Forum dyskusyjne

GlobAdmin Moderatorzy Społeczni na forum

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:41 | 18.09.2011

Witam

w poprzednim poście Mario- mil przypomniał temat Moderatora Społecznego, osoby która nieodpłatnie zajmowałaby się moderacją forum, byłaby niekonfliktowa i potrafiła zadbać o atmosferę na serwisie.

Mario, napisz proszę więcej na ten temat, jak Ty widzisz taką rolę, jaki byłby zakres obowiązków, itd, a pozostałe osoby proszę o uwagi, opinie na ten temat.

Czy widzicie taką potrzebę, czy sa jakieś zagrożenia takich zmian, na jakich zasadach powinna funkcjonować taka osoba?

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji!

GlobAdmin

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 18:27 | 18.09.2011

Poszedłem na łatwiznę i skopiowałem taki oto wpis z www.mamazone.pl  Mam nadzieję że Właściciel tego portalu mnie nie pozwie bo skopiowałem to bez jego pozwolenia.
Jako odszkodowanie polecam te strony dla mam obecnych jak i przyszłych.

Uwaga! Moderatorem społecznym może zostać zarejestrowany użytkownik Forum, który:
• Napisał co najmniej 1000 postów
• Nie ma na swoim koncie ostrzeżeń za złamanie Regulaminu Forum

Obowiązki moderatora społecznego:
• Kontrolowanie zgodności nowych wpisów na Forum z Regulaminem Forum Mamazone.pl
• Usuwanie wpisów łamiących Regulamin Forum Mamazone.pl
• Kontrolowanie raportów przysyłanych przez użytkowników Forum
• Wysyłanie ostrzeżeń do użytkowników łamiących Regulamin Forum Mamazone.pl
• Udział w dyskusjach na Forum, łagodzenie konfliktów, udzielanie wskazówek dotyczących aktywności na Forum
• W wyjątkowych sytuacjach – kontakt z moderatorami

U nas można dodać jeszcze prowadzenie konkursów,przywitanie nowych Globtroterów którzy robią z galerii zdjęć Naszą Klasę itp itd

Można by przeprowadzić głosowanie na Moderatorów ja zgłaszam Smoka i nieobecnego od pewnego czasu Kaczmę(jest teraz w Polsce??)

Mariusz

akras dołączył
03.07.2010

akras 18:51 | 18.09.2011

Hmm, mam jedną wątpliwość. Co z działalnością inną niż moderatorska na Globie takiego moderatora? Może nie mam zbyt wielkiego zaufania do ludzi, ale czy mający taką władzę (bądź co bądź) moderator:
1. nie będzie oceniany wysoko przez ludzi, którzy chcieliby mieć jego łaski
albo - bardziej prawdopodobne:
2. będzie oceniany niesprawiedliwie źle, przez ludzi oburzonych jego "sędziowską" rolą?
To się sprawdza na innych portalach?
PS. Faktycznie Kaczma gdzieś nam zaginął. Czekam na Jego fajne zdjęcia i komentarze.
Pozdrawiam.

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 21:11 | 18.09.2011

...jejku po co znowu utrudniać tak jest dobrze > Jak jest za dużo zmian to ludzi to zniechęci ....

akras dołączył
03.07.2010

akras 21:18 | 18.09.2011

Nie wiem... zmiany są czasem potrzebne. Mam nadzieję, że inni się też wypowiedzą. Gozer- wspólnota - to siła - nie?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:13 | 18.09.2011

Jesli ktos z Was czuje sie na siłach, to mile widziane sa takze deklaracje typu "ja, ja chcę na Moderatora!" ;-)

Czyli czekamy na opinie i na zgłoszenia także

pozdrawiam
GlobAdmin

akras dołączył
03.07.2010

akras 22:20 | 18.09.2011

Ha , tzw. Ha,ha. Ciekawa jestem kto się zgłosi - pewnie sami pewni siebie mężczyźni. Piszę to na początku dyskusji bo jestem tego potwierdzenia niesłychanie ciekawa.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:22 | 19.09.2011

Nie znam możliwości technicznych forum ale może da się dołożyć link/przycisk, który bywa na innych forach "Zgłoś do admina" wtedy przeglądanie wszystkich nowych postów nie będzie tak uciążliwe a będzie można zareagować w miarę sprawnie.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 09:14 | 19.09.2011

Witam

ok, podpytam w IT.

pozdrawiam
GlobAdmin

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 19:19 | 19.09.2011

Akras tak w jedności siła tylko trzeba to powiedzieć innym co nie:) .Przecież tu jest więcej leni kanapowych niż można sie by tego spodziewać nikt nie weźmie tego na swoje barki ...mi lekarz zabronił dźwigać he he:)

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 16:32 | 24.09.2011

Ponawiającparę dni temu pomysł na Moderatora Społecznego myslałem o większym wpływie forumowiczów na kształt Globtrotera.Wzorem innych portali wyposażenie paru wybranych,ogólnie znanych i szanowanych i z dłuzszym stazem Globtroterowiczów w możliwośći np.przenoszenia powtarzjących sie postów do innych wątków, kasowania obraźliwych komentarzy czy też w skrajnych wypadkać dawania bana czasowego.
Przy dużej ilości wpisów pod fotkami często GlobAdmin nie jest w stanie wychwyćić wszystkiego co sie tam dzieje i Moderator mógły tam od czasu do czasu zainterweniować(chociaż w ostatnim czasie jest tam dosyć mało pyskówek).
Od pewnego czasu pojawiały sie pomysły na spotkanie globtroterów i być może jakiś Moderator albo Moderatorka wykazali by się większym zmysłem organizacyjnym???Może trzeba było by się spotkać,poznać osobiście,omówić ewentualne kompetencje Moderatora Społecznego oraz dowiedzeć się co do możliwości technicznych IT.Ale taka inicjatywa powinna wyjść od GlobAdmina i właścicieli tego portalu!?!?!

Ale niestety obawiam się że wszystko rozejdzie się po kościach,Globtroterzy będą dalej klikać i nikt nie bedzie chciał się bardzej zaangażować a GlobAdmin nie potrafi zmobilizować potencjału drzemiącego w forumowiczach.GlobAdminie samo stwierdzenie"lasu rąk nie widzę"to za mało trzeba w jakiś sposób ludzi zdopingować do pracy społecznej z której też mogli by czerpać przyjemność i wnieść coś do tego portalu.
Szkoda,że nic z tego nie wyjdzie,bo wystarczy tylko poczytać dyskusje i twórczość pod fotkami i stwierdzić że potencjał istnieje.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:34 | 24.09.2011

Spotkanie to świetny pomysł. Jak się ludziska poznają osobiście to spadnie zapora anonimowości, która sprzyja pyskówkom. Proponuję Kraków, ktoś tam ma jakieś miejsce na takowe spotkanie? A co do moderatorów ja już zgłaszałem mario-mila. Myślę, że nawet jeden moderator z taką oficjalną rolą dużo może zrobić, sprawdza się to na innych portalach podróżniczych i fotograficznych. Jeśli trzeba będzie to zawsze można dokoptować kolejnych.

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 20:50 | 24.09.2011

...no jak znam życie na takim spotkaniu to dopiero będzie się działo:).... a o pyskówkach nie wspomnę po paru piwkach się zacznie he he:):) Za spotkaniem jestem za:) Do takiego przedsięwzięcia to trzeba przede wszystkim samo zaparcia no i zainteresowania większej grupy i dostępności co nie których globtroterów prawie nie możliwe ale wykonalne :):) Może w tedy udało by się wybrać MODERATORA SPOŁECZNEGO jak się zchla i się po pijaku zgodzi he he:):) A tak poważnie nikomu nie będzie się chciało bawić w takie zajęcie ma ktoś tyle wolnego czasu żeby się tym zajmować ....

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:20 | 25.09.2011

Gozer zastanów się ile czasu Ty spędzasz na Globie??Praca Moderatora nie polega na tym aby siadać "do pracy"tylko w takzwanym międzyczasie przy okazji zwrócić uwage na nieprawidłowości lub zorganizować jakiś ciekawy konkurs lub zabawę.
Prostym przykładem jest Twoja ostatnia zabawa-pojedynek po....56.Moderator mógłby taką zabawę nagłośnić,zorganizować jakąś symboliczną nagrodę wciągnąć więcej ludzi.I zaznaczan przy okazji.
Poważniejszym problemem jest ucieczka podrózników na inne portale gdzie można otrzymać więcej porad praktycznych dotyczących podróżowania po świecie.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 12:30 | 25.09.2011

A oto jede tylko całkiem świeży przykład gdzie potrzebna była by interwencja Moderatora
www.globtroter.pl/globbaza/photo.phtml?akcja=komentarz&id=11132  5

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 18:21 | 25.09.2011

Mari- mil, osoba która zapomniałam , że obowiązuje pewien poziom wypowiedzi, dostała tzw. pierwsze ostrzeżenie.

pozdrawiam
GlobAdmin

Gozer dołączył
14.10.2008

Gozer 21:05 | 25.09.2011

...a może zamiast moderatora społecznego powołać do życia ORMO ale to już było .Ewentualnie NOMO (nieetatowe oddziały milicji obywatelskiej) to też już było . Choć z drugiej strony może być SUPER NIANIA i dawać karę na jeżyka:):) Myślę że sam problem powściągliwości leży u samych globtroterów sam jestem tego przykładem ale w porę się powstrzymałem co i innym życzę :):)

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:51 | 25.09.2011

Gozer, my także nie jesteśmy do końca przekonani do funkcji Moderatora społecznego. Tzn jeśli większość użytkowników poprałby ten pomysł i ktoś z Was zgłosiłby chęć zmierzenia się z tą rolą, to wzięlibyśmy to pod uwagę.
Nie oczekiwałam, że ktoś na forum podniesie rękę i powie, że marzy o tym, ale miałam nadzieję, na któregoś dnia na priva otrzymam taką deklarację.
Z drugiej strony, jesli taka osoba nie chciałaby się ujawnić i społeczność Globtrotera nie wiedziałby kto czuwa nad nimi, to sytuacja nie byłaby przyznacie zdrowa ...

Drogie Globtroterki i Globtroterzy :-) Zawsze powtarzam- jesteśmy dorosłymi ludźmi i każdy ma w sobie kompas moralności , uczciwości ...

Nawet jeśli nasza reakcja na ogłoszenie na forum nie jest natychmiastowa, czy pod zdjęciem rozwinie się jakaś dyskusja poniżej pewnego poziomu, to zawsze na nią reagujemy, nawet jeśli z opoźnieniem, to zawsze zajmujemy się tą sprawą.

To jest serwis społecznościowy, który jest niemal żywym organizmem, nie wszystko da się przewidzieć i zareagować z opóźnieniem maksymalnie 5 minut, ale przyznajcie proszę czy to jest najważniejsze ...

Życzę miłego tygodnia i mam nadzieję, że ta mała burza na Globtroterze jak zawsze zakończy się dobrze, a efektem będą zmiany, nawet jeśli małe, to przynoszące poprawę.

pozdrawiam
GlobAdmin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl