Forum dyskusyjne

EGIPT LISTOPAD POGODA I INNE PYTANIA

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

tula dołączył
02.07.2006

tula 13:30 | 26.09.2011

Witam,
Wybieramy się w listopadzie do Egiptu, mamy następujące pytania: jaka pogoda jest w tym czasie - lądu i wody?
Pytam, bo będziemy tam z małymi dziećmi (stąd szczególnie istotna temperatura wody:). Drugie pytanie: jakie wrażenia z Taby? Jakieś praktyczne informacje? Zastanawiamy się czy Taba właśnie czy Marsa Alam? Z góry dziękuję za odpowiedź.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:01 | 26.09.2011

Byłem w Marsa Alam w listopadzie 2009 roku, ale większośc czasu spedzałem pod wodą. NIe było tam wtedy oprócz pustyni i hoteli nad morzem oraz placów budowy kolejnych resortów na przestrzeni kilkudziesięciu kilometrów w stronę granicy sudańskiej. Dla nurków to świetne miejsce bo rafy są nienaruszone, natomiast dla rodziny z dziećmi..hmm, chyba że będziecie siedzieć cały czas na terenie resortu, no i blisko na wycieczkę do Luksoru i Tamy Asuańskiej. Natomiast spacery wokół hotelu na krótką metę bo doookoła pustynia. Z Taby za to blisko jest do Petry i Izraela ;)
Temperatura powietrza to jakieś 20 stopni, miejscowi chodzili w polarach, od morza był wiatr, na plaży kilka osób dosłownie choć my się kąpaliśmy. Temperatura wody też koło 20, ale trzeba uważać na rafy, które są tuż przy brzegu i dzieci mogą się poranić gdzieniegdzie, ale za to można oglądać już na plaży stadka rybek.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 18:24 | 26.09.2011

Tak naprawde to nie ma znaczena gdzie pojedziecie i w jednym i drugim miejscu zycie toczy sie w resorcie -wystarczy wybrac dobry hotel koniecznie z podgrzewabymi basenami

junoonna dołączył
15.11.2010

junoonna 17:36 | 29.09.2011

Ja byłam w zeszłym roku w grudniu i dalej było ciepło więc pewnie w listopadzie będzie podobnie. Jeśli chodzi o kurort to wybrałam się do Marsa z alfą i muszę przyznać, że był to dobry wybór. Bardzo mi się tam podobało.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl