Forum dyskusyjne

Szybka kolej pekin-shanghaj

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 09:22 | 27.08.2011

pytanie do ludzi którzy w tym roku byli w chinach i korzystali z tego wynalazku
czy można przez internet kupić bilet, a jeżeli nie to czy są problemy z zakupem na miejscu

piotrg_rr dołączył
04.09.2011

piotrg_rr 10:35 | 04.09.2011

Byliśmy w lipcu w Chinach. Bilet na szybką kolej Pekin->Szanghaj kupiliśmy z Polski przez internet przez TravelChinaGuide. Kosztuje to +150 juanów za bilet, płatność przez Western Union z dostawą biletu do wskazanego hotelu w Chinach. Prowizją może nie jest mała ale jestem bardzo zadowolony z usługi (czas i monitoring z ich strony czy bilety do mnie dotarły). Jeszcze jedno - w terminach chińskich świąt nie podejmują się (TCQ) zakupu biletów.

piotrg_rr dołączył
04.09.2011

piotrg_rr 08:25 | 05.09.2011

Procedura wyglądała mniej więcej tak.
1. Zgłoszenie na stronie TravelChinaGuide że chcemy kupić bilety na dany pociąg na dany dzień i gdzie je wysłać (adres w Chinach, my podaliśmy adres hostelu w Pekinie)
2. Odzew z ich strony, jakie są bilety (1, 2 klasa) i w jakich cenach i prośba o wybór
3. Akceptacja z mojej strony, że tak wybieram bilety odpowiedniej klasy na dany pociąg (może się okazać, że te które podałeś w zgłoszeniu są już niedostępne i proponują Ci inne)
4. Odzew z ich strony, że ok są w stanie je zakupić i proszą o zapłatę
5. Ja płaciłem przez Western Union przez internet (konieczna karta kredytowa). Płatność jest w USD, podają Ci jakie informacje trzeba podać w przekazie.
6. Wysyłasz im mailem potwierdzenie z Western Union
7. Dosatajesz informacje, że odebrali pieniądze i trzeba im wysłać skany paszportów (skany dobrze jest przygotwać wcześniej żeby móc je szybko wysłać).
8. Dostajesz maila z prośba o potwierdzenie adresu wysyłki
To wszystko załatwiałem z Polski i taka wymiana maili trwała około dwóch dni. Później dostajesz jeszcze informacje, że bilety zostały zakupione, że zostały wysłane. Ja jeszcze korespondowałem z hostelem, żeby ich uprzedzić, że może przyjść przesyłka na moje nazwisko zanim przyjadę i proszę o jej przechowanie do mojego przyjazdu. Podsumowują: zajmuje to około dwóch dni wymiany mailowej i jest całkowicie do zrealziowania przez internet (trzeba pamiętać, że jeśli nie jesteś zweryfikowanym użytkownikiem Western Union to możesz przez internet wykonać tylko dwie operacje rocznie, więc jeśli płaciłeś coś wcześniej przez internet to być może będziesz nusiał udać się do ich najbliższej placówki).

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 10:33 | 05.09.2011

super. dziękuję bardzo za wskazówki!!!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl