Forum dyskusyjne

Jeden dzień w Katarze Doha

kategoria podróże po świecie

kraj Katar

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 10:27 | 02.09.2011

Witam,
czeka mnie przesiadka w Katarze w Doha, ponad 12 h a z tego co widzę z lotniska do miasta jest bardzo blisko.
Czy ktoś był w Doha i podzieli się ze mną informacjami co ciekawego w tym krótki czasie można zobaczyć? Gdzie się udać, gdzie zjeść? I co zjeść:)
Czy jest tam bezpiecznie- podróżuję samotnie.
Bardzo mało informacji można znaleść a na pewno znajdzie się tu ktoś kto był, widział i jadł:)

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 08:14 | 03.09.2011

Z tego co wiem wjazd do Kataru (podobnie jak do Emiratów czy A.Saudyjskiej w trakcie stop-overa jest praktycznie niemożliwy) Wiza, znajomy rezydent który poświadczy nasze utrzymanie na miejscu albo rezerwacja hotelu + okazanie odpowiedniej ilości kasy na wjeździe itp. - a tanio nie jest,

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 13:45 | 28.04.2013

Odświeżę temat:
Mam przesiadke w katarze w doha 8 godzinną.
Jest szansa wjechania do doha na przysłowiową "kawke" ? Wiza na miejscu z tego co wiem okolo 100zł na polskie przeliczając a co z dojazdem z lotniska? czas? cena?

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 14:16 | 28.04.2013

Witam, jeśli masz 12 h spędzić na lotnisku to lepiej poświęcić te 130 zł i zwiedzić chociaż kawałeczek Dohy. Z wizą na lotnisku nie ma żadnego problemu wystarczy zapłacić ok 90-100 zł i sprawa załatwiona. taxi do centrum to koszt ok 20 zł.
Qatar nie jest tanim państwem...jeśli się wraca z Tajlandii;) Jeśli chodzi o sklepu to jest troszkę taniej niż w Polsce, biorąc pod uwagę że Qatar jest bogatym krajem to dla nich jest taniocha.
My zwiedziliśmy tylko okolice wieżowców które zrobiły na nas ogromne wrażenie, w okolicy jest potężne centrum handlowe, można tam dość tanio zjeść, za 2 hamburgery w BK płaciliśmy chyba 8 zł. Fajną sprawą było to że w Doha nie widzieliśmy żadnego turysty, było trochę białasów ale byli to ludzie pracujący w korporacjach. Chodząc po mieście zauważyliśmy że bardziej oni sie na nas patrzą niż my na nich, a przecież pierwszy raz widzieliśmy ludzi tak ubranych...mężczyźni na biało, kobiety na czarno....w większości przypadków było widać tylko ładnie wymalowane oczy a pod czarnym odzieniem można było zobaczyć bardzo drogie markowe ciuchy.

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 21:37 | 28.04.2013

dzieki za odpowiedz,
niestety 12 godzin nie mam a tylko 8...co do kasy to warto chociaz przez chwile zobaczyc z bliska to miasto...
Tylko zastanawia mnie jedna sprawa, czy po wyladowaniu bedzie az na tyle czasu na zalatwienie wizy, wyjazd z lotniska, przyjechanie do doha taxi- tam kawka i powrot taxowka...czy na to wszystko czasu starczy...

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 22:29 | 28.04.2013

spokojnie starczy na to czasu, wiza na lotnisku to jakies 15 min, mało kto ją wyrabia bo większość czeka na lotnisku. Taxi do miasta to 7-10km. W 8 godzin spokojnie się wyrobisz. Warto:)

betii dołączył
27.08.2012

betii 10:48 | 29.04.2013

Naprawdę warto ja także kupiłam wize trwało to około 10 min poszliśmy spacerkiem do miasta trwało to około 1 godz . Na lotnisko wróciliśmy taxi koszt około 20 zł . Piękne miasto :)

monq dołączył
04.05.2013

monq 22:24 | 04.05.2013

mam pytanie, czy w taksówkach i na bazarze mozna płacic USD czy lepiej wymienic walute na lotnisku na rijale?

brabus dołączył
24.09.2011

brabus 18:23 | 05.05.2013

Na lotnisku wypłac z bankomatu riale,albo z kazdego bankomatu.Nie płaci sie w Katarze inną walutą.

monq dołączył
04.05.2013

monq 11:02 | 16.06.2013

nie ma problemu z płaceniem w Doha w USD zarówno w taksi jak i na souku, ewentualnie na lotnisku jest kantor

lem5 dołączył
26.04.2015

lem5 19:36 | 26.04.2015

Witam,

A jak wygląda sprawa z walizką? Trzeba odebrać bagaż o po kilku godzinach znowu go nadać? Czy można zrobić tak, żeby nie odbierać walizki? W jaki sposób to zrobić? Będę miał przerwę niecałe 8 godzin.

Pozdrawiam,
lem5

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 20:49 | 26.04.2015

Qatar Airways oferują darmowe kilkugodzinne wycieczki z lotniska po Doha, ale trzeba mieć szczęście aby zmieścić się do autobusu, bo miejsca szybko są rezerwowane - tu nie trzeba wizy, jeśli chcesz wyjść samodzielnie należy wykupić wizę za 100 QR

Kam.WRO dołączył
16.04.2016

Kam.WRO 13:25 | 25.06.2016

Dokladnie, polecam te wycieczki dla osób, które mają kilka godzin na przesiadkę w Katarze. Są 4 wycieczki dziennie, trzeba pojawić sie chwilę wcześniej przed godziną zwiedzania, o ile dobrze pamiętam, stanowisko znajdziecie na lotnisku w sektorze B, podaje się swoje dane i wypełnia jakiś druczek. Wycieczka trwa ok 3h, nieco wszystko na szybko i z autobusu, ale da się też coś zobaczyć, a co najważniejsze bez konieczności załatwiania wizy 😊
Szczegóły tutaj: www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page 

rots dołączył
06.01.2015

rots 15:10 | 29.04.2015

Jak nadasz bagaż bezpośrednio to poleci do miejsca docelowego.
Na nowym lotnisku są stery ciszy z leżakami ( można się spokojnie wyspać ) oraz strefy z TV oraz internetem.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl