Forum dyskusyjne

Orissa

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 14:49 | 01.09.2011

Wybieramy się w styczniu/lutym i chcemy kilka dni spędzić w Orissie, chcielibyśmy połączyć zwiedzanie z plażą i morzem. Proszę o radę, czy dobrym wyborem będzie Konark, czy raczej Puri. A może ktoś może polecić jakiś fajny nocleg?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 21:07 | 01.09.2011

wprawdzie byłem tam dość dawno temu ale zdecydowanie polecam Puri (plaża + świątynie duże i małe, ważne i nieważne) można zrobić sobie wypad do Konarak i Bhubaneshwar (koniecznie)
noclegu proponuję spróbować w parafii katolickiej w Puri, przez pamięć o.Żelazka (miałem przyjemność poznać Go osobiscie) Polacy są dobrze postrzegani
powodzenia

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 19:05 | 02.09.2011

Nie licząc pogromów na katolikach w ciągu ostatnich kilku lat :)
Co do plaż w przewodnik-azja.pl/puri.htm  zbyt wiele bym nie oczekiwał. Konarak, ciekawe miejsce jeśli ktoś przybliży historię tej budowli.

zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 19:26 | 04.09.2011

widziałam też te zdjęcia, ale chcielibyśmy trochę czasu w zimie spędzić nad morzem, a chyba tylko to pasuje w naszym planie: Dardżyling-Sikkim-Kalkuta-Orissa-Bodhgaya-Varanasi-Agra-Delhi

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 08:59 | 06.09.2011

Wprawdzie plaże w Orissie są o wile mniej ładne niż w Goa niż Kerali, a;e całkowicie zgadzam się z propozycją Konark, Bubneshwar, Puri. Orissa jest chyba najbardziej "indyjskim" stanem.

zuzka dołączył
01.09.2011

zuzka 08:40 | 13.09.2011

Dziękuje za rady, Co jeszcze warto w Orisie zobaczyć? Co myślicie o Bhitarkanika National Park?

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 20:52 | 13.09.2011

W ubiegłym roku byłem i wprowadzono tam stan wyjątkowy ,oprócz Puri i świątyni Karnak nigdzie nie puszczali ,

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl