Forum dyskusyjne

wróciliśmy postaramy się odpowiedziec na różne pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Uganda

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 21:31 | 26.08.2011

hej,
niedawno wróciliśmy z 3 tygodniowej podróży po Ugandzie. Jeśli chcielibyście o coś zapytać, to postaramy się odpowiedzieć.
Pozdr.
Bartek

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 21:57 | 26.08.2011

napisz coś wiecej o tym kraju , jak tam się dostac , jak drogo i inne ciekawostki , myślę te trzy tygodnie były wspaniałe ..... pozdrawiam

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 17:22 | 01.09.2011

hej,
o ugandzie mozna by pisac bez konca, moglabys sprecyzowac pytanie?

swift dołączył
27.02.2007

swift 20:17 | 01.09.2011

Coś ciężko idzie Wam pisanie. Pokażcie lepiej fotki. W lutym i marcu zrobiłem ich kilkaset, całkiem niezłych

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 10:32 | 02.09.2011

No to ja zapytam o bezpieczeństwo. różne legendy krążą o Ugandzie. teraz można bardzo tanio polecieć z Mediolanu. Mocno się zastanawiam właśnie ze względu na bezpieczeństwo.

swift dołączył
27.02.2007

swift 11:03 | 02.09.2011

Krążą legendy, które sie biorą od zastraszonych turystów. Tam jest bardzo bezpiecznie. Ludzie są serdeczni i mili. Byłem tam miesiąc, w najbardzej odludnych miejscach jak i w duzych aglomeracjach i chętnie zostałbym tam na stałe

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 21:14 | 03.09.2011

hej,
wszystkich ludzi, ktorych spotkalismy byli do nas przyjaznie nastawieni. w porownaniu z ludami kenii, byli o wiele mniej natarczywi, zaryzykowalbym czasami stwierdzenie ze wcale. czasami trzeba bylo szukac wlasciciela straganu zeby cos kupic. mysle, że nalezy zachować podstawowe zasady bezpieczenstwa i nie zapuszczac sie w jakies ciemne zakatki kampali lub innych wiekszych miast. Nie ma co panikowac i tylko jechac i podrożować, bo pieknie jest niemilosiernie!

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 22:21 | 03.09.2011

Jak podróżowaliscie Jakie sa ceny srodków transportu, noclegów., wyzywienia?Co Wam sie najbardziej podobało.?

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 08:50 | 04.09.2011

podróżowaliśmy trochę w kierowcą trochę sami. spalismy trochę w namiotach trochę w tanich hotelach. ceny kształtują się w granicach 20.000 UGX za namiot (zalezy od miejsca i warunków na polu namiotowym) i 50-60.000 UGX za hotel, nie bieżcie chatek UWA, nie opłaca się, lepiej wziąć namiot. Jedzenie kosztuje średnio 15.000 za obiad, ale zależy też od miejsca. polecam muchomo przy drodze, tylko sprawdzajcie czy świeże, normalna cena to 500 UGX, cena dla białych 1000 UGX. bardzo podobał nam się rafting po nilu w adrficie, (mają tam dobrą bazę, zbiera się tam dużo fajnych młodych ludzi z całego świata, ktorych imprezują do białego rana :),) bardzo podobał nam się pieszy trekking z szympansami, gorylami, nosorożcami, podobają nam się nie rozjeżdzone parki w przeciwienstwie do kenijskich. eh, wracają wspomnienia :)

swift dołączył
27.02.2007

swift 20:51 | 04.09.2011

A to ciekawe - pieszy trekking z nosorożcami. Ciekawe, kto Wam na to dał zezwolenie ? I co chodzi, z tymi rozjeżdżonymi parkami ?

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 07:04 | 05.09.2011

zezwolenie zawsze daje UWA. miejsce znajduje się na drodze z Kampali do Masindi. jesli byłes w Kenii to pewnie zauważyłeś, że parki pokrywa bardzo gęsta sieć dróg i bardzo często kierowcy, wyposażeniu w CB, zjeżdżają z ustalonych ścieżek, aby dowieźć napalonych turistas do lwa. W Ugandzie zaobserwowaliśmy coś innego: nie ma w nich tylu ludzi, niekiedy jedzie się ze straznikiem UWA, kierowcy nie mają CB, i zdają się mieć większe poszanowanie dla przyrody. Ale najlepiej będzie jak pojedziesz i zobaczycz a potem opowiesz mi jak bylo.

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 08:46 | 26.01.2012

hej,
zbieram się właśnie na trekking z gorylami. czy masz może jakiś sprawdzony namiar na organizatora? można to zacząć ustawiać z Polski? iakie są orientacyjne ceny (proste warunki)? ile dni na trekking (tak optymalnie) polecasz? będę wdzięczna za informacje.
pozdrawiam m

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:59 | 26.01.2012

Pytanko cena samolotu ? ceny wstępu do parku ,ile stoi 1USA

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:36 | 26.01.2012

Nasza ulubiona linia ma od czasu do czasu promocje na loty do Entebbe, trzeba zapolować...

swift dołączył
27.02.2007

swift 10:41 | 26.01.2012

MATOKE TOURS www.travel-uganda.net 
Doskonałe biuro prowadzone przez holendrów. Byłem z nimi i polecam. Profesjonaliści w każdym calui do tego niedrodzy. Na ich stronie jest kilkanaście tras do wyboru z podanymi cenami, co się nieczęsto zdarza. Z ich usług korzystają też polskie biura np.Horyzonty

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 21:27 | 26.01.2012

hej,
my ustawilismy sobie trekking z gorylami poprzez wykupienie objazdówki. korzystalismy z Kazinga Tours. zamówiliśmy sobie wcześniej z Polski. należy zatroszczyć się w odpowiednim czasie za pozwolenie, 500 USD za osobę, za godzinę obcowania ze zwierzakami. w sumie spędziliśmy w górach 3 noce.

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 11:55 | 15.08.2012

hej,
jadę pod koniec grudnia i zbieram informacje. stad moje pytania co raz bardziej szczegółowe. Objazdówkę - tzn.? tylko goryle z Kazinga T. czy jeszcze gdzieś byliście? co polecacie? też chcemy rezerwować trekking z Polski, czy wtedy Kazinga załatwia pozwolenie czy też sami musimy to zrobić? jaką drogą? 500 USD - to cały koszt wyprawy do goryli czy też tylko pozwolenie?
będę wdzięczna za podpowiedzi.

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 21:48 | 15.08.2012

cześć,
byliśmy w murchison falls, kibale, ishasha, kazinga channel, bwindi, bunyoni lakes, lake mburo, dodatkowo byliśmy sobie na raftingu po Nilu. Koszt pozwolenia to 500 usd. (wydaje mi się, że w tym jest przewodnik, trackerzy) i oczywiście trzeba dojechać na miejsce, wykupić noclegi itp, co nie jest w cenie. Jeśli wykupicie w Kazinga T to oni załatwiają wszystko. Podobał nam się rafting po Nilu, goryle, Ishasha, Kibale, Murchison Falls i pływanie łódką po Nilu choć mieliśmy tam stresującą sytuację, Kazinga Channel, jeziora Bunyoni i Mburo też są fajne i są po drodze, więc można je zahaczyć. Bynyoni jest ciekawe ze względu na ukształtowanie a Mburo ze względu na zwierzaki.

swift dołączył
27.02.2007

swift 23:05 | 15.08.2012

Moze ja Ci opiszę, bo kolega Łazik jest bardzo ogólnikowy, Jeśli lubisz zwierzęta to : goryle są w Bwindi NP, szympansy w Kibale Forest (dodatkowo płatne 200$ i z ostanią epidemią ), ssaki w Murchison Falls NP, hipopotamy i krokodyle - rejs po Nilu w MF i po Kazinga Chanel w Queen Elizabeth NP, lwy - Ishasha, nosorożce w Rhino Sanctuary. Jeśli lubisz ptaki to są wszędzie, ale najwięcej na wyspie Bushara nad jeziorem Bunyoni. Ja jadę z grupą w listopadzie, i dodajemy Kidepo Valey NP, Lake Bissina, Mt Elgon. Powodzenia

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 17:45 | 16.08.2012

jak tam kolego swift? można do tych nosorożców piechotą, czy jednak nie? :) jak kolega już tam będzie i wróci to opowie...

swift dołączył
27.02.2007

swift 19:01 | 16.08.2012

Już opowiadam - na spotkaniach, prelekcjach i zjazdach. I potrafię prawidłowo nazwać miejsca, w których byłem i gatunki zwierząt które widziałem. A Rhino Sanctuary to w rzeczywistości otwarty ośrodek reintrodukcji tych zwierząt, gdzie każdy czuje się "bohaterem". Chodziło mi o zupełnie dzikie parki narodowe. w których nie ma możliwości samodzielnego chodzenia

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 21:00 | 16.08.2012

dobrze Szanowny Panie, więc kończymy tą dyskusję, bo do niczego nie prowadzi. Niech Pan dalej na prelekcjach prowadzi takie dysputy. Mroofko, jeśli potrzebujesz ode mnie jeszcze jakiś informacji to możemy się zdzwonić albo pisać mailowo, bo psuje mi klimat ten Pan tymi wcinkami. Pozdrawiam Ciebie i bez pozdrowień dla Pana od prelekcji i wykładów

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:38 | 16.08.2012

Nie zazdroszczę Mroofce. Takiego informacyjnego bełkotu dawno nie czytałem. Jak mozna byc np. w Kazinga Chanel. Ja nie miałem problemu po raz kolejny zebrać grupy - widocznie ludzie mają do moich informacji zaufanie. Wspólczuję podróznikom, którym Pan cos doradzi.

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 11:13 | 17.08.2012

no i wszystko jasne, więc chodzi o zebranie grupy i zarobienie kasy.... pięknie! koniec dyskusji kolego! załóż sobie nowy wątek, gdzie będziesz sobie naganiał ludzi na zarobek. bez odbioru!

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 12:01 | 17.08.2012

Lazik - ale ty juz nie przesadzaj! Pomiedzy zebraniem grupy, a zarabianiem w ten sposob jedyny zwiazek logiczny jest taki, ze istnieje taka mozliwosc, ale nic wiecej. czasem grupy zbiera sie po to, zeby pojechac w jakis okreslony sposob ( na przyklad wynajac vana na cala droge) co w przypadku wyjazdu w pojedynke byloby paskudnie drogie. Poza tym ten "pan" na necie, a tym bardziej na stronie dla globtroterow to taki troche chwyt ponizej pasa ( i bez zadnych skojarzen prosze :D ) Dzieki za Twoja informacje. Mam nadzieje, ze chociaz troche skorzystam w przyszlym roku. Niestety zarowno Ty, jak i Swift piszecie bardzo chaotycznie. To bardziej wyglada na popis znajomosci topografii kraju, niz przekazanie jakichs wskazowek osobom, ktore w ogole miejsca nie znaja. Sprobuj moze rozwinac temat zezwolen, bo tak jak napisales mozna rzecz interpretowac na naprawde wiele sposobow. Przy okazji - nie wiesz czy mozna wynajac auto ( bez kierowcy) lub motocykl ( mie skuterek)?
Pozdrawiam Was obu i moze postarajcie sie wspolpracowac a nie komicznie tepic :)

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 14:13 | 17.08.2012

hej,
zezwolenia trzeba wykupic u UWA (Uganda Widlife Authority), można to zrobic bezpośrednio (ale na kilka miesiecy wczesniej, bo nie ma miejsc) albo poprzez lokalne biuro podrozy. tak jak pisalem nie pamiętam, czy w ramach pozwolenia za 500 usd jest juz przewodnik i trackerzy, ale przy zakupie mozna dopytac. co do samochodu lub motoru to nie wiem.
Temat Pana Swifta zakonczylem :)

pozdr.
Bartek

swift dołączył
27.02.2007

swift 18:14 | 17.08.2012

Kula w płot panie Łazik. Jezdzimy od lat z grupą znajomych - każdy płaci za siebie bezpośrednio do lokalnego biura. Zezwolenie na goryle lub szympansy obejmuje przewodników i trackerów. Można też wykupić zezwolenie z "puli" przewodników trochę taniej .Ale to są nieliczne wyjątki

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 11:29 | 23.08.2012

Witajcie, ogromne dziękuję za WSZYSTKIE informacja. Nawet te sprzeczne - zawsze coś za sobą niosą. Jest nas - miłośników Ugandy - niewielu na tym forum, więc również mam nadzieję, że będziemy łączyć siły w przekazywaniu ciekawych i praktycznych informacji. Dziś mam spotkanie-przygotowanie do podróży - z mapą w ręku i dotychczas zebranymi informacjami. Potem chętnie zamelduję się u Was z kolejnymi pytaniami, prośbami o rady.
@fotodrab - kiedy się wybierasz do Ugandy?
@ łazik - dziękuję za ofertę dalszej pomocy, skorzystam na 100%
@ swift - dawaj znać jak będziesz miał jakieś otwarte spotkanie, z tematem Afryka Środkowo-Wschodnia.
My (na razie i może tak zostanie - w trójkę) ruszamy drugiego dnia świąt i będziemy się włóczyli po Ugandzie jakieś 3 tygodnie.
pozdrawiam Was ciepło
Monika

(ban) dołączył
20.07.2012

(ban) 13:06 | 26.08.2012

Na co powinniśmy zwracać uwagę jeśli wybieramy hotel lub jakikolwiek inny ośrodek noclegowy?

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 16:09 | 01.09.2012

hej,
to zależy czego szukacie i jaki budżet chcecie przeznaczyć na spanie. Włóczyłam sie trochę po Kenii. Tamte doświadczenia mówią mi - jeśli cena to kilka złotych (w przeliczeniu) to lepiej sprawdzić czy i z jakimi żyjątkami jest pokój. Ceny w przedzialne 30-50 zł za noc, to zazwyczaj proste warunki, czysto, woda, czasami śniadanie w cenie. W Ugnadzie może być trochę taniej. a tu fajny kontakt: www.backpackers.co.ug/index.html 
na razie szalejemy po sieci. mamy przewodnik uganda/ruanda. reise know how (niemiecki).
1. Kiedy jedziecie? my 26.12-20.01, jedziemy w trójkę
2. macie już ogarnięte bilety? może jakieś wsazówki? my na razie mamy airfrance/ klm do entebbe za 3400 albo nairobi za 3000 i dalej autobusem.
3. szukamy też jeszcze jakiegoś zaufanego biura lokalnego na wyprawę na groyle. nie chcemy brać biur, z pięknymi stroami www. i drogimi luksusowymi hotelami. jesli byście mieli coś ciekawego - dajcie proszę znać.
pozdrówka
m

swift dołączył
27.02.2007

swift 09:52 | 02.09.2012

Posiadanie strony www raczej  nie podnosi ceny wypraw na goryle. Jest ona stała dla kazdego biura. Jeśli juz ogladacie kazda złotówkę, to dlaczego wybieracie najdroższe loty ? Mozna przez Berlin- Istanbul za 2400 zł. Od grudnia będą loty z W-wy przez Qatar. I co z tymi żyjątkami - to jakaś fobia. Na pewno jest ich mniej niż w Polsce

senia dołączył
20.06.2008

senia 12:38 | 02.09.2012

Swift, jakby jakiś wyjazd w styczniu to się piszę. Z koleżanką. roczniki 67 i 68. Jeśli to ma znaczenie oczywiście :-) Planujesz coś? I ciekawi mnie jak to godzisz z pracą zawodową. też jestem inżynierem i jakoś sobie z tym nie radzę. :-) Ale to już nie na wątek o Ugandzie. Pozdro.

swift dołączył
27.02.2007

swift 15:46 | 02.09.2012

Szkoda, że nie w listopadzie. Jedziemy w 10 osób na 19 dni. Te 2 miejsca są cały czas wolne. Na początku roku chcemy zrobić Madagascar. A urlopu wystarczy tylko na 2 wyjazdy - tak bywa. Pozdrawiam

mroofka dołączył
06.11.2008

mroofka 16:27 | 05.09.2012

hej,
spróbujemy przez Berlin-Istambuł - kalkulujemy czas lotów i dojazdów. zbieramy informacje.
Żyjątka - to chyba nie fobia, swoją wypowiedź opieram na doświadczeniu noclegów za 100 KSH, z karaluchami, kozami , bez wody, dostępu do prądu tip. - ma to swój urok. Jak się inaczej nie da to czasami i tak się zdarza. Choć jeśli nie ma takiej konieczności to wolę nie.
Nie wiem jak funkcjonuje UWA, właśnie tam napisałam, żeby spróbować sobie samodzielnie wykupić pozwolenie. Wiem, że można podjechać prawie pod wejście Bwindi i tam pewnie znaleźć nocleg. Pytanie tylko - czy jakoś wcześniej trzeba się umówić z przewodnikiem UWA? czy można próbować na miejscu wbić się na trekking?

janekj23 dołączył
11.09.2015

janekj23 13:20 | 10.11.2015

witam

mam prosbe o jakies informacje dotyczace ugandy jesli oczywiscie moge zapytac

i poprosic

moj email to_ja10@wp.pl

pozdrawiam Jan

janekj23 dołączył
11.09.2015

janekj23 00:33 | 24.11.2015

witam

czy mozna od was uzyskac praktyczne informacje ?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl