Forum dyskusyjne

dolina wulkanów

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

andreasito dołączył
31.07.2011

andreasito 16:14 | 01.09.2011

Czy ktoś robił wyprawę do doliny wulkanów w pobliżu kanionu Colca? Z jakiej mieściny tam się wybrać? Ile dni to trwa?

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:27 | 01.09.2011

Byłem tam w 2002 roku. Wychodzisz z Cabanaconde, ;przechodzisz przez Canyon Colca i dalej idziesz do miejscowości Andagua. Przewodnik z 2 końmi mnie kosztował 120 USD za 5 dni, plus żarcie, chyba coś ok 200 USD za wszystko. Bardzo ładny trekking. Przewodnika wynająłem w Cabanaconde - idąc od drogi z Arequipa przecinasz po przekątnej rynek i pod drugiej stronie na rogu był sklep ogólnowojskowy, i właściciel, młody chłopak był moim przewodnikiem. Jeśli jeszcze się w to bawi - to polecam., był bardzo sympatyczny, ale nie zna angielskiego (mnie było to obojętne, b znam hiszp.)
Treking jest bardzo ciekawy - bo schodzisz na sam dół C.Colca, idziesz potem wzdłuż dopływu, wychodzisz na prawie 5000m , potem schodzisz na pustynię z kaktusami i czarnym piaskiem (właśnie to jest dolina wulkanów). i wreszcie wychodzisz do Andagua, skąd masz busy do Arequipa. Ale uważaj- Andagua leży na ok, 2800 m npm, a aby dojechać do Arequipa musisz przejechać przez przełęcz 4800 m. Jak wyjeżdżałem z Andagua to padał deszcz (natomiast na przełęczy śnieg - o czym nie wiedziałem). Siedzę sobie w busie, oglądam video, a tu nagle bus zaczyna robić jakieś dziwne manewry w lewo /prawo. Patrzę przez okno - a tu ok.30 cm śniegu. Noc, ciemno, droga szutrowa, wąska, a był to rok, kiedy w tej okolicy bus spadł w przepaść i zginęło 7 Polaków. Byłem ciężko przerażony - wyobraźnia zadziałała (brak hamulców, luzy na kierownicy, itd.). Kierowca miał 2 pomagierów, którzy łopatami odgarniali śnieg, podkładali deski i tak jechaliśmy. Drogę, którą się normalnie robi w godzinę jechaliśmy 4. Na dodatek jak przyjechałem do Arequipy to była jakaś mega awaria elektryczności w całym mieście i nawet nie mogłem się wykąpać po treku. Ale byłem mega zadowolony bo trek naprawdę fajny. Opisuje go Lonely Planet Trekking in Central Andes

andreasito dołączył
31.07.2011

andreasito 10:09 | 02.09.2011

Serdeczne dzięki za zwięzłe info.No i sporo adrenaliny w opowieści:) Wyobrażam sobie,że to dobre połączenie:zobaczyć kawałek Colca i wulkany,ale czy sama dolina wulkanów jest warta tych 200 baksów? Wspinałeś się na krawędż krateru? Czy Colca jest w tym miejcu też malownicza?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl