Forum dyskusyjne

Sama w Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 15:22 | 22.09.2011

Witam, mam pytanie do podróżników, którzy byli stosunkowo niedawno w Nepalu. Czy jest tam bezpiecznie dla samotnej dzieczyny? Okazuje się, że mój chłopak nie może pojechać, a mamy już bilety na luty i niechętnie, ale myślę, że ja polecę, choć on mi zakazuje ;) Pewnie się spotka jakichś ludzi na trasie, co nie? Chcę zrobić trekking Anapurna albo cuś...

ancilka dołączył
01.09.2011

ancilka 19:31 | 22.09.2011

Czesć! Ja byłam w Nepalu w 2009 z meżem co prawda nie sama. Niemiej jednak myslę, że nie powinnas mieć problemów. Dużo było pojedynczych osób na szlaku. My szlismy z Jiri do EBC. Do Lukli spotkalismy tylko kilku trekkerów, dalej był już tłum. Myslę, że poznasz tam wielu ludzi i będziesz miała z kim wędrować. Ja się w Nepalu zakochałam ( w niedawno dodanych relacjach jest też moja) i nie zrezygnowałabym za żadne skarby z wyjazdu gdybym miała bilety:)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:27 | 23.09.2011

Jedź koniecznie!!! Może do lutego uda Ci się kogoś namówić. W okolicach Pokhary jest super bezpiecznie. Nie ma problemów z porozumiewaniem się po angielsku. szlaki są dobrze oznaczone, termin trochę kiepski, będzie chłodno więc raczej trek na Poon Hill lub ABC, albo oba punkty razem. Nepal jest przepiękny, a Pokhara przecudnym miasteczkiem. Jak nie pojedziesz będziesz tego długo żałować i rozpamiętywać.
Zbyszek

Luti dołączył
22.04.2011

Luti 08:33 | 23.09.2011

Możesz jechać. W Kathmandu na Thamelu zawsze znajdziesz towarzystwo i możesz do kogoś dołączyć.

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 10:30 | 23.09.2011

Byłem w Nepalu 2 razy, ostatnio w marcu tego roku, też sam. Myślę, żę to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie - przede wszystkim ze względu na ludzką mentalność. Nepalczycy mimo biedy są ludźmi pogodnymi, bardzo pozytywnie nastawionymi do świata i do obcych. Pewnie to przesadzona opinia, ale wydaje się, że coś takiego jak przemoc nie mieści się w ich mentalności. W każdym razie ani nie udało mi się zaobserwować jakichkolwiek przepychanek, czy szarpanin na ulicy - prędzej spotkasz to w weekendowy wieczór pod przypadkowo wybranym pubem czy klubem w Polsce, niż tam.
Poruszanie się po Nepalu oraz poszukiwanie noclegów jest bardzo proste. Angielski jest bardzo powszechny. Hosteli i agencji turystycznych do wyboru i koloru. Zawsze spotkaś kogoś, kto ci w tym pomoże - oni z tego żyją. Wystarczy zachować podstawową czujność w stosunku do naciągaczy, bo tacy wszędzie się trafią, choć jeśli już to raczej w Katmandu niż na prowincji. Wiadomo "stolyca"... :-) W Katmandu uważaj na samozwańczych przewodników, którzy przyłączają się do ciebie podczas zwiedzania miasta i pod pretekstem szlifowania angielskiego opowiadają "za darmo" różne rzeczy o mijanych zabytkach, po czym proszą o pomoc dla biednej rodziny, którą sami utrzymują. Z reguły nie chcą pieniędzy, lecz proszą o zakupy jedzenia w pobliskim sklepie, co rozmiękcza serce. Tymczasem w sklepie okazuje się, że chcą na twój koszt zrobić zapasy na pół roku, a wartość zakupionych towarów może się równać z solidnie wypełnionym koszykiem w naszych marketach. Słyszałem opinię, że często mają układ ze sprzedawcami - wybierają najdroższe towary, które potem oddają z powrotem do sklepu i dzielą się zyskiem.
Oprócz tego typu naciągactwa raczej nie spodziewaj się innych zagrożeń.
Co do towarzystwa w podróży - Nepal to mekka backpackersów, często podróżujących samotnie, jak ty, więc zawsze kogoś spotkasz.
Nie zastanawiaj się tylko jedź! Warto.
Jak masz jeszcze jakieś pytania, pisz.

jaarisari dołączył
11.06.2006

jaarisari 19:10 | 23.09.2011

Zabierz mnie, ja zapąłcę za bilet chociaż częściwo zebyś nie straciła.
Byłem w tym roku w Maju, nic sie nie bój. Jest super

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 19:37 | 23.09.2011

Chętnie bym kogoś zabrała na ten bilet nawet gratis, żeby się nie zmarnował, ale był kupiony wyjątkowo okazyjnie w lufcie i nie da się nic z nim zrobić po prostu przepada :(
Dzięki za odpowiedzi od razu mi lepiej, chyba nawet wezmę moją lustrzankę, której bałam się zabrać, żeby nie kusić złodzieji ;) Wcześniej będę miesięc w Indiach (tam z koleżanką), czy tam też bezpiecznie?

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 19:30 | 23.09.2011

Chętnie bym kogoś zabrała na ten bilet nawet gratis, żeby się nie zmarnował, ale był kupiony wyjątkowo okazyjnie w lufcie i nie da się nic z nim zrobić po prostu przepada :(
Dzięki za odpowiedzi od razu mi lepiej, chyba nawet wezmę moją lustrzankę, której bałam się zabrać, żeby nie kusić złodzieji ;) Wcześniej będę miesięc w Indiach (tam z koleżanką), czy tam też bezpiecznie?

Przemysław Supernak SuperGlob dołączył
06.11.2010

Przemysław Supernak SuperGlob 20:29 | 05.10.2011

W Indiach raczej też bezpiecznie, choć uważaj na obmacywaczy w pociągach, autobusach i innych zatłoczonych miejscach. Hindusi na widok białej kobiety "wymiękają" i nie potrafią utrzymać rąk przy sobie. Czasem nie przeszkadza im nawet obecność białego faceta, będą to robić tak, aby nie zauważył. Nie bój się reagować stanowczo - wycofują się przestraszeni. Potrenuj trochę znieczulicę. Liczba żebraków, kalek i naprawdę biednych ludzi może przerażać. Gdybyś każdemu chciała dać choć symboliczny grosz, zbankrutowałabyś po pierwszym dniu. To cały przemysł i wierz mi, że są profesjonalistami we wzbudzaniu litości. Posuwają się nawet do samookaleczeń byle wyglądać jeszcze tragiczniej i dzięki temu wzbudzać większą litość.

3Turystki dołączył
11.05.2011

3Turystki 11:46 | 06.10.2011

wyjeżdżamy za 5 tygodni, co prawda jest nas 5 dziewczyn, ale po powrocie powiem jak było :)

agatttka dołączył
25.10.2009

agatttka 15:24 | 06.10.2011

Ale numer, temat sie rozwinal, a okazuje sie ze cuda sie zdarzaja i jedzie ze mna moja druga polowa.
Rady na pewno posluza wielu innym osobom, ktore sie boja jechac w pojedynke :)

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 17:00 | 07.10.2011

No widzisz jak sie udało :) jednak sama na pewno byś tam nie zginęła . Ja byłam sama i mogę powiedzieć ze jest bardzo bezpiecznie a turystyka bardzo dobrze zorganizowana.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl