Forum dyskusyjne

Żółta febra - Yellow fever

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 10:27 | 15.09.2011

Mam pytanie dotyczace szczepionki przeciw zoltej febrze - czy sczepiliscie sie wyjezdzajac do Kenii? Wyjezdzam w Padzierniku mialam juz kilka sczepien min. dur brzuszny, polio, tezec blonica,zapalenie watroby A i B. Teraz poinformowano mnie ze jeszcze lepiej zaszczepic sie przeciw zoltej febrze. Mam pewne obawy poniewaz w/w szcepionki sa zmodyfikowane natomiast szczepionka przeciw zoltej febrze jest szcepionka zywa co oznacza definitywny zakac np zajscia w ciaze przez co najmniej 3 misiace. Prosze piszcie czy wyjechaliscie do Keni bez tej szczepionki.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:05 | 15.09.2011

Myślę, że lepszym adresatem tego pytania będzie lekarz specjalista. Ja do Etiopii się szczepiłem (tam to jest obowiązkowe), ale po zasięgnięciu opinii lekarza, który do wszelkich tropików i w każdej porze roku zalecał tego typu szczepienia. Jak sama nazwa wskazuje są to szczepienia, czyli profilaktyka ...

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 11:05 | 15.09.2011

Lecąc do sąsiedniej Tanzanii szczepiłem się przeciw żółtej febrze, bo podobno taki był wymóg - na lotnisku mieli sprawdzać "żółtą książeczkę" i nie wpuszczać nikogo, kto nie ma szczepień. Oczywiście nikt nie sprawdzał...
Generalnie radziłbym się jednak zaszczepić, bo z własnych doświadczeń wiem, że o zarażenie się czymkolwiek w Afryce nietrudno - no chyba, że jedziecie do jakiegoś resortu i nie będziecie wychylać nosa poza plażę, hotel i pobliskie miasteczko. Trzeba uważać na wodę - nie tylko do picia. Ja np zaraziłem się schistozomozą (pasożyt) poprzez pływanie w jeziorze. Woda była krystalicznie czysta, ale okazało się, że są w niej mikroskopijne pasożyty przenikające przez skórę. Na szczęście w morzu pasożyty nie wyspują. Wystarczy zamoczyć ręce. Łatwo też zarazić się czymś od zwierząt i od ziemi. No i oczywiście trzeba uważać na komary - malaria i denga.
Mimo to przy odrobinie uważności można uniknąć ryzyka i wrócić zdrowym. Powodzenia!

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 11:25 | 15.09.2011

Bardzo chcemy z mezem zaczac sie starac o maluszka wlansie na wakacjach (tutaj za duzo stresu i nic z tego nie wyjdzie) jednak szczepionka opoznilaby plany o co najmniej 3 miesiace :( ehh nie wiem juz sama

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:32 | 15.09.2011

Generalnie dla białych żółta febra jest bez wyjątku śmiertelna, brak szczepienia nie oznacza oczywiście, że się na pewno zarazisz ...

rewersówka dołączył
01.09.2011

rewersówka 12:18 | 15.09.2011

Wyjeżdzam do Kenii w listopadzie, szczepiłam sie na żółtą febrę tydzień temu. Mi nic lekarz nie mowil o przeciwskazaniach do ciązy,pytał tylko czy jestem pewna ze nie spodziewam sie dziecka, pytał 2 razy... jesli to prawda to bardzo istotna wiadomość. Chociaz mojej koleżance w biurze podróży mowili ze nie mozna byc w ciazy 2 lata nawet... Na ulotce nic na ten temat nie ma. Ale sa informacje o rzadkich acz cieżkich skutkach ubocznych.

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 12:32 | 15.09.2011

No wlasnie w internecie tez nic nie moge na ten temat znalezc. Ogolnie Dr powiedziala ze nie ma zadnych badan o dzialaniach na ciaze ale powiedziala ze jako ze jest to szczepionka zywa definitywnie nie mopzna myslec o ciazy przez 3 miesiace od podania szczepionki. Jestem juz skolowana i nie wiem sama co robic

rewersówka dołączył
01.09.2011

rewersówka 12:46 | 15.09.2011

ja bym sie zaszczepiła, a co z ciążą to nie powiem bo nie wiem. ale ja bym jednak zaczekała.

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 12:57 | 15.09.2011

ale Kenia jest wolna od żółtej febry. Gdyby były tam ogniska zachorowan, wtedy szczepienia były by obowiazkowe ( tak jak w niektorych innych krajach )

MoniaD dołączył
22.08.2011

MoniaD 13:28 | 15.09.2011

Wlasnie sie dodzwonilam do Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie i Dr powiedzial mi ze nie ma tak duzego ryzyka zachorowania na zolta febre w Kenii wiec nie ma potrzeby sie na nia szczepic. Jednak zwrocil mi uwage ze ze wzgledu na tabletki Malarone ktore sa bardzo toksycznymi silnymi tabletkami lepiej poczekac z zajsciem w ciaze co najmniej 1 miesiac o ostatniego zazycia aby organizm sie z nich oczyscil... wiec tak czy tak z moich planow nici :) ehhh

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl