Forum dyskusyjne

Wyjazd koniec października - połowa listopada GDZIE

kategoria podróże po świecie

hatszept dołączył
31.08.2011

hatszept 10:11 | 31.08.2011

Witajcie,
Planujemy urlop na koniec października do 12-13 listopada (1 i 11 listopada to święto, więc biorąc 8 dni urlopu mamy 16 dni wolnego z weekendami).
Chcielibyśmy jak już co roku wyjechać gdzieś w tym okresie, ale zależałoby nam na pogodzie, tzn. żeby nie padało i żeby nie było mroźno (choć nie musi być 25 stop.). Ostatnie moje wyjazdy nie były zbyt udane pod tym względem, stąd to zastrzeżenie.
Myśleliśmy o tym, aby wyjechać do stanów (w zeszłym roku byliśmy tam na 2 wyprawach na wschodnim i zachodnim wybrzeżu), żeby tym razem zwiedzić parki narodowe zlokalizowane z Utah, Colorado, Arizonie i New Mexico.

Jest sens jechać na taką "parkową" wyprawę w tym okresie? Orientujecie się jak wygląda pogoda w tym regionie o tej porze?

Macie jeszcze może jakieś inne propozycje celów podróży, tak aby za bardzo nie zmoknąć i nie zmarznąć w tym czasie? Dodam, że sami (bez zorganizowanej wyprawy) chyba nie odważylibyśmy się jechać do ameryki południowej, ani Afryki. Jeśli chodzi o Azję to byliśmy w Singapurze, Malezji i Tajlandii, natomiast ja sama byłam też w Birmie i Kambodzy. Dodam, że na Indie nie jesteśmy jeszcze gotowi...
Może jakiś kierunek w Azji moglibyście polecić?
Może jednak te stany mają sens?

Dajcie proszę znać, co sądzicie.

Pozdrowienia ciepłe,
Ula

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 13:10 | 31.08.2011

witam,
bardzo polecam Sri Lanke w takim razie. Czysto, zielono, duzo do zobaczenia i nie ma szoku kulturowego takiego jak w Indiach - super pogoda w tym czasie - my sami bylismy dokladnie w tym terminie. Maja starozytne budowle, super dzungle i przyrode i piekne plaze wiec jest z czego wybierac;-) No i cenowo duzo lepiej niz w USA;-) 16 dni wystarczy by bez pospiechu objechac cala wyspe;-)
pozdrawiam,
Beata

hatszept dołączył
31.08.2011

hatszept 13:49 | 31.08.2011

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Rzeczywiście - Sri Lanka mi umknęła podczas typowania ewentualnych kierunków. Jak podróżowaliście po wyspie? - Nie ma problemów z komunikacją? W jakim okresie tam byliście?

Ps. Zaczęłam nawet zastanawiać się nad Argentyną po przeczytaniu wielu wątków na tym forum, ale ceny biletów mnie zmroziły...

Pozdrowienia,
Ula

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 14:19 | 31.08.2011

plan naszej podrozy i opis co i jak opisalismy ponizej:
www.travelblog.org/Asia/Sri-Lanka/Western-Province/blog-527666.  html
mniemam ze jak byliscie w US to problemu z angielskim nie ma;-) Ludzie sa przemili, mowi po angielsku wszyscy.
byliscie dokladnie na poczatku listopada;-) po wyspie najlepiej z kierowca bo wszystko w ceny wliczone - moge podac namiar na naszego - bral 55$ za dzien samochod/paliwo/ubezpieczenie/ jego jedzenie/jego nocleg i on byl naszym pzrewodnikiem ;-) to daj znac jak cos to przesle ci dane;-)

01.08.2011

hatszept dołączył
31.08.2011

hatszept 21:34 | 31.08.2011

czekam zatem na namiary i ewent.inne przydatne informacje :) moj mail - hatszept@wp.pl
Jeszcze jedno pytanie-czy da sie zwiedzic wyspe w np. tydzien, a pozniej wyskoczyc jeszcze na tydzien np. do kambodzy, czy jednak tydzien na sri lance to za malo?
pozdrowienia :)
u.

nhstreet dołączył
22.04.2010

nhstreet 10:04 | 01.09.2011

A lubisz górskie wyprawy? Bo jeśli tak to tutaj masz wyprawę na Kilimanjaro www.homohibernatus.eu/pdf/kilimanjaro.pdf,  szlak na szczyt nie jest ponoć trudny, zresztą wyprawę organizuje profesjonalny podróżnik i doświadczony alpinista, więc bezpieczeństwo jest zapewnione. Ja bym się wybrał, ale urlop miałem w czerwcu, więc muszę czekać na następny rok :)

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 11:19 | 01.09.2011

ok wyslalam ci wiadomosc;-) nam zajelo objechanie 6 dni i kolejne 5 na plazy wiec jesli ominiesz plaze to jasne ze mozesz. Np zamiast jechac na poludnie mozesz z dzungli jechac prosto do Colombo by leciec dalej;-) ale wydaje mi sie ze jak juz jedziecie to spedzcie czas jaki macie i zobaczcie wszystko bez pospiechu;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl