Forum dyskusyjne

Chiny w 18 dni - Plan podróży - proszę o opinie sugestie

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 11:57 | 06.09.2011

Witam, proszę o opinie 'bywalców Chin' czy zaplanowany przeze mnie plan wyjazdu jest możliwy do realizacji. Będę wdzięczny za ew. podpowiedzi,co można dodać/ominąć na trasie wyjazdu oraz wszelkie pomocne wskazówki.
Z przyczyn 'technicznych' (darmowy nocleg;) ) wydłużony jest czas pobytu w Pekinie. Pozostałe punkty wyjazdu jak najbardziej elastyczne ;)

Termin podróży 8-26 październik
dzień 1 - 7 PEKIN (Wielki Mur,Zakazane miasto,Pałac Letni,Hutongi itp.)
przejazd pociągiem do=>
dzień 8 - 9 DATONG (Hengshan Wiszące Świątynie, Groty Yungang)
przejazd pociąg/bus do=>
dzień 9 - 10 PINGYAO
przejazd pociągiem do=>
dzień 11-13 XI'AN (Terakotowa Armia, Mury Miejskie, Pagody, wycieczka na górę Huashan)
przejazd pociagiem do=>
dzień 14-16 SZANGHAJ
Powrót do Pekinu- pociąg/samolot

(ew. w kręgu zainteresowań:
*Chengdu - rezerwat pandy wielkiej,
*Luoyang - jaskinie Longman, klasztor Shaolin)

Pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:17 | 06.09.2011

Pomimo darmowego pociągu wyjechałbym z Pekinu szybciej, na Pekin z Murem 3 dni wystarczą chyba, że jesteś miłośnikiem opery to 4 dni :) . Ten darmowy pociąg Pekin-Datong hard-sleeper to 100 Yuanów czyli 45 zł , a szkoda siedzieć tyle dni i oglądać coś na siłę skoro zamiast tego z Datong możesz pojechać do Wutai Shanu, to magiczne miejsce. Można to połączyć z obejrzeniem Hanging Temple i Wooden Pagody (te dwa miejsca robią dużo większe wrażenie niż Mur).
Moim zdaniem nie ma sensu wracać z Hua Shanu do Xianu, szkoda czasu na przejazd tam i z powrotem. Jedz tam z plecakiem, zostawisz go w przechowalni w restauracji, pod którą przywiezie Cię autobus z Xianu. Po obejrzeniu pojedziesz taxi na dworzec Hi-Speed train i pojedziesz dalej. Reszta ok. Rezerwat pandy możesz też obejrzeć na zasadzie jednodniowej wycieczki z Xian. Organizują ją hostele. Do Chengdu to straszny kawał drogi. Zabierz netbooka, w większości hosteli i hoteli jest internet i bedziesz mógł rezerwować noclegi przez net i sprawdzać na bieżąco przejazdy pociągów. Po trasie masz jeszcze Suzhou. Warto się tam zatrzymać na jeden dzień zamiast 2 dni w Pingyao. Na Pingyao 1 dzień wystarczy.
Byłem w tym roku na przełomie kwietnia i maja.
Zbyszek

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 12:45 | 07.09.2011

Dzięki bardzo za porady. Chyba trochę źle mnie zrozumiałeś- darmowe mam noclegi w Pekinie a nie pociągi ;) Ale faktycznie chyba skrócę pobyt w Pekinie by zyskać czas na podróż.
Masz może jakieś dokładniejsze info o rezerwatach pandy w okolicach Xi'an? Dotąd myślałem że te warte odwiedzenia są tylko w okolicy Chengdu a to rzeczywiście chyba zbyt daleko. Pozdrawiam!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:45 | 06.09.2011

Widzę , że nikt nie chce nic mądrego napisać więc zrobię to ja. Ja zrobiłbym tą trasę tak:
dzień 1-3 Pekin plus Mur, w hutongach możesz zamieszkać w hostelu, obok świetna knajpa z pierożkami, w nocy przejazd pociągiem do Datong
dzień 4 - rano zakwaterowania w hotelu obok stacji, potem Groty Yungang, dojazd miejskim autobusem z jedną przesiadką, w drodze powrotnej Nine Dragons Screen Wall, podobno najlepsza w Chinach
dzień 5 - wyjazd autobusem o 7 rano do Hanging Monastery, będziesz przed wszystkimi wycieczkami, potem przejazd do Wooden Pagody, dalej przejazd do Wutai Shanu autobus plus taxi
dzień 6-7 Wutai Shan, wyceluj, aby jednym z tych dni była niedziela
dzień 8 rano przejazd do Taiyuan i potem pociąg do Pingyao, najlepiej w Pingyao zakwaterować się w Yamen Hostel, Pingyao najpiękniejsze jest wieczorem
dzień 9 oglądanie Pingyao, wieczorem przejazd pociągiem do Xian
dzień 10-11 Xian, jeżeli wyjazd do Panda Rescue to dzień dłużej
dzień 12 Hua Shan i po południu lub wieczorem przejazd do Suzhou
dzień 13 Suzhou
dzień 14-16 Szanghaj
Ewentualnie pobyt w Szanghaju można skrócić do 2 dni. Po drodze ewentualnie Groty Longmen.
To moim zdaniem jest optymalnie ciekawa trasa. Trochę szybko, ale przejazd do Wutai Shanu też jest ciekawy i niewiele dni tracisz na przejazdy co jest piętą achillesową podróży po Chinach. Zrobiliśmy bardzo podobną trasę zahaczając jeszcze o Klasztor Szaolin, Zuengzhou i Nankin. Dla twardzieli można jeszcze zostać i nocować na Hua Shan. W Wutai Shanie można nocować w świątyniach.
Zbyszek

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 12:25 | 07.09.2011

Czy masz juz wykupiony bilet, jezeli tak to na jakiej trasie, z Twojego planu wynika, ze powrotny do Pekinu ?

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 12:50 | 07.09.2011

Dzięki za rady. Skrócenie pobytu w Pekinie na rzecz Wutai Shan raczej już przesądzone. Mam tylko pytanie dot. Pingyao a właściwie transportu do Xi'an. Słyszałem różne historie,że ludzie tracili tam 2-3 dni nie mogąc znaleźć pociagu/autobusu do Xi'an? Jakie ty masz doświadczenia oraz czy może w takim razie lepiej opuścić Pingyao? dzięki i pozdrawiam!

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 12:52 | 07.09.2011

Dzięki za rady. Skrócenie pobytu w Pekinie na rzecz Wutai Shan raczej już przesądzone. Mam tylko pytanie dot. Pingyao a właściwie transportu do Xi'an. Słyszałem różne historie,że ludzie tracili tam 2-3 dni nie mogąc znaleźć pociagu/autobusu do Xi'an? Jakie ty masz doświadczenia oraz czy może w takim razie lepiej opuścić Pingyao? Słyszałem też o noclegach w świątyniach-polecasz;)? dzięki i pozdrawiam!

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 12:57 | 07.09.2011

Trochę bałaganu powstało przez wieszający się komp a nie mam możliwości edycji wątków. Mam nadzieję że temat się nie rozmył i w dalszym ciągu chętnie posłucham porad i opini.
@czesiu : tak bilet WAW-PEK-WAW - kupiony.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:31 | 07.09.2011

My oczywiście tez nie pojechaliśmy pociągiem ponieważ nie było miejsc, ale masz dwa autobusy, jeden o 9 drugi o 12, tym poźniejszym jesteś w Xianie około 18, czyli szybciej niż pociągiem. Bilet załatwi Ci Yamen Hostel lub agencje turystyczne, prowizja to 20 lub 30 Yuanów, dokładnie nie pamiętam, nie było problemu. Uwzględnij to ewentualnie w Swoim planie.
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:36 | 07.09.2011

My nie spaliśmy w świątyni ponieważ jak przyjechaliśmy pierwszego dnia po południu to padał śnieg i było bardzo zimno. Następnego dnia natomiast piękne słońce. My spaliśmy w pensjonacie, warunki bez rewelacji, cena śmieszna 90 Yuanów za 2-osobowy pokój z łazienką. Może rzucę jakieś foty na galerię jak będę miał trochę czasu pobawić się w zmniejszanie plików.
Uważaj na opłatę wjazdową do Wutai Shanu, razem coś ponad 200 Yuanów od osoby, honorują legitymacje ISIC.
Zbyszek
Zbyszek.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl