Forum dyskusyjne

Galapagos

kategoria podróże po świecie

kraj Ekwador

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 13:34 | 20.08.2011

Czy ktos moglby mi polecic jakies niedrogie ( o ile to w ogole mozliwe) rejsy na Galapagos? Wybieram sie na przelomie pazdziernika i listopada do Ekwadoru i dodam, ze na Galapagos polece samolotem, wiec interesuja mnie wylacznie rejsy, nazwijmy to miejscowe ( nie z ladowej czesci Ekwadoru).
A moze ktos chcialby sie przylaczyc do wyprawy? Serdecznie zapraszam.
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:54 | 20.08.2011

Nie ma rejsów z lądowej części Ekwadoru, na Galapagos trzeba polecieć samolotem. Wybieramy się tam 5-osobową ekipą pod koniec października. Mamy lot 25.10.2011 Lufą do Bogoty. Ile płaciłaś za lot samolotem i jaką linią?
Pozdrawiam Zbyszek

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 18:48 | 20.08.2011

O.K. wlasnie o to mi chodzi, lecimy na Galapagos samolotem.
Macie juz moze cos ciekawego na oku?
Kiedy dotrzecie do Ekwadoru? My nie mamy jeszcze biletu, ale bedziemy leciec do Quito mniej wiecej w tym terminie. Jest nas dwoje i zamierzamy zwiedzic tez inne rejony Ekwadoru i polnocne Peru.
Pozdrawiam
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:32 | 20.08.2011

Z Bogoty to Quito lecimy 26.10 rano. Powinniśmy być 10.30 na miejscu. Myśleliśmy aby następnego dnia polecieć na Galapagos. Nie mamy jeszcze kupionych biletów na wyspy. Potem powrót i 8 dniowy objazd po Ekwadorze. Jaką linią, kiedy i za ile lecicie na Galapagos, jeżeli macie już kupione bilety.
Zbyszek

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 07:16 | 21.08.2011

Na ile chcecie leciec na Galapagos i czy macie juz jakies rejsy na oku? O jakiej opcji myslicie , na 4, 5, czy 8 dni? My lecimy liniami LAN Ecuador za $269. Takie ceny sa praktycznie przez caly czas w tym okresie.
Pozdrawiam
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:35 | 21.08.2011

No nieżłe, pewnie kupiliście bilet na expedia.com. Tylko moim zdaniem są to bilety dla Ekwadorczyków. Sprawdźcie na oficjalnej stronie Lan. Equadorians 269$, foreiners 405,80$. Chyba, że macie jakiś patent na ominięcie tego to chętnie skorzystam. Chcemy jechać na pełne 10 dni, czyli wylot 11 dnia. Ja kupię bilety na Aerogal, są po 350$ na interesujące nas daty. Wylot z Quito 27 października.

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 23:52 | 21.08.2011

Witam ! My wylatujemy do Bogoty stamtąd do Quito i na Galapagos. Wylatujemy z Berlina, przez Madryt do Bogoty i z powrotem za bilety z pełnym ubezpieczeniem i zapłaciliśmy po 2400 zł za osobę Ibierią .
Też nie mamy biletów na Galapagos, wyczytałem że wszystko można załatwić na miejscu, Będziemy trochę przed Wami więc mogę powiedzieć jak było bo startujemy 6-tego października.

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 01:22 | 22.08.2011

Oczywiscie, ze zdaj relacje z pobytu. Chetnie poczytam
Zbyszku, caly czas nie odpowiadasz na moje glowne pytanie: czy macie juz obcykany jakis rejs? To jest moim zdaniem wazniejsze niz bilety lotnicze na wyspy, bo i oszczednosci moga byc wieksze. Wszystkie te rejsy maja podobne ceny w swojej klasie, ale moze znalazles cos szczegolnie ciekawego? A moze Ty Marko masz jakas ciekawa propozycje dot. rejsow?
Jesli chodzi o bilety na Galapagos to znalazlam je na kayak.com, ale potwierdzilam na oficjanej stronie lan-u. Cena jest taka sama.Nie wiem dlaczego Ty Zbyszku masz inna. Moze dlatego, ze ja wchodze na te strony nie z Polski. To chyba jest jedyne logiczne wytlumaczenie. Taryfy dla miejscowych sa rzeczywiscie inne niz dla obcokrajowcow, znam ten temet b. dobrze, bo jezdzilam juz po Peru i Boliwii.
Pozdrawiam i b. prosze o odpowiedz na moje kilka razy juz zadawane pytanie.
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 07:57 | 22.08.2011

Ja też chętnie poczytam. My za przelot do Bogoty z Warszawy Lufhansą zapłaciliśmy 1780 zł.
Co do rejsu, to na pewno nie będziemy go kupywać ani w internecie ani w Quito. 4 dniowy rejs to tak naprawdę 2,5 dnia na łodzi. Wchodzisz na nią 1 -go dnia po południu, a 4 -go dnia rano musisz ją opuścić. Spróbujemy załatwić coś na miejscu na Galapagos. Naszym celem jest obejrzenie 4 głównych wysp, zanurkowanie i posnurklowanie. Jak trafimy na jakiś tani rejs to owszem, ale nic na siłę. Przy kupowaniu biletu sprawdź czy nie masz wypisanych ID z księżyca zamiast pytania o numer paszportu. Ja tak miałem jak próbowałem kupować przez kayak.com . Ten numer z pytaniem o Ecuadorian i Foreign to był w liniach Tame, na www.lan.com  wyskakuje cena 380$ plus podatki czyli 405,80$.
Pozdrawiam Zbyszek

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 09:10 | 22.08.2011

Ja tez chyba nie wykupie rejsu na unternecie ani tym bardziej w Quito.
Podobno najkorzystniejsze sa oferty last minute.
Co do biletu na Galapagos to oferte znalazlam na kayak-u, ale kupowac bilety bede na www.lan.com,  gdzie jak pisalam wczesniej cena z podatkami to $269. Nie rozumiem naprawde tych rozbieznosci.
Pozdrawiam
Renata

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 09:13 | 22.08.2011

I jeszcze jedno. W tym tygodniu kupie juz bilet do Quito, bo bede wiedziec dokladnie na ile i kiedy polece. Niewykluczone jest, ze polece wlasnie w koncowce pazdziernika, a wiec moze spotkamy sie na Galapagos...
Pozdrawiam
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:25 | 24.08.2011

My kupiliśmy bilety u polskiego pośrednika, lecimy 27.10 na Baltrę, a wracamy 6.11 z San Cristobal. Cena 1011 zł z wszystkimi marżami.
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:26 | 24.08.2011

Oczywiście wylot z Quito.
Zbyszek

Renata1 dołączył
01.03.2010

Renata1 02:02 | 25.08.2011

A jakimi liniami lecicie, Lan-em czy Aerogalapagos?
My jednak zostajemy przy wersji Lan-u za $269 ze wszystkim. Przylot na Baltre i powrot tez z Baltry. Oczywiscie z Quito. Jest to najtansza opcja, jaka udalo mi sie znalezc.
Pozdrawiam
Renata

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 02:09 | 26.08.2011

Lecimy Aerogalapagos.
Zbyszek

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 22:39 | 27.08.2011

Witam,
ja bylam w Ekwadorze i na Galapagos 2 lata temu. Podroz organizowalo nam biuro turystyczne ale dzis juz bym zalatwiala wszystko na miejscu bo rzeczywiscie jest duzo taniej. Chce sie podzielic refeleksja z Galapagos.
Tez najpierw chcielismy skorzystac z opcji "kilkudniowy rejs" ale pozno sie za to zabralismy i nie bylo juz wolnych miejsc. Niemniej skorzystalismy z innej opcji a mianowicie po wyladowaniu w Baltra, dostalismy sie do miejscowosci Santa Cruz a stamtad odbywalismy jednodniowe rejsy na poszczegolne wyspy. Kazda wycieczka byla wspaniala. Oplata pokrywa posilek na pokladzie oraz nurkownaie - nie trzeba miec swojego sprzetu - jest na wyposazeniu jachtu. Wracalismy na tyle wczesnie, ze bylismy jeszcze w stanie pozwiedzac sobie wyspe, posiedziec w restauracyjkach itp. Goraco polecam ten rodzaj zwiedzania Galapagos.Wszystko mozna zorganiozwoac na Santa Cruz bowiem zanjduja sie na wyspie biura podozy, ktore pomagaja w tym. Organizacja bardzo dobra.
Zazdroszcze bo Galapagos jeswt piekne !!!!
Zycze wspanialego pobytu :)
pozdrawiam, Magda
e-mail: magdalab@biol.uni.lodz.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl