Forum dyskusyjne

Wiza Włochy-Chiny

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

patrycja318 dołączył
30.08.2011

patrycja318 20:43 | 30.08.2011

Proszę o pomoc w sprawie wizowej. Obecnie mieszkam we Włoszech, chcę odwiedzić mojego chłopaka który pracuje w Chinach...co z tą wizą??? we włoskim biurze podróży odesłano mnie z kwitkiem, mówiąc, ze takie sprawy muszę załatwić w chińskiej ambasadzie w Polsce, w innym biurze Pani powiedziała, że teoretycznie mogę zrobić to w chińskiej ambasadzie na terenie Włoch, ale na własną rękę, oni mi nie pomogą...do ambasady dodzwonić od tygodnia się nie mogę:( a czas ucieka... ktoś wie jak to załatwić ??? jakie dokumenty są mi potrzebne, będę mieszkala u narzeczonego więc nie mam rezerwacji hotelowej, czy to będzie przeszkodą przy załatwianiu wizy???Może to infantylne pytanie, ale nie wiem jak sobie z tą sytuacją poradzić...będę wdzięczna za pomoc...

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 13:15 | 31.08.2011

my mamy podobna sytuacje ale w UK. i mozna bez problemu zlozyc wniosek nawet jak sie jest innej narodowosci - ale samemu. Potrzebne bedzie zaproszenie prawdopodobnie i bilet powrotny albo poszukaj po prostu jakiegos hotelu i wpisz jego adress ze tam bedziesz zostawac. Wniosek mozna pobrac ze strony ambasady i potem zlozyc wypelniony juz z dokumentami. reszta tez powiina pisac na ich stronie. W UK zajmuje sie tym specjalna agencja rzadowa a nie ambasada ale mowa o tym na stronie rzadowej. Oplata dla obywateli PL jest 0 tylko trzeba zaplacic oplate za usluge.
Powodzenia
B

marta dołączył
07.12.2009

marta 12:15 | 01.09.2011

Witam,
do chińskiej ambasady rzeczywiście nie da się dodzwonić, próbowałam nieraz, może warto spróbować przez agencję, trzeba dostarczyć im komplet dokumentów i załatwiają wszystko. Nie trzeba żadnych rezerwacji hotelowych ani biletów lotniczych.

dw1 dołączył
25.08.2011

dw1 15:46 | 01.09.2011

U nich jest jak czapka stanie. Każda jednostka ma swoje procedury. Jak jedziesz z grupą wystarczy rezerwacja wycieczki i jakieś pisemko od tour operatora. Zresztą ten ostatni pośredniczy w załatwieniu wizy. Jak jechałem na własną rekę to poprosili o zaproszenie. Dostałem je z firmy, która przy okazji odwiedzałem. Natomiast regionalizację niestety nadal mają i robią problemy, jak idziesz do konsulatu nie obejmującego Twojego miejsca zamieszkania / pochodzenia czy co tam jeszcze biorą pod uwagę.

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 17:15 | 01.09.2011

hej! ja staralem sie o wize chinska w Londynie i nie ma z tym problemu, trzeba wypelnic aplikacje ze zdjeciem, paszport i osobna deklaracje jesli starasz sie o wize w kraju innym niz zostal wydany twoj paszport, czas oczekiwania 5 dni roboczych. na wniosku nie trzeba wpisywac gdzie sie zatrzymujesz, pytalem o to przy skladaniu aplikacji i powiedziano mi ze nie wymaga sie tych informacji od europejczykow, zaproszenie tez nie jest potrzebne. wszystkie informacje podane sa na stronie internetowej ambasady przynajmniej tej londynskiej. powodzenia

krukski dołączył
24.01.2011

patrycja318 dołączył
30.08.2011

patrycja318 09:18 | 19.02.2012

Po powrocie z Chin :) Historia z wizą zakończyła się szczęśliwie, po odwiedzeniu ogromnej ilości biur podróży wreszcie znalazłam jedno, które bez większych problemów pomogło mi w zorganizowaniu spraw wizowych...okazało się, że pracownicy pozostałych agencji NIE CHCIELI, zająć się tą sprawą, kłamstwem więc było ich zbywanie mnie słowami ''NIE MOŻNA tego załatwić'' ah Ci Włosi ;)
Jak załatwiono sprawę- w agencji otrzymałam plik dokumentów do uzupełnienia, do nich dołączyłam swój paszport, dokument ''residence'' ( zameldowanie na terenie Włoch), zaproszenie od firmy dla której pracuje mój chłopak, rezerwację biletów lotniczych...i gotowe, po 2 tygodniach sprawa rozwiązana....

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl