Forum dyskusyjne

WRÓCIŁEM Masai Mara Nakuru Amboseli Wulkan Lengai Ngoro Manyara Zanzibar służę radami

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 10:49 | 19.08.2011

Wróciłem 16 sierpnia po 17 dniach pobytu. Moja trasa: Nairobi,Masai Mara,Nakuru,Amboseli,Arusha,wulkan Lengai,Ngorongoro,Manyara,Zanzibar (Kendwa,Nungwi). Chętnie pomogę, doradzę w miare nabytej wiedzy.
p.s. FLUGO wielkie dzieki za trafne porady i uwagi. Bardzo mi pomogłeś!!!

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 11:11 | 19.08.2011

zanzibar , jak tam jest , czy warto tam jechac i ile kosztuje pobyt i dostanie się tam - Kenie zwiedziłam ale ciągle myślę o Zanzibarze

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 11:31 | 19.08.2011

Witaj
Wyspa stricte rekreacyjna. Jak na folderach długie piekne piaszczyste (biały jak śnieg) plaże. Cała baza atrakcji, parachut, baban,dwa miejsca do nurkowania na rafie koralowej, wyspa z ogromnymi żółwiami, ciepła woda, bardzo duże pływy w ciagu doby. Pobyt teraz (high season) bardzo drogi. Pokój w bungalow przy płaży od 60-70 $ w górę. Hotele od 120$. Wsyzstko ze sniadaniem. Klimat świetny, temperatura ok 30 ale fajny wiaterek, ranki pochmurne. Dojazd. Promomem z Dar Es Salaam. Ja leciałem z Arushy. Tania lokalna linia fly.540.com, lub Precision Air. Leciałem ta pierwszą. Cena z Arushy 147 $ z naibori 209$ w jedną stronę. Ja chcesz cos więcej pisz
Wojtek

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 12:23 | 19.08.2011

OK ,dzięki , typowy wypoczynek , jakiś wypad planujemy pod koniec listopada

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 12:32 | 19.08.2011

Hej
Nie wiem czy to dobry termin ???. Będzie pora deszczowa. Będziesz miał silne ulewy przy temperaturze 30 st i ogromna wilgotność powietrza. Pora sucha zaczyna sie w połowie grudnia. Przemyśl to !

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:51 | 19.08.2011

Byłem na Zanzibarze w połowie grudnia,była pełnia słońca non stop(raz ulewa w Stone Town ok pół godziny ale takiej nie widziałem jeszcze nigdy w życiu),pytałem ludzi będących w listopapadzie jak tam jest przed moim wyjazdem mówili,że ejst słońce i nie pada.Pora deszczowa taka stricte zaczyna się bodajże od poł marca i trwa do ok poł czerwca

senia dołączył
20.06.2008

senia 21:46 | 19.08.2011

Na Safari korzystałeś z miejscowego biura? Wybieram się w lutym. Czy jest bezpiecznie, tzn tubylcy ok?

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 09:09 | 20.08.2011

NA safari mozesz poruszać się tylko z lokalnym biurem, samodzielnie nikt cie tam nie wpuści. Ja bylem z biurem africahomeadventure.com. W sumie mogę polecić ale uważaj na właściciela niejakiego Alberta. Mocno kreci i trzeba być konsekwentym. Tubylcy zdecydowanie ok. Na safari jest bezpiecznie, nikt ci tam niczego nie ukradnie, bo kary mają za to straszne.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:01 | 20.08.2011

Ja też byłem z nimi,u mnie żadnych przekrętów nie było,co u Ciebie było nie tak,bo w ciemno ich polecam wszędzie-ja miałem wszystko super.
Będziesz pewnie w Mombasie i okolicach,więc poszukaj w necie,popytaj ludzi jakie jest sprawdzone biuro na safari,tsavo west połącz sobie z amboseli-z tego co słyszałem tsavo nie obfituje aż tak w zwierzęta jak masai mara,warto połączyć je z amboseli.
Co do tubylców to ok,poza tym cały czas gdzieś jesteś "chroniona"przez ludzi z którymi jedziesz,czasami aż za bardzo:)
Odwiedz sobie wioskę masajską w amboseli jak bedziecie-nie byłem w amboseli-byłem w okolicach masai mara w takiej wiosce i było super.Tu masz linka do zdjęć z keni i zanzibaru i niczego się nie bój bo szlag trafi Twoje wakacje:)
picasaweb.google.com/krzwaw/KeniaTanzaniaZanzibar 

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 08:21 | 13.09.2011

Witam,

Ja wybieram sie 9 Pazdziernika mozesz wypowiedziec sie czy okres jest dobry? Czy nie bedzie deszczowo? i dodatkowe pytanie czy szczepiles sie przeciw zoltej febrze? Ja mialam kilka innych szczepionek i o tej poinformowal mnie lekarz dopiero teraz i raczej nie chcialabym jej brac jako ze jest to juz szczepionka "Zywa" wczesniejsze ktore dostalam byly zmodyfikowane

Z gory dziekuje za info

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 11:36 | 20.08.2011

Czesc Arnie. Hotel w Nairobi, ktory Albert zabookował miał byc w cenie calego safari. Na miejscu okazało się ,ze mamy płacić. Poprosilismy o przebookowanie biletow lotniczych na Zanzibar, powiedział nie ma problemu, załatwione. Na lotnisku w Kilimanjaro o niczym nie wiedzieli. Dzieki łapówce dla pracownika fly 540 polecielismy. Jesli chodzi o drivera był świetny i całe 6-dniowe safari było fantastyczne. Biuro polecane jest przez wielu, nie chce tego burzyć zalecam tylko ostrożność i konsekwencję w negocjacjach.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:00 | 20.08.2011

No ja sam rezerwowałem hotel w nairobi i fly540-nie ufam tak do końca pośrednikom:)Dobrze że kierowca był ok to najważniejsze.Jaki hotel mieliście w nairobi?

senia dołączył
20.06.2008

senia 16:42 | 20.08.2011

Dzięki. Rozeznawałam w polecanym tutaj Australken. trochę wydaje mi się drogo. bać to się nie boję, ale wolę wiedzieć co mnie czeka. Jedziemy we dwie z koleżanką. Szukamy jekiejś dwójki ludzi lub jednej osoby, żeby było raźniej i weselej... Lecimy do Nairobi, stamtąd na safari, potem na Zanzibar i jeszcze, po drodze, w Egipcie na pustynię. Sprawdzę wyceny z polecanej przez Was agencji. Pozdrawiam

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:47 | 21.08.2011

australken jest w porządku-tak słyszałem i też rozważałem-ceny mają niestety wyższe

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 09:55 | 14.09.2011

Hej,

Mam pytanie - mianowicie ile zabrac ze soba kaski? Dodam ze na miejscu planujemy zorganizowac Safari i mamy hotel Southern Palms Beach Resort w wersji HB

Pozdrawiam

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 15:11 | 16.09.2011

Trudne pytanie. Nie wiem które parki i na ile dni. Polecam zdecydowanie Masai Mara (Kenia) albo Serengeti (Tanzania). Nie byłem w żadnym Tsavo.
Co do kasy. Musisz liczyć ok 120-130 usd na osobę na dzien i to po negocjacjach + własne wydatki. One nie są wielkie bo tam niewiele jest do kupowania. Lokalne pamiątki kupuj na bazarach a i tak nie są tanie. Tutejsi sprzedawcy są rozpieszczeni przez bogach turystów z USA, Kanady, Australii, Rosji.

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 18:29 | 16.09.2011

...czytam tr komentarze i mam pytanie to kiedy najlepiej wybrać się do Kenii kiedy będzie najlepsza pora tak żeby nie lało ??? no jak raz popada to ok:) przymierzam się właśnie do takiej wycieczki ale ja biorę z biura podróży i tu jeszcze pytanko lepiej w głębi kraju czy nad morzem....

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 13:49 | 18.09.2011

Cześć Gozer
Najlepiej pojechać grudzień-luty lub czerwiec-sierpień. |Jechać koniecznie w głębi lądu (Kenia, Tanzania). Jesli chcesz morze to tylko Zanzibar, który pod tym względem jest świetny. Nie jedź do Mombasy. Jesli biuro to Rainbow lub Itaka, choć najlepiej indywidualnie, wtedy zobaczysz najwięcej i to co chcesz. Jesli masz pytania pisz. Wojtek

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 15:55 | 19.09.2011

@ lesniak. Ale co masz do zarzucenia Mombasie? Ok, jeżeli chodzi o średni standard hoteli, to być może Zanzibar jest nieco lepszy (ale też wydatnie droższy). Poza tym nie widzę, co mozna negatywnego "zarzucić" Mombasie. Odnośnie biur podróży, polecam też przejrzeć strony biur niemieckich. Niestety czesto TE SAME oferty co w Polsce, z Niemiec sa o 10 - 20% tańsze...

swift dołączył
27.02.2007

swift 08:14 | 20.09.2011

Akurat w Kenii i Tanzanii nie ma morza tylko jest ocean ( kolega Leśniak). Akurat siedzę teraz w Malindi niedaleko Momabasy , na najpiękniejszych plażach Afryki. Dwa razy taniej niz na Zanzibarze. W hotelu najlepsze jedzenie jakie mialem okazję próbować. Pogoda idealna. Tsavo , Watamu NP pod nosem. Po prostu bajka

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 15:46 | 20.09.2011

...a jakieś konkretniejsze dane jakieś namiary na hotele ,gdzie dobrze zjeść bez przygód :):) na pierwszy raz wolę biuro podróży jeśli macie namiary to chętnie wezmę. pokażcie fotki jak było chętnie porównam i więcej informacji bo jestem strasznie ciekaw a do grudnia już tuz tuż ...

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 15:49 | 21.09.2011

Gozer, no bój sie boga, przecież tu na galerii zdjęć o tej tematyce więcej niż dwa i pół hektara nie licząc pastwiska ;-) a co do biur podrózy i wyboru hoteli to popatrz może na dreamtours? Oferty dosyc konkurencyjne się wydają.

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 10:06 | 22.09.2011

a ja wyjezdzam juz za 2 tygodnie :d ale wciaz nie znalazlam chetnych na Safarii. Wiec raczej zorganizujemy je juz tam na meijscu a szkdoa bo wolalam nagrac sobie wszystko jeszcze w Polsce

caro.m7 dołączył
27.04.2011

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 14:52 | 05.10.2011

..no ja wiem że tu pęłno fotek ale raczej to fotki pokazowe a aj bym chciał zobaczyć to z innej beczki no wiecie o co chodzi:):) fotka kibla pokoju jedzenia i takie tam tu ich nie znajdę a te co pokazują w biurach podróży to wiecie???
...to kto ma takie i się pochwali bo w ciemno nie jadę a chcę jechać z rodzinką i kilkoma znajomymi i nie chciał bym być pożarty przez miejscowych kucharzy he he:):)

swift dołączył
27.02.2007

swift 17:55 | 05.10.2011

Gozer chłopie - ręce opadają jak czytam Twojego posta. Po co zawracasz sobie głowę Kenią - Egipt czy Kanary stoją otworem .Tam na pewno będziesz miał równe fugi na kafelkach itd, Ja wróciłem przedwczoraj z 6 - tej wyprawy do Kenii i żyję. A takiego jedzenia , takich extra warunków i obsługi nie miałem nigdzie na świecie Ale nie wpadłem na pomysł, zeby robić fotki w sraczu, choć nie jeden z nas chciałby taki mieć w domu. Ale załuję ,ze nie robiłem zdjęć jedzeniu - langusty, owoce morza, kilka gatunków ryb, mięsa - to robi wrażenie. SCORPIO VILLAS - Malindi

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:17 | 06.10.2011

Gozer nie jedż do Keni!!!Na Safari są komary,muchy łażą Ci po twarzy(mam zdjęcie moge Ci przesłać)lwy robią kupę równiez jak podjedziesz samochodem to nie zatrzymują.tragedia!
Człowieku na trip advisorze masz zdjęcia nawet kibli w hotelach robione przez ludzi.
Kurdę łapy opadają:)

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 10:42 | 06.10.2011

Nawet jak kafelek jest krzywy łazience i nie ma czasem wody jest cudnie , człowieku ! ja bym tylko tam leciała ale świat jest taki piękny i różny że wszystkiego trzeba zobaczyc Ja zakochałam się w Afryce , na drugi rok jadę do polecanego hotelu na Malindi , bo tam jest cudownie ,

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 10:43 | 06.10.2011

ile kosztuje doba w tym hotelu SCORPIOS na Malindi ?

swift dołączył
27.02.2007

swift 13:40 | 06.10.2011

Ja płaciłem 950 euro z Berlina za 15 dni all

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 14:59 | 06.10.2011

to dobra cena a jakie biuro , ja mam daleko do Berlina ......

elgora dołączył
09.12.2011

elgora 13:39 | 10.12.2011

Witam
Wróciłam trzy tygodnie temu z Kenii z miejscowości Malindi. Wyjazd na dwudniowe safari + blue safai kupiłam w lokalnym biurze i z czystym sumieniem mogę polecić Richiego który organizuje safari. Chłopak jest bardzo solidny i spełni wszystkie oczekiwania. Ceny o połowe niższe niż u rezydentów. Dla zainteresowanych podaję kontakt do Richiego +254721794177 można kontaktować się już z Polski (preferowane smsy). Dwudniowe safari plus blu safari kosztowało mnie 270 dolarów od odoby a nocleg był w trakcie safari w eleganckim hotelu. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl