Forum dyskusyjne

wskazówki

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

dfence dołączył
07.05.2010

dfence 10:54 | 30.09.2011

witam. własnie wróciłem z chin. trójkąt pekin, shanghaj, luojang, xian, pekin
jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie pomogę

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 23:38 | 03.10.2011

hej!
Właśnie w piątek ruszam i ciągle zmieniam trasę ;)
mój pierwotny plan wyglądał tak :www.globtroter.pl/forum/index.phtml?akcja=watek&id_watek=36255 

Obecnie trochę to się pozmieniało i bardziej skłaniam się ku poniższemu:
Termin podróży 8-26 październik
-PEKIN (Wielki Mur,Zakazane miasto,Pałac Letni,Hutongi itp.)
-poranny pociąg do Datong + zwiedzanie Groty Yungang
-noc w Datong
-zwiedzanie Hengshan Wiszące Świątynie + transport do Wutai Shan (jak się tam dostać?)
-noc w Wutai Shan
-dzień w Wutai Shan +bus do Taiyuan +bus do Pingyao (ew.noc w Taiyuan)
-1/2 dni w Pingyao + bus/pociąg do Xi'an
Po Xi'an w zasadzie mam pewność co do chęci wyprawy na HuaShan, reszta jest 'płynna'. Postanowiłem raczej zrezygnować z Szanghaju na rzecz atrakcji w okolicy by nie tracić czasu na długą podróż (muszę wracać z Pekinu)
Będę więc bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki dot.trasy.
Z rzeczy praktycznych:
-rezerwowałeś noclegi przez internet z Polski( mam tylko noclegi w Pekinie)
- jeśli jakieś polecasz lub odradzasz,chętnie skorzystam z rad.
-jak kształtują się koszty
-wszelkie inne 'niezbędne' praktyczne wskazówki ;)

Z góry wielkie dzięki za wszelkie info!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:25 | 04.10.2011

Widzę, że krynica wiedzy zamilkła, więc napiszę jak dojechać z Hanging Monastery do Wutai Shanu.
Z Hanging Monastery musisz wrócić taksówką do miasta i z niego pojechać autobusem do Shahe. Jeżeli będziesz tam później niż godzina 12 zostaje Ci taksówka, jeżeli rano to musisz przejść z dworca autobusowego na kolejowy i tam odjeżdżają autobusy do Wutai Shanu. Możesz wracając z Hanging Monastery wrócić taksówką na krzyżówkę skąd odjeżdżają autobusy do Yingxiang, obejrzeć tam Wooden Pagodę, przejechać z Yingxiang do Shahe i dalej jak napisałem wcześniej. Taksówka z Shahe do Wutai Shanu kosztowała 100 Yuanów. Dosyć proste.
Jest też codziennie rano autobus z Datong do Wutai Shanu, przejeżdża obok Hanging Monastery, ale wtedy klasztor ogląda się z okien autobusu.
Powodzenia Zbyszek

kodzik dołączył
06.09.2011

kodzik 00:10 | 05.10.2011

dzięki. przemyślę wszystkie opcje raczej już na miejscu ;) dzięki za pomoc, ponowną ;)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:42 | 05.10.2011

Moim zdaniem najlepszą opcja jest przyjazd do Datong rano, załatwienie noclegu w hotelu obok dworca po prawej stronie, jeszcze bliżej niż hotel jest CITS. Tam możesz wykupić sobie za 100 Yuanów imprezę na następny dzień Hanging Monastery plus Wooden Pagoda. Szef biura bardzo dobrze mówi po angielsku, normalnie jak nie Chińczyk. Po załatwieniu imprezy możesz pojechać do Grot Yungang. Jedziesz 2 autobusami z przesiadką do końca. Następnego dnia o 8 rano pojedziesz na imprezę. Wrócisz prześpisz się i znowu następnego dnia rano pojedziesz bezpośrednio do Wutai Shanu. Tak jest chyba optymalnie, ale my nie mieliśmy tyle czasu i musieliśmy jeden dzień zaoszczędzić stąd te kombinacje.
Sukcesów na trasie. Zbyszek
P.S. Ja miałem netbooka i rezerwowałem hotele przez internet. W każdym noclegu poza Datong (nawet w Wutai Shanie) był internet albo wifi albo kabel. A okolice Datong i Wutai Shan są moim zdaniem dużo ciekawsze niż Xian z Armią Terakotową, Klasztor Szaolin, Chiński Mur i Pekin.

dfence dołączył
07.05.2010

dfence 12:15 | 05.10.2011

jesli chodzi o noclegi to miałem zamówiony tylko pierwszy. potem braliśmy w hostelach ulotki z hosteli w miejscowościach do których jechaliśmy i zawsze się to sprawdzało.
jesli chodzi o pociągi to koniecznie trzeba jak najszybciej kupowac bilety. nponieważ czasem był problem z dogadaniem sie na dworcu to miałem zawsze kartke napisaną przez pracownika hostelu. tam krzakami było wpisane jakie miejsce , dokąd i na jaki numer pociągu.

dfence dołączył
07.05.2010

dfence 12:19 | 05.10.2011

koszty .
spanie w dormitory ok 50 juanów
przejazdy pekin -xian siedzace 150 juanów, twarde lezące 250 juanów
jechałem i tak i tak. ten pierwszy wariant męczacy, ale lubie czasem poczuc prawdziwy klimat kraju w którym jestem
przejazady w pekinie metro 2 juany, bus 1 lub 2
w xian tak samo
w hostelach wszedzie darmowe wifi. jak nie masz kompa to jest do dyspozycji stacjonarny
jak chcesz jakies dokładne info to prosze prv bo nie zagladam tu na okrągło :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl