Forum dyskusyjne

pomoc w podróżowaniu po Filipnach

kategoria podróże po świecie

bella dołączył
06.09.2011

bella 14:03 | 06.09.2011

Witam,lecę z grupą przyjaciół na Filipiny 10.11 na 2 tyg.Nie mamy nic oprócz przelotu,może ktoś ,kto był tam, ma jakieś kontakty na ludzi,może Polaków tam mieszkających,którzy zechcieliby się nami zająć i pokazać trochę kraju.Wszelkie informacje będą pomocne,bo to dla nas dziewiczy kierunek. Pozdrawiam Izabela

gregory_s dołączył
06.09.2011

gregory_s 17:02 | 06.09.2011

Hej, fajny kierunek sobie wybraliście... Spędziłem tam tylko 3 tygodnie i ogólne wrażenia bardzo dobre. Polecam zajrzeć na bloga: "Breakdacycle", prowadzi go polak mieszkający tam na stałe, świetny gość, miałem przyjemność Go poznać osobiście...pozdrawiam!

bella dołączył
06.09.2011

bella 10:03 | 07.09.2011

Znam ich stronę ,pisaliśmy już,może uda też nam się spotkać Jeszcze pytanie-czy jest problem z przemieszczaniem się z wyspy na wyspę,chodzi mi o połączenia lotnicze,czy lepiej rezerwować to już w kraju? Opowiedz proszę,co zobaczyłeś,co warto a co nie warto/ Pozdrawiam

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 12:09 | 07.09.2011

Moim zdaniem 2 tygodnie to troche mało czasu jak na poskakanie po wyspach. Transport zajmuje tam dużo czasu a przemieszczanie sie samolotem ma tę wadę , że przeważnie konieczna jest przesiadka w Manili. Sieć promowa jest dość gęsta , ale promy pływaja bardzo powoli , nie mówiąc o tym ,że są dość niebezpieczne . Proponuję skupić się na 2-3 wyspach i objechać je rzetelnie a przy okazji wypocząć .

bella dołączył
06.09.2011

bella 18:26 | 07.09.2011

Proszę powiedz co proponujesz.z Manilii wieczorem jedyny lot mamy na Cebu,chyba że czekamy do rana i lecimy na Palawan

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:36 | 07.09.2011

Czekajcie do rana i kierunek Palawan!!POLECAM

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:00 | 08.09.2011

Tak , Palawan jest ok. Proponuje wersję , która my przerabialiśmy i która sie sprawdziła w 100% - tydzień na Palawanie - Puerto Princessa( zmykać jak najszybciej) , podziemna rzeka i do El Nido . Tam pobyć kilka dni i proponuję skorzystać z rejsu z TAO 5 dni na wodzie www.taophilippines.com/  do Coron . Niezapomniana przygoda , serdecznie polecam !
pozdro
M.

bella dołączył
06.09.2011

bella 14:28 | 08.09.2011

Znalazłam też poranny lot na wyspę Busuanga-na północ od Palawanu,tam podobno można zobaczyć dugongi,których nie udało mi się ujrzeć w Marsa Alam,w Egipcie> A czy słyszeliście może o Olenie Zielińskiej-Polsce,która prowadzi biuro turystyczne w Cebu?

gregory_s dołączył
06.09.2011

gregory_s 16:20 | 08.09.2011

Hej, ja akurat na Palawanie nie byłem więc się na ten temat nie wypowiem. Poza Bantayanem spędziłem tydzień w Baguio. To taki trochę górski resort na pólnoc od Manili. Z racji, że miasto położone jest dość wysoko, nie jest tak gorąco jak w pozostałej części kraju. To całkiem inne ale równie interesujące filipiny. Dostać tam się jednak można tylko autobusem i trwa to minimum 5 godz. Co do ogólnych spostrzeżeń to radzę jak najszybciej uciekać z Manili (tłoczno, drogo itd.), wszędzie poza już jest lepiej. I nie dajcie się przewalić taksówkarzom, lepiej od razu ustalić cenę za kurs aby się potem nie zdziwić...

bella dołączył
06.09.2011

bella 17:54 | 08.09.2011

Mam więc rozumieć,że byłeś u chłopaków z Breakdacykle? Wysłałam do nich zapytanie,czy nie mogliby nam pomóc> Czy ich wyspa jest ciekawa pod względem snorklingu,bo my niestety nie nurkujemy,ale najbardziej nam zależy na pływaniu z fajką.Możesz znasz ciekawe miejsca,bo do tego potrzebna jest płaska i płytka rafa.

bella dołączył
06.09.2011

bella 12:17 | 13.09.2011

Mam pytanie do Was,czy z Manilli można dolecieć na jakieś lotnisko na Luzonie,które znajduje się najbliżej tarasów ryżowych ? Podróż autobusem ,z tego co wiem, zajmuje bardzo dużo czasu>

pedrittos (ban) dołączył
05.04.2011

pedrittos (ban) 14:07 | 14.09.2011

Witaj Iza,w tym okresie bede w Lapu-Lapu (Visayas) oczywiscie ze sa tam Polacy a zwlaszcza Olena,prowadzaca tam biuro turystyczne,bedziecie mogli wraz z nia zobaczyc piekne miejsca
kontakt do mnie pedrittos@wp.pl

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl