Forum dyskusyjne

Halong Bay

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 10:50 | 05.09.2011

czy ktos sie orientuje jaki jest przedzial cenowy kruzow po halong bay?? Interesuja nas te kilkudniowe i te jednodniowe;-)
pozdrawiamy,
B&T

bojany61 dołączył
26.10.2009

bojany61 12:29 | 05.09.2011

W kwietniu za dwa dni - jeden nocleg - ceny wachala się od 38 - 60 dolaróww zależności od pośrednika , na statku proponowali doplatę za trzeci dzień okolo 10 -20 dolarów . Pozdrawiam

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 20:17 | 11.09.2011

Jeden dzien to wydatek 25 dolarów.Pozdrawiam Tomek

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 10:36 | 12.09.2011

Przedzial cenowy zalezy od ilosci dni i standartu lodzi.
Im drozej, tym lepsza lodz i wyzszy standart wycieczki.
Wycieczki na 1 dzien nie oplaca sie brac, 2 dni lub 3 dni z wizyta na Cat Ba!

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 10:36 | 13.09.2011

a jesli samemu sie dotzreb do Cat Ba to jeden dzien lozka wystarczy?? Nie jestem wielka milosniczka lodzi a w szczegolnosci po tym zatonieciu w tamtym roku nie wiem czy naprawde mam ochote na 2-3 dni na jednej z tych lajb ;-) dzieki za pomoc

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 10:36 | 13.09.2011

jeden dzien lodka a nie lozka oczywiscie hahha

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:46 | 13.09.2011

Moim zdaniem nocleg na Cat Ba jest taki sobie i nie ma porównania z noclegiem na łodzi. Koszt 2-dniowej imprezy organizowanej przez Sinh Tourist to 52$. Do tego jaskinie i kajaki w cenie. Ja bym pojechał na 2 dniową imprezę, 1 dzień jest komp[letnie bez sensu, 3 dni trochę za długo.
Zbyszek

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 11:41 | 14.09.2011

dzieki za info - mam nadzieje ze bezpieczna ta lodka??

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 12:41 | 14.09.2011

To są duże łodzie na około 20 osób, super bezpieczne. Na noc będzie zacumowana w zatoczce osłoniętej skałami. Kajuty dwuosobowe, jedzenie bardzo dobre, napoje i alkohol osobno płatne, więc zabezpieczcie się w Hanoi, jak zabraknie babcie podpływają małymi łódkami i dowożą ponieważ na łodzi drogo. Atmosfera super, niebo, gwiazdy.
Zbyszek

01.08.2011

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 10:21 | 23.09.2011

A pro po lodzi (bylo ich kilka) ktore zatonely, to jest tak, jak sie jedzie prawie na koniec swiata a potem oszczedza 5 usd na wycieczce.... Nie nalezy brac najtanszych wycieczek lub brac ze sprawdzonych biur.

adamw9 dołączył
21.11.2011

adamw9 23:14 | 21.11.2011

czy w sinh tourist trzeba koniecznie rezerwowac wyjazd do Ha Long wcześniej czy na miejscu dzień przed planownym wyjazdem można wykupic taką wycieczke? jest taka mozliwośc że nie będzie miejsc i trzeba będzie przesunąc wyjazd np. o 1 dzień?

adam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:49 | 21.11.2011

My nie rezerwowaliśmy, przyjechaliśmy o 6 rano z Hue, zapytaliśmy się jaka pogoda w zatoce, okazało się, że dobra, są miejsca na łodzi i pojechaliśmy o 8 rano. Ale nie musi to być regułą.
Zbyszek

adamw9 dołączył
21.11.2011

adamw9 11:03 | 22.11.2011

dzieki za odpowiedź, zastanawiam sie tylko czy na miesjcu nie byłoby taniej niż zakup online z wyprzedzeniem

adam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:54 | 22.11.2011

Przede wszystkim kupując z wyprzedzeniem nie wiesz jaka jest pogoda w zatoce. Ja bym kupował na miejscu. Co do ceny to płaciliśmy 50-52 USD.
Zbyszek

Michelle dołączył
25.01.2008

Michelle 11:33 | 29.12.2011

Ja w październiku 2010 zapłaciłam za jednodniową 20$ - zawierała pływanie kajakami po zatoce :) - niezapomniane przeżycie, tak na marginesie :)

01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 05:52 | 25.02.2012

jestem autorka tej dysckusju i jao ze juz zaliczylismy Halong Bay to moge podpowiedziec jak my to zrobilismy. Wycieczek zorganizowanych niecierpimy wiec to odpadalo od reki i pojechalismy do Cat Ba i potem wynajelismy mala lodke rybacka za 20$ (mielismy 5 osob wiec wyszlo taniocha) i bylo fantastycznie. Pokazali nam nawet swoje domki na lodziach i farmy rybackie i do tego wspomoglismy lokalnych ludzi a nie jakies biuro podrozy. My zrobilismy 3 godziny bo nie chcielismy wiecej i wystarczylo, bezpiecznie bez problemow i mozliwosci ze zatonie lodz czy nie. Dla tych co sa na niskim budzecie polecamy ;-)
Beata

piotrwaz dołączył
31.01.2010

fotodrab dołączył
11.02.2012

fotodrab 09:12 | 25.02.2012

3 godziny po Halong wystarczylo?????????????? Wlasnie dostalem nadzwyczajnego wytrzeszczu oczu. Bylem tam dwukrotnir po 3 dni i wybiore sie wkrotce raz jeszcze. To, co na zdecydowany minus, to smiecie w niektortych zatokach, zwlaszcza tych dostepnych tylko kajakiem.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 10:12 | 25.02.2012

Też uważam , ze 3 godziny to za mało -szkoda jechać na tak krótko.To piekne miejsce. Ja byłem 2 dni i uważam ,że to mało.

Zlotyptak dołączył
26.02.2012

Zlotyptak 16:26 | 26.02.2012

Hej Kochani!! Proszę o małe sprecyzowanie. Jeśli zaczynamy naszą przygodę w Hanoi, to lepiej tam wykupić tą zabawę do Halong Bay, czy też lepiej samemu tam dojechać i na miejscu poszukać łodzi? Chciałabym tam popływać przez 2 rani, nocleg na łodzi of course i oczywiście wszystko razem z kajaczkami :)

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 16:34 | 26.02.2012

Lepiej w Hanoi jest masa biur i łatwo cos znalezc.Na miejscu pewnie taniej ale musisz dojechać i wrócic a tu juz masz trnsfery w cenie

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:56 | 19.07.2012

Też sie nad tym zastanawiałem , bo w listopadzie będziemy w Wietnamie , ale w necie są tylko oferty tych łódek z wyższej półki, pow. 100$.pewnie i jakość lepsza, ale to jednak spora różnica. Spróbuję coś zabukować po przyjeździe.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 18:07 | 26.02.2012

potwierdzam ze epiej wykupic wycieczke w Hanoi. Ja bylem w ubiey roku na Halong dokladnie w dnu wypadku zatoniecia tamtej lodzi.
Rozmawialem z lokalnymi ludzmi z obslugi.Byl to jesli nie przypadek
to duzy pech. Jednemu z marynarzy zachcialo sie w srodku nocy
cos tam naprawiac pod pokladem (czego mu nie wolno robic o takiej porze). Spowodowal rozszczelnienie dna lodzi i wdarcie sie wody od spodu. Oczywiscie sam zginal. Od tego czasu satki sprawdzane sa bardzo dokladnie. Wydaemi sie ze nie ma zadnego problemu. Mozna to troche porownac z prawdopodobienstwem katastrofy lotniczej. Duze lodki plywajace po Halong sa zdecydowanie bezpieczne.

Zlotyptak dołączył
26.02.2012

Zlotyptak 07:52 | 27.02.2012

Dzięki. W takim razie będę w Hanoi szukała jakiegoś biura:) Mam jeszcze jedno pytanko. A co robiliście z głównym bagażem? Jechaliście z nim ... A może są tam jakieś przechowalnie, a może zostawialiście to w hotelu w Hanoi?

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 11:47 | 27.02.2012

Bagażem sie nie przejmuj. To zależy od dalszych planów. Jeżeli wracasz potem do Hanoi możesz zostawic bagaz w hotelu, do którego wrócisz. Zrobią to za darmo, bo mają pewność klienta. Jesli plany masz inne, bagaż możesz zostawić
(myśle że bezpłatnie) na nabrzeżu w biurze gdzie będziecie okrętowani.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 13:03 | 27.02.2012

W hotelu w Hanoi spokojnie bez kasy Wam przechowają .Kupcie sobie jaiś alkohol w Hanoi bo na łodziach strasznie drogo .

chabera2 dołączył
15.01.2012

chabera2 09:46 | 19.07.2012

Wszystko zależy od umiejętności targowania się.
W Hanoi jest pełno biur oferujących rejsy. Ceny były różne ja za 3 dni słyszałam ceny od 200$ ale jak nie potrzebujesz mega luksusów i masz 20 minut by połazić od biura do biura to można zapłacić za 3 dni 55$. Byłam z kwietniu 2012. Jak pożniej się okazało na tym samym statku za ten sam 3 dniowy rejs (jeden nocleg na łodzi, drugi na Cat Ba) ludzi płacili to 65 a nawet 80$.
Więc tagować się targować i jeszcze raz targować.
Na rejs zabierz z sobą napoje i alkohol bo są dodatkowo płatne.
Więcej wskazówek polecam jadesobie.blog.pl

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:26 | 19.07.2012

Jeśli chodzi o tę wycieczkę trzydniową - o której trzeciego dnia wróciliście do Hanoi ? Pamiętasz nazwę biura ?

soczi68 dołączył
21.02.2010

soczi68 15:37 | 06.01.2016

Jeden dzień (czyli de facto 4 godziny na morzu)na Ha Long Bay
w zupełności wystarczy.Mnie już po dwóch godzinach pływania wszystko zobojętniało choć muszę przyznać że widoki imponujące.Ceny wycieczek jednodniowych z Hanoi od 17 do 25 dolarów.Warto wziąć ze sobą prowiant i coś do picia bo ceny na statku bardzo wysokie a darmowy posiłek symboliczny.Na dodatek postoje są w miejscu gdzie ceny są iście skandynawskie.Jeśli już ktoś bardzo zgłodnieje może dojść do głównej ulicy z miejsca tego nieszczęsnego postoju skręcić w lewo i przejść ok.300 m gdzie usytuowany jest sklepik z barem z normalnymi czyli niskimi cenami jak to w Wietnamie.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 16:03 | 06.01.2016

Sochi68, 4 godziny na morzu komu wystarczy, temu wystarczy. Moim zdaniem to zdecydowanie za mało, bo w tym czasie nie będziesz w stanie zobaczyć chociażby wybranych jaskiń, popływać kajakiem, czy wejść na samą górę którejkolwiek z wysp. Ale co kto lubi. Ja byłem w wariancie 3-dniowym i wcale nie uważam, żeby to było za dużo.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 17:09 | 06.01.2016

Pewnie zależy od opcji. Jeśli ktoś był za 18 dolarów z dojazdem z Hanoi to może i było nudno, bo samo pływanie po morzu pełnym łódek nie jest wielką atrakcją.
U nas posiłek był wypasiony (8 różnych potrwa w takiej ilości, że część została), woda w cenie, puszka napoju 20 tysięcy. Chyba bym musiał zwariować, żeby brać prowiant. Całość wycieczki na wodzie to ok 5 godzin, właśnie z kajakami i jaskinią.

soczi68 dołączył
21.02.2010

soczi68 17:41 | 11.02.2016

>Pewnie zależy od opcji. Jeśli ktoś był za 18 dolarów z dojazdem z Hanoi to może i
>było nudno, bo samo pływanie po morzu pełnym łódek nie jest wielką atrakcją.
>U nas posiłek był wypasiony (8 różnych potrwa w takiej ilości, że część została),
>woda w cenie, puszka napoju 20 tysięcy. Chyba bym musiał zwariować, żeby brać
>prowiant. Całość wycieczki na wodzie to ok 5 godzin, właśnie z kajakami i jaskinią.

Ale kajaki i jaskinia również były w opcji mojej wycieczki tylko o tym nie wspominałem bo nawet nie warto.Wspomniałem tylko że po dwóch godzinach pływania przepiękne widoki zaczęły być już trochę nużące i moim zdaniem ta jednodniowa wycieczka w zupełności wystarczy.Co do prowiantu to jak się podróżuje z plecakiem który waży 15 kg i zostawia się go w hotelu do którego i tak się wraca po wycieczce to wystarczy do małego plecaka zapakować trochę prowiantu i wody.Waży dajmy na to 2 kg.Wybacz ale to żaden problem przynajmniej dla mnie ten plecaczek i żadne oznaki zwariowania mnie nie dosięgły.

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 19:23 | 08.06.2016

My byliśmy na jednodniowym Ha Long i moim zdaniem - to wystarcza. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy pojechali na dwa lub trzy dni i wszyscy twierdzili, że jeden dzień by im wystarczył.
Ceny wahają się w zależności od standardu łódki.
Jeden dzień około 35 $, dwa dni około 75 $ za "dobry standard", który chyba nie różni się za wiele od tego słabszego.

Tutaj kilka informacji:

podroze-rohulko.blogspot.com/2016/04/8-iii-hoi-hanoi-hanoi.html 

podroze-rohulko.blogspot.com/2016/04/9-iii-ha-long-bay.html 

[fb] Monika Dawidowska dołączył
21.06.2016

[fb] Monika Dawidowska 10:29 | 21.06.2016

o ktorej wracaliscie z jedniodniowej wycieczki ? zastanawiam sie czy jest szansa zdazyc na nocny pociag do Sapa

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:20 | 21.06.2016

[fb] Monika Dawidowska wszyscy tak robią , z Halong przyjeżdżasz ok.16-17 i masz kupę czasu do odjazdu pociągu do SaPa ( ok. 20).Ale dobrze byłoby bilet na pociąg załatwić wcześniej , przed wyjazdem do HL.

pozdr
bm
.............................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Jolenka dołączył
13.08.2013

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 11:18 | 21.06.2016

Nie zgadzam się - jednodniowy rejs to zaprzeczenie idei, dopiero wieczór na zatoce , a szczególnie poranek , kiedy mgły się unoszą pozostaje na zawsze w pamięci.Warto nocować na zatoce.
Standardy łódek też są różne i nie są to drobne różnice. Pływałem łódką za parę groszy i taką za kilkadziesiąt USD i jest to kolosalna róznica. W tej droższej opcji masz porządne posiłki, szklaną a nie plastikową zastawę i sztućce, kajuty full wypas z łazienkami... i to wcale nie za jakieś kosmiczne pieniądze.
Choć oczywiście na jeden dzień ( czytaj: kilka godzin) nie ma sensu brać lepszej łódki, wystarczy byle krypa.

pozdr
bm
.............................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 10:18 | 23.06.2016

Być może na takie biuro trafiłeś. Rozmawialiśmy z kilkoma parami po ich wypadach na Ha Long na dwa dni i zdania były identyczne :) Osoby, które wybrały wersję ekonomiczną opisywały swoją wycieczkę i wychodziło, że łódkę miały bardzo zbliżoną do naszej, tak samo jedzenie - bez większych różnic. Ale to może zależy z kim się jedzie, może różne biura mają różne standardy.
Nie spotkaliśmy też ani jednej osoby, która by powiedziała, że dwa, czy trzy dni to super sprawa, raczej mówili, że w sumie podobny program, z tym, że tak jak piszesz - można się rano obudzić na zatoce.
Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:41 | 23.06.2016

Jolenko, w programie trzydniowym masz dodatkowo jeszcze Cat Ba, wyspę Małp (Monkey Island), pływające wyspy w okolicy miasta Cat Ba, trek po samej wyspie Cat Ba z wejściem na wieżę widokową (choc biorąc pod uwagę jeje stan techniczny, nie wiem czy jeszcze jest w użyciu), dodatkowo masz panoramę całej zatoki, bo na koniec pierwszego dnia jest wejście na świątynkę na wyspie Hon Ti Top. Trzeciego dnia jest rejs - powrót do miasta Ha Long inną drogą (bardziej na wschód). Nie sądzę żeby to wszystko dało się wpasowac w program jednodniowy. A co do różnicy cen, to chyba rzeczywiście jest opowieśc dla turystów. Na naszej łodzi byli ludzie, którzy za ten sam pakiet płacili znacznie więcej - standard ten sam

soczi68 dołączył
21.02.2010

soczi68 10:30 | 29.10.2016

>Nie zgadzam się - jednodniowy rejs to zaprzeczenie idei, dopiero wieczór na zatoce ,
>a szczególnie poranek , kiedy mgły się unoszą pozostaje na zawsze w pamięci.Warto
>nocować na zatoce.
>Standardy łódek też są różne i nie są to drobne różnice. Pływałem łódką za parę
>groszy i taką za kilkadziesiąt USD i jest to kolosalna róznica. W tej droższej opcji
>masz porządne posiłki, szklaną a nie plastikową zastawę i sztućce, kajuty full wypas
>z łazienkami... i to wcale nie za jakieś kosmiczne pieniądze.
>Choć oczywiście na jeden dzień ( czytaj: kilka godzin) nie ma sensu brać lepszej
>łódki, wystarczy byle krypa.
>
>pozdr
>bm
>.............................................................
>bigmarkk.wordpress.com/ 
Jeśli dla ciebie najważniejszy jest luksus podczas rejsu to polecam cruisery po Karaibach,Morzu Śródziemnym czy w wielu innych rejonach świata.Pływałem kilka razy i wiedz że żadna nawet z największych pływających łajb po zatoce Ha Long nie dorównuje nawet w znikomym stopniu cruiserowi.Cruiser to ogrom i wykwint.Na kilka godzin podczas jednodniowej wycieczki w zatoce Ha Long w zupełności wystarczy niewielki statek.Po dwóch godzinach bądź co bądź w pięknej scenerii i tak robi się nudnawo a widoki już tak nie zachwycają.Szkoda czasu na trzydniowe pływanie po zatoce.Te dwa dodatkowe dni zamiast na Ha Long można spożytkować w innych równie pięknych zakątkach Wietnamu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl