Forum dyskusyjne


Plan podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

ctur dołączył
25.06.2011

ctur 22:49 | 15.11.2011

Witam
W LUTYM 2012 r. planuję trzy tygodniowy pobyt w Indiach. Poniżej przedstawiam mój wstępny plan podrózy po tym kraju. Bardzo proszę o komentarze i opinię czy jestem w stanie zrealizować taki plan. Planuję nocne pociągi zarezerwować przed wyjazdem do Indii.
PS. Powyższy wątek zamieściłem na forum 13.11. - jednak ze względu na awarię serwera dane zostały utracone ja natomiast nie zdążyłem przeczytać żadnego komentarza. Proszę więc także wszystkich, którzy wtedy wzięli udział w dyskusji o ponowne zamieszczenie swoich komentarzy.
Pozdrawiam i z góry dziękuję - Wiesiek

Plan Podróży LUTY 2012:
1. Piątek - Delhi: przylot godz. 7.40, samolot do Jodhpur godz. 12.35; przylot do Jodhpur 13.20, autobus do Jasalmeru (5,5godz. Co 30 min); nocleg w hotelu.
2. Sobota - Jaisalmer: zwiedanie świątyń dżninijskich (otwarte do 12) i twierdzy, hawele; nocleg w hotelu.
3. Niedziela - autobus do Jodhpur 5,5 h; zwiedzanie:Niebieskie Miasto, Fort Mehrangarh; nocleg w hotelu.
4. Poniedziałek - przejazd autobusem do Ranakpuru; zwiedzanie dżinijskiego kompleksu świątynnego, przejazd do Udajpuru; jeśli będzie czas zwiedzanie miasta; nocleg w hotelu.
5. Wtorek - Udajpur: jeśli bęzie czas zwiedzanie miasta; przejazd autobusem do Jaipuru ok. 10 godz.; nocleg w hotelu.
6 Środa - Jaipur: Pałac Wiatrów, Fort Amber, Galta i Świątynia Słońca; nocleg w hotelu.
7. Czwartek - przejazd do Agry: Tadź Mahal, ew. Czerwony For; 19.50 pociąg do Gaja; nocleg w pociągu.
8. Piątek - przyjazd do Gaja 7.43; przejazd motorikszą do Bodh Gaja; zwiedzanie klasztorów; nocleg w hotelu (może w klasztorze Buthańskim).
9. Sobota - Bodh Gaja: zwiedzanie świątyni Machabodi i klasztoru Buthańskiego; przejazd Autobusem do Patny (co godz. 3godz. 50 R); z Patny 22.20 pociąg do New Jaipalguri; nocleg w pociągu.
10. Niedziela - 8.20 przyjazd do New Jaipalguri; bus do Kurseong, 13.25 Toy Train do Darżyling, przyjazd 16.15; nocleg w hotelu.
11. Poniedziałek - zwiedzanie Dardżylingu: hotel"Windamere", Observatory Hill, Instytut Himalaizmu, spacer po mieście - gompy buddyjskie; nocleg w hotelu.
12. Wtorek - Dardżyling: wyprawa Dżipem w kierunku Sikkimu, jeżeli uda się załatwić formalności przejazd do Pellingu w Sikkimie; alternatywnie plantacja herbaty, Ośrodek Samopomocy Uchodźców Tybetańskich; nocleg w hotelu.
13. Środa - wschód słońca na Tygrysiej Górze, w drodze powrotnej klasztory Tybetańskie; przejazd Busem do New Jaipalguri (3 godz), 17.15 pociąg do Mughal Sarai; nocleg w pociągu.
14. Czwartek - przyjazd godz. 7.05 do Mughal Sarai. Autobus do Varanasi (12 km), zwiedzanie miasta; nocleg w hotelu.
15. Piątek - Varanasi: zwiedzanie miasta; nocleg w hotelu.
16. Sobota - Varanasi: przejazd ranny łódką po Gangesie wzdłuż Ghatów; 12.30 pociąg do Satna; przyjazd 18.55; nocleg w hotelu w Satna.
17. Niedziela - ok. godz. 9 wyjazd autobusem do Khadżuraho, przyjazd na miejsce ok.godz.13; można zwiedzić świątynie niepłatne i wziąć udział w wieczornej ceremoni w świątyni Lingwa (?); nocleg w hotelu.
18. Poniedziałek - Knadżuracho: od rana zwiedzanie m.in. świątynie płatne; ok. godz. 15 wyjazd autobusem do Jhansi. 21.57 lub 23.30 pociąg do Delhi; nocleg w pociągu
19. Wtorek - przyjazd do Delhi 5 lub 5.30; zwiedzanie miasta; nocleg w hotelu.
20. Środa - Delhi: zwiedzanie miasta, zakupy na bazarze; nocleg w hotelu.
21. Czwartek - Delhi: 9.40 Wylot do Polski


Mareki dołączył
08.11.2011

Mareki 02:12 | 16.11.2011

Wyglada dobrze. Podobny zrobilem w 2005. Na Kajuraho dalbym sobie wiecej czasu. Fascynujace sa swiatynie oddalone daleko od turystycznej czesci gdzie pracuja archeolodzy (mozna wypozyczyc rower i tam dojechac - ludzie na wioskach wskaza droge). Lonely Planet o tym nie mowi


ctur dołączył
25.06.2011

ctur 22:10 | 20.11.2011

Witam ponownie. Bardzo proszę jeszcze raz o uwagi do przedstawionego planu. Termin wylotu się zbliża - chciałem porezerwować już nocne pociągi, jednak dobrze by było - jeśli w planie są jakieś "pułapki" - wcześniej je wychwycić.
Ponadto w Dardżylingu w tym czasie będzie chyba raczej chlodno. Jak więc proponujecie rozwiązać sprawę ciepłych ubrań i butów. Czy kupić je na miejscu (w Dardżylingu). Co po wyjeździe z Dardżylingu z nimi zrobić? Branie tego typu ubrań z Polski chyba nie wchodzi w grę. Przecież nie będę z nimi jeździł po "całych" Indiach żeby móc przez trzy dni "poszaleć" w Dardżylingu.
PozdrawiamStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl