Forum dyskusyjne

Spokojne miejsca na Bali

kategoria podróże po świecie

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:43 | 26.08.2011

Czy ktoś, kto był na Bali może polecić jakieś zaciszne miejsce jako bazę wypadową do zwiedzania wyspy? Najlepiej nad samym morzem, z białą piaszczystą plażą. Znalazłem jedno z takich miejsc - Padangbai. Czy ktoś tam był i może coś polecić? Ewentualnie jakieśinne miejsca? Będę też wdzięczny za namiary na jakieś tanie i czyste hostele na Bali i Jawie.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 11:32 | 26.08.2011

moze piekne miejsce Ubud w centrum wyspy ktore opisano w ksaizce Eat, Prey, Love - czytalam bardzo duzo opini o tym miejscu;-)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:38 | 26.08.2011

Moim zdaniem nie ma sensu mieć miejsca wypadowego do zwiedzania wyspy. Jeżeli przylatujesz samolotem to najlepiej zacząc od zamieszkania w Kucie, obejrzenia Tanah Lot, Mengwi i przenieść się w inne miejsce z noclegiem np. do Ubudu, później ewentualnie Lovina. Szkoda czasu na przejazdy, a odległości na wyspie wcale nie są takie małe.
Zbyszek

mojito dołączył
23.06.2011

mojito 19:17 | 27.08.2011

Polecam gorąco Ubud!!!
Miejsce na nocleg znajdziesz bez problemu przy Monkey Forest Road...bardzo klimatyczne miejsce...(małpy na ulicy itp....;-)
Kuta...yyyyy...nie bardzo...taki trochę turystyczny cyrk z McDonaldem i KFC...
Co jeszcze polecam, to wyspy Gili...naprawdę warto pojechać!!!

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 04:59 | 28.08.2011

Jak już ktoś napisał - myślę, że nie warto robic sobie bazy wypadowej, a tym bardziej w zacisznym miejscu, bo jest to poprostu niepraktyczne. Na pewno takim miejscem - spokojnym - jest Candidasa na wschodnim wybrzeży. Mogłbyś tam zostac na pare nocy i zwiedzić sobie wschodnie Bali, a potem ew. przeniesc sie do Ubud (chociaz czasy, gdy Ubud były spokojnym miejscem niestety minely) oczywiscie znajdzie sie tam pare miejsc, gdzie nadal panuje klimat malego miasteczka artystycznego. Jest tam bardz duzy wybór tanich hosteli. Padang Bai jest niedaleko Candidasy - jest to co prawda port z ktorego wyplywaja promy na Lombok, ale rzeczywiscie jest tam piękna plaża z białym piaskiem. Noclegi w Padang Bai są tanie, ale nie ma nic przy samej plazy. W Candidasie jest przyjemne miejsce na nocleg, prowadzony przez Polkę panią Izę. Iguana Bungalows. Kilka prostych domków, basen i zejscie na plaze. Na Bali trudno znaleźć białe plaże, bo jest to wyspa wulkaniczna, ale jest kilka takich miejsc. Wlasnie na wschodnim Bali w okolicach Padang Bai, Candidasy. w drodze z Candidasy do Amlapury jest plaza Virgin Beach.
Na połduniu polecam Sanur lub Seminyak bo Kuta jest zatłoczona.
pozdrawiam
Adam

jacol1972 dołączył
19.06.2009

jacol1972 11:31 | 04.09.2011

Również przyłączam się do zdania, że nie ma co robić miejsca wypadowego na Bali. Wróciłem 2 dni temu z Indonezji. Bali faktycznie nie jest małą wyspą i warto się poprostu przemieszczać i być kilka dni w każdym miejscu. Polecam Ubud,Sanur( niezłe plaże jak na Bali), Seminyak,Tulanben jeśli nurkujesz albo snorklingujesz to koniecznie! Zatopiony wrak i jedne z najpiękniejszych raf koralowych, znacznie lepszych niż na przereklamowanych wyspach Gili. Na Gili jeśli juz to na plażowanie i to najlepiej na Gili Air, jeśli uda się znaleźć nocleg. Pytaj jak coś o inne interesujące Cię informacje.

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 16:42 | 04.09.2011

A ja polecam Sanur, cicho i dobra baza wypadowa, jak w bajce

benbm dołączył
09.06.2002

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 18:46 | 05.09.2011

A może polecicie jakiś sympatyczny i niedrogi hostel w Sanur, Ubud lub Padangbai. Jak ceny?

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 01:21 | 11.09.2011

Amed to jest prawdziwa oaza spokoju na Bali.

AdamNitka dołączył
13.07.2011

AdamNitka 10:10 | 19.09.2011

W Sanur - Lestari ok.300.000Rp
są też domki, których właścicielką jest Polka - Prima Cottage Sanur - ok. 40$

dario75 dołączył
27.03.2015

dario75 20:09 | 27.03.2015

Witam,

byliśmy na Bali w listopadzie 2013. Korzystaliśmy z wycieczek oferowanych przez Polaków mieszkających kilka lat na Bali. Można znaleźć info na ich stronie www.indo-explorer.pl/.  Bylismy na dwóch wycieczkach z Pawłem i szczerze możemy polecić. Paweł plus kierowca-balijczyk Kerta bardzo fajnie pokażą Bali a opowieści Kerty przybliżają historię Bali.
Mam też namiary na balijczyka - Gusti, który posiada auto i na pewno taniej niz jakiekolwiek biuro może wozić po Bali i pokazac miejsca, które nie są często oferowane w katalogach. W przypadku zainteresowania kontaktem z Gustim proszę o info na maila dario75@wp.pl.

adusia_wro dołączył
13.03.2014

adusia_wro 06:54 | 28.03.2015

Ze spokojnych miejsc na Bali, blisko plaży na pewno można polecić Candidasa, Amed oraz Sanur.

Jeśli chodzi o spokojne miejsce z widokiem na tarasy ryżowe to zdecydowanie Sidemen.
W Ubud też można znaleźć takie miejsce ale jest tam sporo turystów.

Pozdrawiam z sąsiedniej wyspy Lombok,

Ada Magdalena L.

ada.polindotours@gmail.com

Aneczka333 dołączył
23.03.2015

Aneczka333 13:38 | 31.03.2015

Spokojnie jest na Jimbaran. Tylko miejscowi, Dopiero wieczorem plaże zalegają turyści, którzy przyjeżdzają z całego Bali na kolacje na plaży .

___Ola dołączył
19.06.2011

___Ola 17:34 | 10.04.2015

Jeśli szukasz cichego miejsca z białym piaskiem to lepiej uciekaj czym prędzej z Bali na pobliską wyspę Nusa Lembongan (30 min,. łódką z Sanur) i jej mniejszą siostrę Nusa Ceningan. W wielu miejscach na Bali występuje piasek wulkaniczny, który jest brzydki (jest czarno-brązowo-żółty). Już nawet w Kołobrzegu mamy ładniejsze plaże :) Jeśli jesteś backpackerem i nie interesują Cię drogie hotele w prywatnymi plażami, to większość publicznych plaż na Bali Cię rozczaruje.

www.milesfromhome.pl/2015/04/kuta-bali-5-powodow-dla-ktorych-wa  rto.html - jeśli jednak wylądujesz na Bali w okolicach Kuty, to w poście tym znajdziesz wskazówki gdzie tanio spać i smacznie jeść. :) Zajrzyj na bloga by coś więcej dowiedzieć się o Bali. Pozdrawiam !

rude-boy dołączył
16.06.2015

rude-boy 15:59 | 16.06.2015

Może ktoś napisać, jakie teraz są ceny tanich hosteli, lub domków na dwie osoby na Bali? Z góry dzięki

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 08:42 | 17.06.2015

Wszystko można znaleźć w sieci, wystarczy trochę poszperać :)

AnnaIlona dołączył
26.12.2012

AnnaIlona 14:59 | 21.06.2015

właśnie ktos tu wszedl z pewnoscia szukając a Ty taka pomocna, ze pożal się Boże...

Milesfromhome dołączył
11.04.2015

Milesfromhome 23:05 | 21.07.2015

Skromny pokój ze śniadaniem, czasami nawet z basenem to kwoty od 150 000 rupii (ok. 45 zł) w górę :-)

Milesfromhome dołączył
11.04.2015

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 11:37 | 22.07.2015

Polecamy Sanur świetna baza wypadowa jednak naszym zdaniem będąc na Bali lepiej się przemieszczać i wtedy zwiedzać. Ubud też nas oczarował - był inny. Bajkowa też była Nusa Lembongan tylko ten hotel nie do końca.. ale plaża ( i pobliskie street foody odwiedzane przez nas na skuterku ) wynagradzała wszystko !!! :)

Pozdrawiamy kiwi

aliczazkrain dołączył
04.11.2016

aliczazkrain 08:54 | 09.11.2016

Cześć, ja się długo zastanawiałam gdzie się wybrać. Ostatecznie wybrałam Bali. W tym roku zdecydowałam się na wyjazd warsztatowy z edukatorami z Life Architect i Michałem Pasterskim, który organizuje warsztaty rozwoju osobistego na Bali. Jestem bardzo ciekawa takich aktywnych wakacji. Postaram się wam opowiedzieć, jak to wyglądało już po takim wspólnym wyjeździe. Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl