Forum dyskusyjne

Biura podróży

kategoria podróże po świecie

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 11:58 | 26.03.2007

Osobiście na wakacje jeżdżę samodzielnie, organizujemy wyprawy ze znajomymi, ale w tym roku moi rodzice chcieliby po raz pierwszy w życiu ojechać za granicę na wakacje :) Macie jakieś sprawdzone, pewne biura do polecenia?

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 12:52 | 26.03.2007

Osobiście też wolę jeździć na własną rękę,ale w zeszłym roku koleżanka wyciągnęła mnie na wyprawę całkowicie zorganizowaną.Była to wycieczka objazdowa do Turcji z biurem Triada.Wcześniej słyszałam od wielu znajomych z nimi regularnie podróżujących,że standard obiektów jest zgodny z tym,co pokazują ich katalogi.I rzeczywiście,byłam mile zaskoczona,tym bardziej,że wybrałam najtańszą wersję hotelu typu "traf".Obiekt był typu apartamentowego (2 pokoje z aneksem kuchennym i pełnym jego wyposażeniem-dla 2 osób) a posiłki smaczne i obfite.Podróżowanie z nimi jest w miarę ekonomiczne.Niegdyś ich niskie ceny budziły pewne wątpliwości,obecnie biuro należy do liderów na naszym rynku.Nasza grupa była pod wrażeniem wiedzy i elokwencji pilotki-przewodniczki,od innych znajomych też słyszałam podobne opinie na temat obsługi klienta w trasie.Generalnie świadczenia odpowiadają pod względem poziomu cenie wycieczek.Trzeba być czujnym jednak na "drobiazgi" typu- ilość świadczeń związanych z wyżywieniem-czasem może zabraknąć np.14-tego, gdy wylot następuje w godzinach wcześniejszych niż serwowany posiłek...To była jedyna wpadka biura,z jaką się spotkałam.Mimo to pewnie wybrałabym się z nimi jeszcze w jakąś podróż.

1099 dołączył
25.02.2007

1099 14:29 | 26.03.2007

to zależy co dokładnie oczekuja Twoi rodzice, jeżeli "wylegiwanie się" na plaży czy aktywne zwiedzanie+ zdobycie informacji ciekawych. informacji. Osobiście polecam wyjazdy z pallotynami (forma pielgrzymki ale z bardzo dobrymi przewodnikami jeżekli chodzi o kulturę i historię, miejsc, nie najtańsze ale moja mama była zadowolona.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 15:15 | 26.03.2007

hej
ja z biurami byłam dwa razy za granica i całkiem fajnie to wygląda. Ale co do biura to zależy w jakie rejony Twoi rodzice jada i czy mają zamiar leżec na plaży czy zwiedzać, bo sa biura, które specjalizują sie w danych rejonach, i chyba zawsze lepiej wybrac takie.
Ja raz korzystałam z biura AlfaStar (Egipt) i raz z Itaki (Tajlandia) i oba biura w zupełnoości wywiązały sie z umowy, wszystko jak w folderze, hotele rewelacja - no ale sami sobie wybierlaiśmy. W Itace mały zarzut tylko co do planów przelotu - strasznie skomplikowali sprawe, zupełnie niepotrzebnie.
Według mnie to najlepiej pójść do niezrzeszonych biur podróży i spytac co tam poleca na dany rejon, jeśli sie to powtórzy w kilku miejscach to chyba wybór łatwy.
Orbis, Tui, Neckermann ponoc bez zarzutu - może poza wysokimi cenami
O tradzie słyszałam niepochlebne opinie - sama nie byłam - wiem tylko ze maja podjerzanie niskie ceny w porówaniiu do innych ofert
należy tylko pamietać o kilku sprawach wybierając wycieczkę - miejsce zakwaterowania - ile gwiazdek, czy daleko od morza, wyżywienie, ubezpieczenie, transporty, co wliczone w cene, a za co trzeba dopłacać
Bo np w Itace hotel gwarantowany w cenie wycieczki był dość kipeski (dlatego dopłaciliśmy do lepszego) w centrum patayi, hałas, daleko do plazy, plaza miejska, ogólnie syf i same burdele w okolicy - trzeba uważać co sie wybiera

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 11:00 | 27.03.2007

Dzięki za odpowiedzi :)
Rodzice są dość aktywni i chcieliby trochę pozwiedzać, ale jednocześnie swoje lata już mają. Dlatego raczej objazdówka odpada, chyba, że 7+7. Nie wiem tylko, na ile intensywny i męczący jest ten tydzień zwiedzania. Albo mogliby pojechać do jakiegoś spokojniejszego kurortu, gdzie będzie blisko do turystycznych atrakcji, i gdzie można jakieś fakultety wykupić.
Tajlandia to troszkę za daleko, to już bardziej ja bym tam pojechała :D Ale Egipt jak najbardziej, właśnie to rozważamy. Alfa Star mówisz? Przejrzałam ofertę, mają duży wybór i przystępne ceny. Brałaś All inclusive?

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 13:53 | 27.03.2007

hej
nie, ja byłam HB, w sumie poza nami były jeszcze chyba tylko dwie osoby na HB i to Polcy, reszta to Rosjanie i oni zdecydowanie preferują All inc, chyba ze względu na alkohol :)
w takiej sytuacji polecam rodzicom taka sama wycieczke na jakiej ja byłam - bodajże Egipt w przekroju - zwiedza sie wszystko co powinien każdy zainteresowany sztuka starozytną zobaczyć i poza tym troche wypoczynku. zwiedzanie nie jest mocno napięte, super jest opcja płynięcia po Nilu, to najmilej wspominam, człowiek sobie wypoczywa na statku i potem tylko schodzi na zwiedzanie śwityni itp. Jane, sa wycieczki na które trzeba było wstac koło 4.00 rano ( no ale jak sie chce cos zobaczyć....) toszkę jeszcze moze dla nich byc męczący przejazd pociągiem całą noc (niestety bez sypialnych - ale duze wygodne fotele rozkładane) i potem cały dzień biegania po Kairze, ale potem można sobie spokojnie wypocząć w hurghadzie badź sharmie. Podczas pobytu pojechaliśmy tylko na jedna wycieczke fakultatywną (nurkowanie z aqualungiem) polecam - ale może nie dla rodziców :)
jakbyś miała jakies pytania to pisz
w kazdym razie u nas wycieczka wypaliła w 100% , wszysko było ok, wiec polecam alfa star
a jak chcesz zobaczyc fotki, to wczoraj wrzuciłam kilkanaście :)

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 13:56 | 27.03.2007

aa, i zapomniałam dodać, trzeba uważać na hotele, bo ich gwiazdki nie odpowidaja europejskim. My w końcu wzieliśmy 5 gwiazdek, i hotel był wypasiony (ponoć jeden z czołowych w Hurghadzie) , myśle ze 4 tez spoko, ale nie wiem czy bym sie odwazyła na 3. Głownie różnica polaga na czystości i zróżnicowaniu jedzenia.

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 11:26 | 28.03.2007

Faktycznie fajna ta wycieczka :) Wczoraj pokazałam wszystko rodzicielom, byli bardzo na tak. Wczesne pobudki to dla nich nie nowość, to dość zażywna parka :)
Z hotelami faktycznie byw różnie, ale jak patrzyliśmy na standardy 4*, to było i dużo rozrywek na miejscu i nie najdrożej. Zresztą kto jedzie na wakacje hotele zwiedzać? ;) Fajne są te z salonami masażu.
A jakie tam jest jedzenie, smakowało?

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 17:46 | 28.03.2007

Nam polecono żeby raczej na mieście nic nie jeść bo sie człowiek bakterii nabawi i spędzi dwa dni w toalecie. Zreszta jak obserwowałam to co dawali na mieście to jakos odechciewało sie to jeść. A w hotelu jedzenie a la europejskie, ogólnie smaczne, ale mi po dwóch tygodniach sie mocno znudziło i teskniłam do naszych polskich smaków pomidorowej czy zwykłego chlebka z szyneczka (tam wędlin nie dają) za to mieli pyszne pomarańcze :)

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 12:00 | 29.03.2007

W sumie masz rację, w hotelach zawsze higiena przyżądzania posiłków musi spełniać wszystkie normy. Choć ciekawiej by było, gdyby jedzenie nawiązywało do lokalnych specjałów. Owoce na pewno są zupełnie inne, niż te importowane do nas :) Może w okolicznych restauracjach będzie można zjeść dobrze zrobiony, oryginalny egipski obiad :D
Mi chyba najbardziej ze wszystkich smakowały dania Cypryjskie, jak tam byłam w jedne wakacje. Pychota. I Austriackie torty :]

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 20:03 | 30.03.2007

ja polecam tajską kuchnie (jak ktos lubi ryż :)

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 21:12 | 03.04.2007

Ja również:

Banany w cieście kokosowym

Składniki:
- 4 świeże banany
- 1/2 szklanki drobno utartego miąższu orzecha kokosowego (lub wiórków kokosowych)
- 1.5 łyżki mąki
- 2 łyżki cukru
- 1 łyżka cynamonu
- 1 jajko
- sklarowane masło do smażenia

Sposób przyrządzania:
Banany obierz ze skórki, odetnij i odrzuć po 5 mm miąższu z obu końców. Następnie poprzekrawaj banany wzdłuż na połówki, a potem każdą połówkę przekrój jeszcze w poprzek na dwie równe części. Każdą cząstkę banana oprósz cynamonem, obtocz w przygotowanym cieście i smaż około 5 minut na rozgrzanym maśle. Ułóż na talerzu lub podaj w miseczce. Danie efektownie wygląda podane w wydrążonym orzechu kokosowym (na zdjęciu). Doskonale smakuje jako gorący deser, można też podać je na słodką kolację.

www.zgorki.com 

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 11:44 | 04.04.2007

W Egipcie (czy jakimkolwiek innym kraju Afryki Północnej) nie polecałabym zupy na mięsku i z kawałkami tegoż...z wielbłąda- serwują taką w niektórych hotelach-jej smak pozostaje w pamięci na długo,niestety nie są to miłe wspomnienia...Może zresztą uraz do wyżej wspomnianej zupki był też podsycony widokami z okna dżipa podczas safari po m.in.wioskach Tunezji-tam rzeźnie są na wolnym powietrzu i przykro było patrzeć na przywiązane sznurem w kolejce wielbłądy i wielbłądziki w oczekiwaniu na ścięcie.Ich głowy wywiesza się czasem nad drzwiami tych ubojni:(

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 11:35 | 04.04.2007

Brzmi przepysznie! Uwielbiam banany i wiórki kokosowe. Super są wegańskie ciasta na bazie bananów, z miodem na przykład i orzechami włoskimi :]
Wycieczka w alfie już zamówiona, bardzo się rodzice na nią cieszą, a ja z nimi.

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 11:53 | 04.04.2007

no to fajnie, mam nadzieję, że bedzie udana

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 10:20 | 05.04.2007

Alisson, akurat fakt zabijania zwierząt jakoś mnie nie przeraża. Nie bądźmy hipokrytami, mięsko na talerzu nie bierze się z nieba, udka kurczacze nie rosną na drzewach. Bardziej bym się martwiła o higienę przyżądzania i przechowywania posiłków.

alisson7 dołączył
14.03.2007

alisson7 11:00 | 11.04.2007

To dobrze,że Ciebie akurat nie przeraża.Ja jednak widząc coś takiego na własne oczy potrafię już chyba w końcu zrozumieć te osoby,które zostają wegetarianami choćby z powodu wiedzy na temat sposobu,w jaki zwierzęta są czasem zabijane (i nie nazwałabym ich HIPOKRYTAMI),ale oczywiście nie życzę ani Tobie, ani nikomu takich widoków! A co do obrzydzenia nad ww.zupką,to akurat jedno drugiego nie wyklucza,a mam na myśli sposób przyrządzania "potraw"-w niektórych przypadkach.

Nerga dołączył
26.03.2007

Nerga 11:51 | 12.04.2007

Zdecydowanie takie widoki zachęcają do wegetarianizmu i w sumie może to i dobrze, że ludzie widzą, jak z cielaka/wielbłąda/suma robi się ich kotlet. Chociaż przestają do tej sprawy podchodzić bezrefleksyjnie, bez wyobraźni. Niemniej mam nadzieję, że moi rodzice staruszkowie nie będą musieli przechodzić takich dylematów morlanych podczas wakacji ;)
Zawsze są jeszcze świerze owoce, których w Polsce nie uświadczysz, no i jedzenie hotelowe, jak się już rzekło.
W sumie wielbłądzie mięso naprawdę inaczej smakuje? Dla mnie zupy z płetwy rekina, czy innych wydziwnień to jakieś niepotrzebne kulinarne zboczenie.

sandron dołączył
07.06.2007

sandron 15:54 | 24.06.2007

Witaj!Odwiedź portal wakacje.pl i wejdź na tamtejsze forum.Wybierz panstwo,do którego są plany wyjazdu i zapytaj o dobre i sprawdzone biura podróży.

malgoskak dołączył
23.04.2007

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl