Forum dyskusyjne

CENY w NORWEGII - transport i jedzenie

kategoria podróże po świecie

aiki dołączył
03.11.2011

aiki 20:59 | 18.11.2011

Witam wszystkich!
Planuję tygodniowy wypad do Norwegii, 2 dni Oslo i później okolice Tromso z dostępem do kuchni. Mam w zwiazku z tym 3 wątpliwości i proszę o radę:
1. Czy bardziej opłaca się przywieźć swoje jedzonko na tydzień czy kupować na m-scu (rzeczy do gotowania plus przynajmniej 2 razy w Oslo w jakiejś restauracji). Jeśli kupować na m-scu, to ile mniej więcej wydam?
2. Czy ceny biletów kolejowych, te minpris, czy minprice drożeją w miarę jak są wykupowane lub w miarę, jak zbliża się czas podróży czy zawsze kosztują tyle samo?
3. Czy można kupić w mieście A bilet na przejazd od miasta B do C z wyprzedzeniem 24 godzinnym?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

kristin9 dołączył
14.06.2011

kristin9 10:56 | 19.11.2011

Jeśli chodzi o Norwegię to jedzenie jest bardzo drogie. radzę wziąć ze sobą jeśli to ma być tydz . dla porównania jajka kosztują ok 29 koron, a chleb ok 25 koron taki który się da zjeść bo jakiś dmuchany sztuczny kupisz za 10 koron, ale ja tego nie jadam. Mieszkam w Norwegii więc ceny są aktualne. Nie podróżowałam pociągiem ,ale bilety na autobus możesz kupić przez internet bez problemu ,w autobusie możesz płacić kartą. Ja zwykle płacę za autobus z Oslo Torp do miejsca gdzie mieszkam tj. ok 250 km 400 koron. Jeśli chodzi o ceny restauracyjne to musisz się liczyć z tym ,że mogą Cię zaskoczyć pizza to mniej więcej wydatek 200 koron , piwo ok 60 koron średnio. Jeśli chciałbyś spróbować łosia czy renifera to wydatek wzrasta do 300-400 koron .Nie wiem jak ceny plasują się w Oslo bo dawno nie byłam ,podaję ceny z restauracji i hoteli w moim rejonie Aust-agder.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl