Forum dyskusyjne

Na stałe w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 19:08 | 27.03.2007

Czy jest tu ktos, kto na stale mieszka w Tajlandii?? Jak oceniacie ten kraj na "osiedlenie się"? Da rady pożyc na godziwym poziomie, np sprzedajac sprzet elektroniczny do Polski??

Kononowicz dołączył
18.01.2007

Kononowicz 19:25 | 31.03.2007

A co takiego taniego z elektroniki można kupić w Tajlandii.....bo ja niczego takiego nie znalazłem....ledwo w cenie takiej jak u nas na allegro kupiłem kartę pamięci i to po sporych poszukiwaniach....chyba,że chodzi Ci o Tajwan a to zupełnie inna historia

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 13:10 | 02.04.2007

A wiec to nie przejdzie... hmmm, a czym sie oplaca handlowac (legalnie oczywiscie)?

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 13:14 | 02.04.2007

Po prostu chcialbym sie tam na stale osiedlic, a nie mam studiow, wiec nie dostane pracy dobrej, zatem trzeba samemu cos wykombinowac;]

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 12:57 | 20.05.2007

mieszkam tam przez czesc roku - wypoczywam i odmarzam w czasie zimy.

kraj przyjemny, ale kokosow nie zrobisz, wystarczy na przezycie.

ciuchy, srebro, meble artystyczne

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 14:32 | 20.05.2007

Srebro, powiadasz... dobry pomysl ;] Ty z tego tam żyjesz?

lenka dołączył
04.03.2005

lenka 08:50 | 22.05.2007

hej, a wiecie jak wyglądają ceny nieruchomości?? I formalności związane z zakupem?? zastanawiamy się z mężem nad sprzedaniem mieszkania w PL i kupieniem tam nieruchomoscui na mały hostelik :)) czy ktos coś wie??

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 06:27 | 24.05.2007

tak, srebro artystyczne jest znanym towarem eksportowym tajlandii. Nie zajmuje sie tym, ale mam kolege co sie zajmowal sprzedaza srebra w Bangkoku przez 4 lata - wrocil do polski i robi pierogi w czestochowie.

domy na hotelik kilku/kilkunasto pokojowy minimum $60k + remont - ziemie mozna kupic tylko na firme, do 2 ha. Bardzo ciezko formalnie kupic dom osobie prywatnej - na firme co najmniej 50% wspolnikow tajskich, duzo formalnosci, musi byc zalatwiane przez prawnika.

To jest zupelnie inny swiat, i bez znajomosci jezyka i kultury ciezko sobie poradzic - jedz wpierw to Tajlandii na wiele miesiecy i rozejrzyj sie.

Mam dom wakacyjny w Bangkoku na zone - ale nie jestem formalnie wlascicielem i nie mam zadnych praw. Wcale nie jest tak latwo go wynajac - pomimo duzo staran

lenka dołączył
04.03.2005

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 10:42 | 24.05.2007

A propos tego srebra- to nie trąci przemytem? Trzeba miec jakies zezwolenia? Ja mysle o sklepie internetowym, nie wiem czy mozna drogą wysylkowa sprzedawac srebro do polski i w jakich ilosciach, nie orientuje sie Pan?

massagewarsaw dołączył
20.05.2007

massagewarsaw 01:33 | 25.05.2007

mozesz wywiesc dowolne ilosci srebra - gorzej z wwozem. Jesli wysylasz poczta (beda to indywidualne zamowienia, a wiec 1 czy 2 przedmioty) to nie problem.

Jesli chcesz wozic w walizce to najpierw probuj przemycac, a jak ci sie dobrze rozkreci (albo jak wpadniesz) to plac podatek. Mozesz tez zatrudnic "wielbladow" do wozenia towaru dla ciebie, gdy nie bedziesz chcial juz sam ryzykowac.

ziololesnik dołączył
05.02.2007

ziololesnik 08:54 | 25.05.2007

Dzieki za info, juz wiem co bede robil w Tajlandii ;) kokosow nie chce zbijac, tylko tak zeby starczylo do "pierwszego".

volta dołączył
09.02.2011

volta 20:58 | 09.02.2011

Jeśli znasz kogoś kto przywozi srebro z Tajlandii to daj mi proszę namiar na gg 544864

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl