Forum dyskusyjne

Kiedy do Kenii - pogoda tłumy i ceny wyjazdów

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

25wanilia dołączył
08.09.2011

25wanilia 21:29 | 08.09.2011

Witam,

czy możecie mi doradzić, kiedy najlepiej wybrać się do Kenii? Oczywiście, żeby było taniej i mniej tłumów... W czerwcu byłam na Dominikanie, mimo że to niby pora deszczowa i huraganowa, pogodę mieliśmy świetną :) I wyjazd jakieś 200-300 € mniej na głowę niż gdyby lecieć teraz. Lecieliśmy z Berlina.
Czy można wyrwać Kenię na podobnych zasadach?

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:34 | 08.09.2011

W Kenii nie ma tłumów . Tam się ogląda przyrodę.

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 11:43 | 09.09.2011

my byliśmy w Keni w marcu było troszkę taniej , parę dni wypoczywaliśmy a pózniej safari i inne cudne dziwy ..... polecam Kenię . mieliśmy leciec na Dominikanę ale tam właściwie tylko się mozna byczyc bo co tam jest do zwiedzania ? tłumów w Keni nie ma , pozdrawiam

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 17:25 | 12.09.2011

Byłam w Kenii w sierpniu, tanie loty znajdziesz bezpośrednio z Berlina do Mombasy lata AirBerlin ( na stronie www.ltur.com/de/superlastminute/flug  możesz znależć czasem promocje i jest np. połowę ceny niż bezpośrednio przez stronę airberlin , my kupiliśmy bilet na 5 dni przed wylotem właśnie z takiej promocji ) polecam airberlin bardzo przyjemny lot ( 9 h ). Jeśli chcesz odpoczynku to polecam wybrać się na Lamu,a plaże Mombasy raczej mi nie polecam. Jeśli chcesz przygody to lot do Nairobi , a tam safari do Masai Mara ,Nakuru czy Amboseli. Fly540 lata z Nairobi do Lamu bilet (stała cena ) 170 $ ,są pewnie też inne linie lotnicze ,ale ja latałam fly540 i było ok.

swift dołączył
27.02.2007

swift 20:59 | 12.09.2011

A dlaczego nie polecasz plaż Mombasy ? Przecież nawet tam nie byłeś.
Wrzuć w wyszukiwarkę np. Watamu Beach i pokaż podobną plażę na Lamu

manni dołączył
24.06.2011

manni 22:11 | 12.09.2011

My byliśmy w sierpniu tego roku przez 3 tygodnie w Diani Beach (na południe od Mombasy). W zasadzie było ciepło ale nie upalnie. Często padał deszcz,maksymalnie do jednej godziny, często było zachmurzone niebo. Teoretycznie lipiec-sierpień to wysoki sezon. Jednak tłumów nie widzieliśmy i miejscowi narzekali na nieurodzaj turystów. Sprzyjało to targowaniu się o ceny wycieczek.
Na safari taka pogoda nam się podobała, nie było gorąco a opady deszczu powodowały brak pyłu na drodze. Masai Mara leży na wysokości ok. 2000m.n.p.m. wieczory i ranki były wręcz zimne - trzeba było trochę cieplej się ubrać. Na plaży mojej żonie już się mniej podobało bowiem bywały dni bardzo zaciągnięte chmurami uniemożliwiającymi opalanie.
Z tego co nam mówiono wrzesień jest jeszcze przyjemniejszy. Ponoć jest cieplej, mniej opadów deszczu i jeszcze mniej turystów.
Najtaniej jest oczywiście w porze deszczowej, której nie polecam choćby ze względu na malarię.
Nasi znajomi, stali bywalcy w Kenii, twierdzą że prawdziwy smak afryki czuje się jedynie zimą (pora sucha) kiedy żar leje się z nieba. Ja osobiście nie gustuję w takiej pogodzie ale to rzecz gustu.
Kenię bardzo polecam. Na nas zrobiła ogromne wrażenie i uważam, że choć nie było tanio to były jednak dobrze wydane pieniądze.

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 10:17 | 13.09.2011

Grunt, to odradzić wypada na pewno maj. W tym czasie sporo hoteli jest nawet zamknietych. Mają swego rodzaju przerwe techniczną (m.in. czas na remonty itp). Nad oceanem pogoda nigdy nie jest monotonna, nawet w porze deszczowej, czasem deszcz ale często tez słońce. Natomiast po intensywnych opadach wyjazd na safari może nie wypalic ( tam tylko drogi gruntowe, po ulewach są w wielu miejscach nieprzejezdne). Co do sierpnia: dni z większym zachmurzeniem nad oceanem było przez całe 2 tygodnie ledwie dwa. W interiorze natomiast widać już po trawach i roślinności, że opadów dawno nie było (piszę tu o sawannach południowo-wschodnich, bowiem w okolicach Nairobii deszcze i owszem, bywały).

toska dołączył
09.02.2011

toska 10:45 | 13.09.2011

Witam
wedlug mnie nakjlepsza pora jest sierpien , wrzesien, nie za goraco zwlaszcza gdy planuje sie safari, jezeli chodzi o relax ja bylam w Watamu niedaleko Malindi, przecudowne morze i fauna, w okoicy jest takze duzo do zwiedzenia np. Marafa ( maly canyon) park morski ....

elgora dołączył
09.12.2011

elgora 13:40 | 10.12.2011

Witam
Wróciłam trzy tygodnie temu z Kenii z miejscowości Malindi. Wyjazd na dwudniowe safari + blue safai kupiłam w lokalnym biurze i z czystym sumieniem mogę polecić Richiego który organizuje safari. Chłopak jest bardzo solidny i spełni wszystkie oczekiwania. Ceny o połowe niższe niż u rezydentów. Dla zainteresowanych podaję kontakt do Richiego +254721794177 można kontaktować się już z Polski (preferowane smsy). Dwudniowe safari plus blu safari kosztowało mnie 270 dolarów od odoby a nocleg był w trakcie safari w eleganckim hotelu. Pozdrawiam

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 19:40 | 10.12.2011

Jeżeli kogoś interesuje teraz jest dużo fajnych ofert last minute przed świętami. można kupić tanie bilety czarterowe albo cały wypoczynek za bardzo małe pieniądze . Zapraszam na moją stronę. Oferta z dziś to np. przelot z Warszawy na Sri Lankę za 1490 zł w obie strony na 19 grudnia na 2 tyg. Był teź wypoczynek w Kenii za 1799 zł , hotel, przelot, wyżywienie w cenie. Często pojawiają się też bilety do Kenii czy Tajlandii. Jest jakiś wysyp pezedświątecznych promocji

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl