Forum dyskusyjne


Jabal Toukbal

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

romuald simura dołączył
29.06.2009

romuald simura 19:00 | 24.09.2011

Proszę o pomoc i wskazówki od globtroterowców, którzy byli i znają temat.
Jak tanio dojechać z Marakeszu, gdzie spać w lmlil, jak jest w górach w październiku, na co zwrócić uwagę itp. Dzięki rodacy


TomWr dołączył
16.11.2008

TomWr 01:13 | 27.09.2011

Wyjedź rano z Marrakeszu (przystanek grand taxi blisko ceterum) i tego samego dnia podejdź do schroniska, przy okazji warto mieć latarkę i coś ciepłego do ubrania, po południa góry zachodzą mgłą. Na końcu doliny jest schronisko, dojście zajmuje 6-14h ;d. W październiku jest dosyć ciepło, w nocy może być ujemna temperatura, śnieg zaczyna się jakieś 300 m powyżej schroniska, ścieżka na górę jest na tyle udeptana że raki i stuptuty można sobie odpuścić. Warto szybko się poruszać jak warunki na to pozwalają i wszelkie wyjścia planować wcześnie rano. Przed południem z Tubkala jest dobry widok, później już tylko mgła. Jak chcesz nocować w Imlil to popytaj tubylców, są tam co najmniej dwa oficjalne miejsca. Nie bierz dużo jedzenia w schronisku jest tanio i na pewno głodny nie będziesz.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl