Forum dyskusyjne

Malaria Denga - ochrona przed komarami

kategoria podróże po świecie

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:38 | 26.08.2011

Na przełomie lutego i marca wybieram się na Jawę i Bali. Niestety to pora monsunowa, więc oprócz deszczów prewnie jest sporo komarów. Czy ktoś był w tym terminie i może udzielić paru informacji, jak to wygląda w rzeczywistości? Czy komarów jest tyle, że nie da się żyć, czy może jest lepiej niż sobie to wyobrażam? Czy zagrożenie dengą i malarią jest duże? Jakie środki do ochrony przed komarami oraz przed dengą i malarią dostępne na miejscu polecacie? A może jakiś "sposób babuni" na komary? Będę wdzoięczny za wszelkie informacje. Raz już przechodziłem dengę i drugi raz może być zbyt niebezpieczny, a na pewno mało przyjemny.

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:45 | 26.08.2011

Jeszcze jedno ważne pytanie - jak z moskitierami w hostelach? Czy standardem jest, że każde łóżko ma moskitierę?

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 11:57 | 26.08.2011

ja jestem przeciwniczka malarone itp bo widzialam jakie moi znajomi mieli skutki uboczne wiec o ile ryzyko nie jest ogromne to nir warto....ale to tylko opinia. a co do naturalnych sposobow to my zwykle okolo 2 tyg przez wyjazdem lykamy witamine B (komplex calej serri B) bo to ponoc je odstrasza i do tego spraya itp. nie bylo nigdy problemow nawet w bardzo tropikalnych miejscach z komarami;-)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:32 | 26.08.2011

musisz zaopatrzyć się w paracetamol (przy dendze), nie wolno brać aspiryny i brać jak antybiotyk co 6 godzin. Na razie innego sposobu (oprócz ochrony przed ukąszeniami nie ma). Ze sposobów domowych - olejek waniliowy, albo amoniak wymieszany z oliwką dla dzieci (to bardzo radykalny środek, dla Twojego otoczenia również, bo śmierdzi straszliwie). Często bywałam na Jawie w porze deszczowej - komary owszem są, ale nie jest to straszna plaga. W dżungli jasne ubrania, skarpety grube, niektórzy moskitiery - ja wolałam wysmarować się "odstraszaczami".

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:33 | 26.08.2011

oczywiście paracetamolu nie stosuje się profilaktycznie, tylko w przypadku zachorowania :).

tripsta.pl dołączył
15.12.2010

tripsta.pl 13:17 | 26.08.2011

Leki antymalaryczne powinny zapobiec. W rejonie Indonezji powinno się przyjmować takie leki:
Meflochina
Chinidyna
Fansidar
Halofantryna
Pozdrawiam, ola

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 09:47 | 27.08.2011

Ola byłaś w Indonezji czy piszesz z książki?
Zbyszek

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 05:36 | 28.08.2011

Na Jawie i Bali malarii nie ma... Denga owszem wystepuje. Najlepiej zaopatrzyc się w środki odstraszajace komary. Nie polecam zadnych malarone. Podejrzewam, ze bedziesz podrozowal po Jawie po miejscach turystycznych, a nie zapuszczał sie na wycieckzi do lasu:) Ja po przyjezdzie korzystalem z Muggi, jest to zdaniem wielu najlepszy preparat. Ze wzgldeu na to ze mieszkam tu na stale juz nie stosuje takich specyfikow.Ja przechodzilem Denge dwa razy i o dziwo za drugim razem bylo spokojniej.
pozdrawiam

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:15 | 30.08.2011

Adam, dodałeś mi trochę otuchy jeśli chodzi o powtórne przechodzenie dengi. Lekarze mówili mi różne rzeczy i raczej mało optymistyczne. Co do Muggi - czy to jest środek osiągakny w Indonezji czy w Polsce?
Jeśli chodzi o "wycieczki do lasu" planuję wejść na jakieś 2 wulkany - myslałem o Mt Bromo i Gunung Agung - jak tam wygląda sprawa z komarami - czy jest ich dużo?

gixiee dołączył
19.09.2010

gixiee 11:13 | 30.08.2011

Przemek, przewaznie zalecaja kupno srodkow na komary juz na miejscu, ale na Allegro widzialam Mugge, podejrzewam ze jest to to samo co w Azji.

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 07:56 | 31.08.2011

Wiem, ja tez słyszałem od lekarzy, mamy, internetu, że denga drugi raz jest baaardzo niebezpieczna. najwazniejsze to wczesnie ja wykryc. Ja dostałem wysokiej goraczki ktorej nie moglem zbic, wiec odrazu pojechalem do lekarza, a ten zlecil badanie krwi. no i wykryli szybko, że mam denge. obyło sie nawet bez szpitala. musialem lezec w domu duzo pic, jesc brac paracetamol i tyle. oczywiscie codziennie badanie krwi, zeby sprawdzic czy trombocyty spadaja.
Odrazu cie uspokoje ze ani na Bromo ani na Agung nie ma komarów. zreszta na oba wulkany wchodzi się w nocy ok. 3 na Bromo, ok. 24 na Agung. Takze sie nie stresuj.
Muggę można kupic w Polsce w sklepach podróżniczych. ja kupowalem w Warszawie w Sklepie Podróżnika na Grójeckiej. Ale mozesz też kupić OFF na miejscu w Indonezji, który zawiera składnik zakazany w Europie:) wtedy komary cie nie rusza:)
pozdrawiam

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:02 | 31.08.2011

Dzięki, Adamie, za dogłębne informacje. Wiem, że mieszkasz na Bali i jesteś przewodnikiem. Jeśli masz ochotę to daj znać gdzie cię można spotkać - chętnie zaproszę cię na piwo jeśli będę w pobliżu :)

06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 14:07 | 31.08.2011

Wielki dzięki za wszystkie uwagi. Jestem na forum Globtrotera od niedawna, ale dość szybko przekonałem się, że można liczyć na spotkanych tu ludzi i ich więcej. Pozdrowienia. Życzę fascynujących podróży i przeżyć nie spotykanych w przewodnikach.

agawo dołączył
04.01.2012

agawo 18:51 | 04.01.2012

Wybieram się na Bali w lutym. Chciałabym wejść na Agung. Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znaleźć przewodnika, skąd najlepiej wchodzić na górę i ile może to kosztować? Lepiej wchodzić z Candidasy czy z Amed?
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl