Forum dyskusyjne

Tanzania 2011 2012 Kilimandżaro

kategoria podróże po świecie

LukaszG dołączył
26.09.2011

LukaszG 23:02 | 26.09.2011

Witam!
Planujemy z żoną wybrać się na przełomie roku do Tanzanii. Wylot w okresie między świętami a nowym rokiem, czas trwania wyprawy 3-4tyg. W planach na pewno Kilimandżaro, Safari (niekoniecznie Serengeti) no i tydzień grzania dupek prawdopodobnie na Zanzibarze. Jeżeli to ma znaczenie jesteśmy w okolicach 30. Szukamy chętnych do wspólnej wyprawy coby było raźniej. Chcielibyśmy jak najwięcej organizować samemu, lub jak kogoś znajdziemy to wspólnie. Raczej będziemy szukali trekingów (szczególnie na Kili) na miejscu. Jesteśmy z Wrocławia i z tego powodu lecieć zamierzamy najpewniej z Berlina. Bilety znacznie tańsze (na tą chwilę ok 500-600 euro). Samochód mogę zostawić tam u znajomego, a czas dojazdu znacznie krótszy niż do Warszawy.

Mam pytanie dotyczące otwarcia/dostępności przewodników w okresie sylwestra/nowego roku (da się? nie będzie drożej? może lepiej spędzić sylwestra w nairobi/dar es saalam).

iwka_01 dołączył
07.10.2011

iwka_01 00:34 | 07.10.2011

cześć. z nieba mi spadacie. Ja też zamierzam spełnić marzenie życia, Kili, safari i zanzibar. Dla mnie 3 tygodnie to ideał. Juz się szczepię. Mam 40-tkę - hehe ale nieźle sie trzymam. Moi dwaj kumple wyrazili też chęć odbycia takiej wyprawy. Fakt z Berlina taniej. Ja do Wrocławia mam 80 km. Jestem z Krotoszyna. Ceny w biurach które organizują wyprawy powaliły mnie na kolana. Też chcę bardziej samodzielnie. Mój nr gg 1715278 miło mi będzie pogadać.

iwka_01 dołączył
07.10.2011

iwka_01 14:56 | 07.10.2011

mój adres e-mail iwonaszulc-hortus@o2.pl
proszę o kontakt wszystkie osoby którym chce się wejść na Kilimandżaro w najblizszym czasie. Pozdrawiam :)

annowi dołączył
01.02.2011

annowi 15:15 | 07.10.2011

cholerka nie wejdę !!! ale proszę pozdrowic tą góre , cudna jest !!![ byłam i widziałąm , Fajnej eskapady wam życzę

iwka_01 dołączył
07.10.2011

iwka_01 20:06 | 07.10.2011

Jest jeszcze sporo czasu :) można podciągnąć formę. No nie dziekuję żeby nie zapeszyć. To moja pierwsza wyprawa - szykuje się do niej już dwa lata. A górę oczywiście pozdrowię. :)

welmark dołączył
13.02.2010

welmark 11:55 | 23.11.2011

witajcie , polecam loty etiopskimi liniami , przez paryz , bardzo dobre linie i komfortowo sie leci , z przesiadka adis abebe do Kilimandżaro, na miejscu polecam sprawdzona firmę i w miarę niedroga , szczególnie dobrzy są wędrówce na kili www.amtours-tz.com  ;

oroondabdallah@yahoo.com; organizuje tez safari, miał dużo grup z polski , czekam na pytania w razie czego

ahik dołączył
04.02.2012

ahik 23:07 | 04.02.2012

Z czystym sumieniem mogę polecić kilimanjaroheroes.com Wchodziłam z nimi w styczniu 2012 roku. Profesjonalni przewodnicy, sprawna obsługa. No i to co ważne są otwarci na negocjacje ceny. Wszystko załatwialiśmy z Polski, a polecił mi ich mój dobry znajomy, który wcześniej z nimi wchodził.
Sądzę, że nie ma co przepłacać i korzystać z pośredników z PL. Nam się sprawdziła opcja bezpośredniej współpracy z kilimanjaroheroes.com

parov dołączył
03.07.2012

parov 09:17 | 31.07.2012

czesc, na podstawie twojego wpisu napisalam do kilimanjaroheroes.com. Zaproponowali mi 6 dniowa trase Whisky za 1000 $ i oczywiscie Tipy. Pamjetasz moze jakiego rzedu byl to wydatek? i jeszcze jedno pytanie przylatuje do Dar es Saalm i szukam transferu do Moshi wszyscy pisza o Dar Express, Kilimanjaro Ex albo Skandynavian bus, ale niegdzie nie moge znalesc skad one ruszaja, znalazlam gdzies godzini, 6.30, 8.00, 9.00, co jest dobre bo na miejscu jestem o 2.30 am. Tylko skad one ruszaja? :) pozdrawiam

larmuz dołączył
19.12.2011

larmuz 15:25 | 14.02.2012

Hej, a mógłbyś podać kilka szczegółów? Szczególnie interesuje mnie przelot (mówisz etiopskie linie z Paryża, a coś więcej? Czym leciałeś do Paryża? Ile zapłaciłeś za 1os za bilet w obie strony? Na ile przed wylotem kupowałeś bilety?)

ahik dołączył
04.02.2012

ahik 09:35 | 01.08.2012

czesc, jesli wolisz ciekawsza trase porozmawiaj o innej niz Whisky. Ja wybralam Machame i bylam bardzo zadowolona - widoki swietne, podobno jest tez mniej zatloczona (to info od przewodnika, ma porównanie, bo wchodzi roznymi trasami). Ponegocjuj ceny, wiem, ze sie da. Jesli chodzi o tipy to niestety nie sa to male pieniadze. ok 5$ dziennie dla kazdego portera oraz ok 10$ dziennie dla przewodnika. Dostalismy info od przewodnika, ze jest to kwestia dobrowolna. Sa grupy, ktore nie daja nic, sa takie, ktore daja dokladnie tyle i są takie ktore daje, ale mniej. My staralismy sie wysrodkowac , wiec tipy byly, ale nie rzedu kilkuset dolarow.
Jeśli chodzi o autobusy do Moshi to odjezdzalismy z Ubungo Bus Terminal. Powodzenia!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl