku innych i wszystkie wyglądają podobnie...nie wiem czy oni się dogadują jakoś:)....koń 6 dolców, 1 doba wynajętego auta 60 dolców, żarcie we własnym zakresie,,,nie znam cen, Dodatkowo jakby ktoś szukał innej pomocy to dostałem namiary jeszcze na tą osobę..też z polecenia...nomio81@yahoo.com..to mieszkająca tam kobieta pomagająca turystom...31 lecę...ależ jestem podjarany..jeszcze raz dziękuję...pozdro

panlodowy dołączył
01.08.2004

panlodowy 12:45 | 25.09.2014

spędziłem ponad rok w płn Mongolii, w tym kilka tygodni z Caatanami, ale pierwsze słyszę, że to jacyś "Douha", bądź jakieś ludy turkijskie. Moje pytanie "co to są Katanie" było żartem. Nie lubię jak się pisze rzeczy, o których nie ma się pojęcia, bądź też używa niewłaściwych nazw, np. jezioro Czubsguł, - nie ma takiej nawy geograficznej, to tak jakby ktoś napisał, że się wybiera na mazury nad jezioro Ćnardwy. Pozdrawiam i w razie czego odpowiem na pytania dotyczące Mongolii.

marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 23:07 | 26.08.2011

tak z Ulaanbataar ale mieszka dość daleko od centrum.

Iguana88 dołączył
01.05.2010

Iguana88 12:32 | 27.08.2011

to powodzenia i czekamy na relacje z wyprawy:) będę wdzięczna jak napiszesz jak się udał wyjazd z Murunem. Przed naszym wyjazdem spotkaliśmy się z nim, przeraziły nas jednak ceny (ktore uczciwie trzeba oddać murun ma takie jak wszyscy ale jechaliśmy w 3os więc nas to wystraszyło, ostatecznie na miejscu zmontowaliśmy większą ekipę):) W każdym razie powodzenia i niezapomnianych wrażeń:)

Lymkya dołączył
20.06.2014

Lymkya 16:49 | 20.06.2014

I jak udały się wam wyprawy do Mongolii? Z kim polecacie wybrać się na konie?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl