Forum dyskusyjne

Gdzie jest stacja w Ollantayatambo

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:43 | 26.09.2011

Będe jechał z Cusco do Ollant.zwiedzał a potem do Macchu,musze wcześniej porezerwować-musze się zmieścic w terminach.Gdzie jest stacja z której jeżdzi się do Maczu-chodzi o to czy jest blisko ruin,czy stoją tam taksówki etc?Nie mogę nigdzie znależć tego w necie.

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 12:51 | 26.09.2011

Z tego co pamietam to blisko, samo miasteczko jest zreszta małe
www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.andeantravelweb.com/peru  /destinations/cusco/ollantaytambo-map.gif&imgrefurl=www.andeant  ravelweb.com/peru/destinations/cusco/ollantaytambo.html&h=574&w=800&sz  =31&tbnid=Q8XJegi4PRK-FM:&tbnh=87&tbnw=121&prev=/search%3Fq%3Dollantay tambo%2Bmap%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=ollantaytambo+map&docid=jH rwn4EcqBJU6M&hl=pl&sa=X&ei=XFiATqj1NJH24QSSvqHYDg&sqi=2&ved=0CDMQ9QEwA w

ten hostel wyglada dosc ciekawie
www.hostelbookers.com/hostels/peru/ollantaytambo/25056/ 

a co z Pisac ? omijasz?

PawZaw dołączył
26.09.2011

PawZaw 17:08 | 26.09.2011

Małe to chyba eufemizm. Myśmy tam jechali w Cuzco, tubylczym "PKS" zaliczyliśmy trzy miasta w świętej dolinie i powrót w jeden dzień, z wchodzeniem na ruiny - raczej jest blisko :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:59 | 26.09.2011

Pisac zostawiam na póżniej bo wracam jeszcze do Cusco na 2 dni pod koniec bo mam wylot z Cusco do Limy,do Macchu na początku chce jechać by mieć najważniejsze za sobą,po czym wylatuję z Cuzco do La PAz,dlatego jest to właśnie tak na początku obwarowane terminami-bo samolot etc,do tego wchodzi jescze wcześniejszy bilet do macchu kupowany przez stronę-od 25 są restrykcje ilościowe,wpuszczają tylko 2500 tys ludzi.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 22:48 | 26.09.2011

Jeszcze ile czasu potrzebuję żeby dostać się z dworca w aquas calientes(ponoć są dwie stacje)do wejścia na machu?Są opcje biletów na wayana od 10-11 ostatnia grupa i boję się nie zdążyć,będę o 10tej w aquas.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 14:05 | 29.09.2011

Jesli nie planujesz wchodzic na MP to wysiadasz na stacji w centrum miasteczka. Z dworca kolejowego do autobusow masz max 5 -10 min z szukaniem (musisz przejsc przez bazar). Autobusy (ok 16 USD w obie strony) odjezdzja kiedy sie zapelnia, Tam jest mnostwo turystow wiec nie powinno to trwac dlugo. Autobus jedzie do bramy MP ok 25 min. Nie wiem o ktorej przyjedziesz pociagiem , ale z tym wayna to moze byc problem bo ludzie ktorzy docieraja pierwszymi autobusami o 6 rano biora masowo pieczatki na wayna ktora ma niestety limit turystow na dzien ( sam szczyt jest poprostu bardzo mały i ludzie sie nie mieszczą ;-))

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 14:08 | 29.09.2011

poprawka, bedziesz o 10tej w aquas wiec szanse na wayne sa bliskie zeru...

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:48 | 29.09.2011

Czyli jakbym był gdzieś "wpuszczony"przy głównym przejściu o 10.40 to mam słabe szanse na wayana?Dlaczego-skoro wpuszczą mnie głównym wejściem i tam mnie skontrolują to jeszczez muszę gdzieś biec żeby mnie wpuścili na wayana?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:49 | 29.09.2011

Mam bilet na wejście od 10-11.teraz są bilety kupowane wcześniej.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 15:35 | 29.09.2011

Ja bilet na MP kupilem w Cuzco dzien wczesniej, bylem przy wejsciu MP ok 6:30 rano, przed wejsciem stal namiot i straznicy przybijali pieczatki na bilecie z godzina wejscia na wayna na 7-8 lub 10-11 (ludzie brali jak opetani ;-). Jak juz wejdziesz na teran MP to zeby wejsc na Wayna jest kolejna bramka i tam wpuszczaja tylko ludz z biletem i pieczatka na dana godzine. Na MP rozmawialem i widzialem ludzi ze zorganizowanych wycieczek i zadna nie miala wczesniej wukupionej opcji na wayna, dlatego musieli przyjsc nastepnego dnia wczesnie rano po ta glupia pieczatke i wejsc do MP jeszcze raz. Poniewaz liczba wejsc na Wayna jest ograniczona, to mozesz miec problem zeby dostac ta pieczatke kolo 11 godziny. Mowie co widzialem, moze sie teraz cos zmienilo. Jezeli masz juz bilet na MP z opcja na wayna ( o ile jest cos takiego) to chyba nie powinno byc problemu.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:05 | 29.09.2011

od 25 lipca trzeba(bo pewnie zabraknie na miejscu) kupić taką opcję przez net:oto link może się komuś przyda,pozdr i dzięki za info
www.machupicchutickets.com/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl