Forum dyskusyjne

GlobAdmin nowy system ocenia zdjęć

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:45 | 15.11.2011

Panie i Panowie,

straciliśmy niestety wątek o nowym systemie oceniania.

Może uda nam się wskrzesić te cenne opinie z ostatnich kilku dni oraz Wasze sugestie? ;-)

Oto zarys nowego, proponowanego przez nas systemu oceniania:
- będą funkcjonowały dwa rodzaje ocen:

1. jedna określająca czy dane zdjęcie uważamy za warte uwagi, czy wzbudza w nas emocje, porusza nas czy nam się po prostu podoba, coś w stylu "lubie to", "podoba mi sie", "jest o", "wow" itp.

Przypominam, że czekamy na Wasze propozycje nazwy dla tego magicznego guziczka przy zdjęciu :-)

Każde dodane zdjęcie będzie podlegało takiej ocenie. Zwróćcie proszę uwagę, że nie dajemy czegoś kontra czyli "jest źle", "nie lubię", "blee" ;-)

Ta ocena ma nie wzbudzać negatywnych emocji.
Po prostu jak to w życiu bywa- jednemu się podoba, innemu nie ;-)

2. druga ocena, tzw ocena techniczna będzie już przeznaczona dla osób odważnych, nie bojących się wyzwań i liczących na krytykę, oczywiście konstruktywną, taką która czegoś nauczy, wzbogaci warsztat fotograficzny :-) ))
Ciekawe czy będą tacy chętni? ;-)

W tej kategorii oceniania skala będzie od 1 do 5, ale każde wystawienie oceny będzie wymagało komentarza.

Oczywiście dodając nowe zdjęcie użytkownik będzie mógł zadecydować czy dane zdjęcie będzie poddane takiej ocenie.
Oceniac mogą te osoby, które same na to zezwalają- zresztą szczegóły są do dogrania, tutaj podaje Wam ogólną ideę.

Czekam nas Wasze opinie!

pozdr.
A.

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 22:56 | 15.11.2011

moja opinia
punkt 1 jak najbardziej
punkt 2 to po prostu kontynuacja tego co jest
dalej bedą 5 od znajomych a kazda inna ocena czy komentarz to bedzie krytyka
ze swojej strony spróbowałem delikatnie zasugerowac ze na zdjeciu jest cos nie tak, to sie dowiedziałem ze sie czepiam

pozdrawoam

kolo © dołączył
29.03.2011

kolo © 23:07 | 15.11.2011

jeszcze ze tak wtrące swoje 3 grosze.
to przecież portal podróżników, globtroterów

popadamy w paranoje z tymi ocenami i zdjęciami
założe sie że wiele zdjęć które są pokraczne nie było by wystawianych gdyby nie 10 punktów za fote, a jak oglądam 5 prawie identycznych zdjęć dodanych pod rząd to sie zastanawiam po co to

akras dołączył
03.07.2010

akras 23:04 | 15.11.2011

Cenna była uwaga AB1, który sugerował, żeby z komentowania technicznego wyłączyć zdjęcia zapunktowane na 5 lub 4.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 23:43 | 15.11.2011

fajnie Akras, że o tym przypomniałaś, bo niestety przepadło wczoraj dokładnie o tej samej godz :-(

ale pamięć mamy świetną :-)

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:52 | 15.11.2011

ciekawe co by się działo, gdyby tak ukryć to kto dawał plusiki...może wtedy bardziej byłoby to wiarygodne i nie tworzyłaby się tak dziecinna zasada do jakiej ludzie mają tendencję czyli: ja Ci dam plusa to Ty mi też ;)
jeśli chodzi o to techniczne ocenianie, to jak widać mało kto jest tu na to gotowy ;)
generalnie jakikolwiek system ocen nie powinien być powiązany z nabijaniem sobie punkcików....gdyby jednak ukryte były nicki osób które dają plusy to ranking zdjęć z największą ilością plusów miałby sens ;)

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:20 | 18.11.2011

Według mnie lepiej i prościej byłoby mieć jeden system oceniania , jak wyglądałaby lista najlepszych zdjęć? Ładne i osobno dobre techniczne?
Wracając do nazwy zamiast + , wolałbym bardziej po prostu punkty lub też może gwiazdki , kiedyś proponowałem pozbyć się 1,2,3,4 i zostawić tylko 5.
Lista najlepszych z 5 tylko , mogłaby zostać.
Myślę , że jak to ktoś wspomniał byłoby lepiej i prościej , nie ujawniać oceniających i nie będzie tego co mamy w tej chwili , ktoś mnie da 5 , to ja również mu dam to samo. Warunki jakie mamy teraz przy ocenianiu powinny pozostać te same , minimum 10 zdjęć aby oceniać , bo inaczej rodzinka lub koledzy będą pomagali i nabijali punkty komuś.
Ze zmianą oceniania pozbędziemy się klonów i tych którzy nie wiedzą co robią i obniżają innych jak to miało miejsce.

Bradiaga dołączył
12.05.2009

Bradiaga 15:06 | 26.11.2011

Bardzo fajny pomysł! Jeśli ktoś chce rozwijać swoją wiedzę i umiejętności FOTO, niech wystawia swoje zdjęcia na krytykę i... niech się nie obraża. ;) P.S. - A obecnie - Jaki % zdjęć można mieć z opcją n/d, żeby móc oceniać zdjęcia innych?

filnec dołączył
11.01.2010

filnec 18:01 | 26.11.2011

pomysł z równoległym ocenianiem mógłby się sprawdzić w zależności od tego ile system 1 odbiegałby od pierwotnego (sam bym tutaj nic nie zmieniał) i czy zróżnicowane "tech-zakładki" byłyby stanie podbudować autora i skłonić go do częstego zezwalania na drugą ocenę techniczną. tutaj myślę o formule: można wystawić tyle ocen technicznych na ile się zezwoliło przy właśnych twórczościach oraz .... więcej za takie oceny punktów. Ta zależność poprawiłaby może poziom zamieszczanych foto.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl