Forum dyskusyjne

przewodnik

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

3Turystki dołączył
11.05.2011

3Turystki 12:26 | 12.09.2011

Lecimy do Nepalu w listopadzie. Szukamy fajnego, sprawdzonego przewodnika, czy ktoś może polecić ?

3Turystki dołączył
11.05.2011

3Turystki 13:45 | 12.09.2011

może mało precyzyjnie - przewodnika w Nepalu :)

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 14:08 | 12.09.2011

dalej mało precyzyjnie jakiego ?
po Kathmandu ?
górskiego ?
wspinaczkowego ?
ekspedycyjnego ?

3Turystki dołączył
11.05.2011

3Turystki 15:18 | 12.09.2011

jedziemy na 2 tygodnie, a więc czasu mało. Nie mamy wybranej trasy, liczymy, że przewodnik "coś" zaproponuje. Chcemy powspinać się nie wyżej niż 4 000 m. Póki co to dyskutujemy, zbieramy informacje oraz cenne uwagi :)

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:11 | 12.09.2011

ok, to jak będziecie konkretnie wiedziały co chcecie robić i jeśli będziecie chciały aby Wam pomóc to dajcie znać, namiary w moim profilu

laupinka dołączył
28.12.2010

3Turystki dołączył
11.05.2011

3Turystki 20:32 | 12.09.2011

wydawało mi się, że już jaśniej napisałam, że nie chodzi o książkę, a o człowieka. A co do szczegółów, to właśnie od przewodnika oczekujemy , że nam zaproponuje trasę, która będzie ciekawa i zmieścimy się w czasie 2 tygodni. Więc dalej czekam na polecenie przewodnika, który zaproponuje trekking dwutygodniowy.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 21:42 | 12.09.2011

zgodnie z nepalskim prawem:
"nie wolno przewodnikowi górskiemu działać niezależnie lub otworzyć własne biuro podróży. Przewodnicy mogą współpracować z firmą trekkingową lub oferować pracę jako przewodnik i swoje usługi prowadzenia, ale nie mogą samodzielnie organizować podróży"

przewodnik górski nie weźmie was jako przewodnik po miastach bo tego mu nie wolno robić,

zapewne kogoś takiego i tak znajdziecie, albo ktoś Wam kogoś poleci, ale uważajcie bo to zabawa w kłopoty

laupinka dołączył
28.12.2010

laupinka 09:55 | 13.09.2011

no to w takim razie polecam

www.beyondthelimitstreks.com/ 

Biuro prowadzi moj znajomy Nepalczyk, który mieszka w Polsce. Można się spotkać, dogadać, ustali trasę, dopasuje do was. Biuro sprawdzone, sama korzystałam, zoorganizowali mi zarówno trekking jak i zwiedzanie (bilety na lkalne busy np do Chitwanu, etc). Polecam. Jakby co więcej info na priv ;)

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 09:55 | 13.09.2011

Jeśli chcecie trekking w górach - polecam Dolinę Langtang - najbliżej z Katmandu. 10 godzin autobusem, potem 3 dni doliną do wioski Syabru Besi (3800 m), w której możecie zostać ile chcecie i pochodzić w okolicy. Droga z powrotem zajmie wam 2 dni do wylotu doliny i powrót do Katmandu. W Dolinie nie ma żadnych problemów z noclegiem i wyżywieniem - doskonały trekking dla początkujących. Co do przewodnika - w Langtangu nie bedzie wam potrzebny - idziecie jedną drogą tam i z powrotem. Może przydać się tragarz, który poniesie ciężki plecak, kiedy wy będziecie szły z lekkimi plecakami podręcznymi. Tragarza lub przewodnika znajdziecie bez problemu w lokalnych agancjach turystycznych w Katmandu. Nie bierzcie ludzi z ulicy - są niepewni. Najlepszą i tańszą opcją jest poszukanie przewodnika/tragarza przez właściciela hotelu w którym się zatrzymacie. Ja tak zrobiłem - polecam Madhuban Guest House - Katmandu, Chetrapati. Właścicielem jest Lakshman, który pomoże wam we wszystkim. Hotel jest polecany przez Hostelworld.com, ma też swoją stronę internetową. Ja szedłem z tragarzem o imieniu Bishnu - bardzo miły i wesoły człowiek. Mówi po angielsku, o Dolinie Langtang ma przeciętne pojęcie (jeśli chodzi o wiedzę) , ale nie zgubicie się, bo był tam już kilka razy. Ja płaciłem 15 dol za dzień, ale można się postarać i trochę stargować. Jeśli macie jakieś pytania piszcie. Na moim koncie znajdziecie trochę zdjęć z Nepalu i Doliny Langtang.

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 17:21 | 13.09.2011

Małe uściślenie - pisałem post na szybko i niechcący poprzeinaczałem i niedoprecyzowałem. :) 10 godzin jedzie się autobusem do Syabru Besi, gdzie zaczyna się dolina Langtang i trekking. Potem trzy dni doliną do Kyanjin Gompa (ok. 3 800 m). To ostatnia zamieszkała wioska w dolinie otoczona śnieżnymi sześciotysięcznikami, nad którymi dominuje Langtang Lirung (7 227 m). Z wioski możecie podejść pod pobliski lodowiec Lirung lub wybrać się na całodniową wycieczkę do Langsisha Kharka (drugiej części doliny), gdzie wypasane są jaki (ok. 4000-4100 m). Jeśli starczy wam kondycji możecie wejść na pobliski "pagórek" :D widokowy - Kyanjin Ri (4773 m) - ok 3 godziny podejścia - da się zrobić.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl