Forum dyskusyjne

Chiny Pekin - Hong Kong

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Mazzi dołączył
06.04.2007

Mazzi 17:31 | 06.04.2007

we wrzesniu wybieram sie w podróz do Chin.. Wstepnie opracowalem sobie trase: Pekin (badz samolotem badz koleja transsyberyjska) - Xian - Szanghaj - HongKong (wylot samolotem do polski). Czy mozecie dac mi jakies wskazowki ktore miejsca warto do tej listy dolaczyc? W chinach chcialbym spedzic okolo miesiaca.. Wszelkie wskazowki od bardziej doswiadczonych podroznikow sa mile widziane:)
Pzdr i dzieki

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 09:37 | 15.04.2007

Jak się kupuje bilet np. na pociąg i masz numery miejsc to numer np. 44 i 45 nie zawsze oznacza, że są to miejsca obok siebie. Ale przecież zawsze można się z kimś zamienić. Nie wyrzucaj biletów na pociąg, nawet jak już będziesz w nim siedział i zostanie 1 km do celu, ponieważ jest on potrzebny do opuszczenia dworca. Bilety są zabierane bądź tylko sprawdzane przez panów/panie „strażników” czy jakby ich tam nazwać:-)również na samym końcu.
Skąd odjeżdża pociąg wyświetlane jest na takich dużych ekranach, po 5 min dojdziesz o co chodzi. Szukaj po prostu na tablicy numeru, który jest na Twoim bilecie. I przychodź wcześniej, bo kolejki są ogromne.

Pociągi w Chinach są bardzo punktualne(a przynajmniej ja na takie trafialam), więc się lepiej nie spóźniać. Pociąg klasy "Z" to najbardziej luksusowy pociąg w Chinach. Ciekawych ludzi tam można poznać( np. ludzi z rządu...). Taki jeździ np. z Xianu do Pekinu (i pewnie w drugą stronę:)), w 12 godzin dojedziesz, bez żadnych przystanków, czyli pociąg bezpośredni i nie był tak bardzo drogi. W Polsce zapłaciłbyś o wiele więcej za taki dystans i klasę.

Proponuję zabrać tabletki na wszelkie dolegliwości zwiazne z żołądkiem(np:biegunka), ponieważ po dwóch tygodniach żołądek odmawia posłuszeństwa. Odczuwa się wstręt do chińskiego jedzenia...ale po krótkiej przerwie powraca ochota:)

To tyle co mi przychodzi teraz do głowy
Aaa jeszcze jedno!Oczywiscie TARGOWAĆ SIĘ !

Pozdrawiam:)

tyku dołączył
25.02.2007

tyku 09:43 | 15.04.2007

jeszcze co do miejsc, które warto zobaczyć. Na tej trasie, którą sobie wybrałeś, polecam: Suzhou(mniejsze "miasteczko" dla odpoczynku, blisko Szanghaju), Chengdu, Kanton(z Kantonu możesz się wybrać do Hong Kongu), proponuję rejs po Jangcy(start w Wuhanie, koniec w Chongqingu). Tylko nie poszukuj rejsów, gdzie większość pasażerów to obcokrajowcy, bo jest to drogie i nudne...

shishiodoshiMeth. dołączył
25.06.2007

shishiodoshiMeth. 21:52 | 25.06.2007

Odwiedzilem klika miejsc w Chinach w 2006 roku. Zapraszam do obejrzenia zdjec i przeczytania kilku slow o 3 tygodniowej wycieczce.
chiny.cdn79.net 

malgoskak dołączył
23.04.2007

malgoskak 23:53 | 25.06.2007

Jeśli chodzi o inne miejsca, to można dołączyć Luoyang - w okolicy klasztor Shao Lin i groty Luoyang. Ale mnie najbardziej podobało się w Syczuanie i Yunnanie - Lijiang to chyba najładniejsze miasteczko w Chinach. Poza tym w tych prowincjach zachował się jeszcze folklor - jest wiele mniejszości narodowych, zachowujących swoje stroje, zwyczaje itd. Olbrzymie wrażenie robi Tybet .Pięknie jest w okolicach Guilin - spływ rzeką Li to "mus". Nie wiem, jakimi środkami dysponujesz. Czy zamierzasz jeździć pociągiem, czy latać samolotem? Odległości są bardzo duże, więc jest to istotne. We wrześniu jest właściwie po sezonie, więc można negocjować ceny, również w hotelach, na samolot. I o bilety na pociąg łatwiej. Ale uwaga na koniec września. Mają tam wtedy święto i całe Chiny się przemieszczają Lepiej tego uniknąć. Jak masz pytania o jakieś praktyczne rzeczy, napisz do mnie.

pablowittich dołączył
02.04.2008

pablowittich 17:03 | 02.04.2008

Jedziemy 8 osobową ekipą we wrześniu na trasie Honkong - Pekin - Honkong. Czy wiecie ile czasu zabiera podróż koleja z Pekinu do Honkongu i ile może kosztować. To kawał drogi, a my wracamy do Honkongu bo chcemy lecieć liniami Oasis. Chyba, że uda się znaleźć tanie połączenie z Pekinu

klemens dołączył
27.02.2008

klemens 19:42 | 02.04.2008

ja bym dolaczyl kupe miejsc po drodze. wystarczy ze rzucisz okiem na przewodnik l.planet i trasa gotowa. zmodyfikuj ja od Yangshuo i tarasy ryzowe na polnoc od Gulinu. W przeciwienstwie do propozycji koleji 'Z' ja polecalbym Ci hard seaty- nei ma lepszej mozliwosci w topienie sie w tlum chinczykow, a co za tym idzie poznanie ich blizej, ich kultury, spsobu zachowania sie, zycia itp.
ja zrobilem podobny trip + kolej transyberyjska + off road po mongolii
fotorelacja i wskazowki na www.polibuda.info/galeria1191  w razie czego zapraszam na skajpa: michal_jasienski lub gg: 2202465

garimo dołączył
06.02.2007

garimo 09:38 | 03.04.2008

Pekin - HK - to mniej wiecej 24-28 godzin nonstop w pociagu bez przesiadek - jesli moge Ci cos poradzic to jedz doShenzen tuz przy HK ale jednak w Chinach - wtedy placisz za bilet "krajowy" zostaje Ci przekroczenie pieszo granicy i dojazd do HK kolejka - trwa ok. godziny a wychodzi to duzo taniej niz przejazd bezposredni do Hong Kongu.
pzdr
s.

bestboygrip dołączył
11.04.2008

bestboygrip 17:40 | 11.04.2008

Taniego połaczenia do pekinu jeszcze nie ma. Chciaż Air Asia się przymierza. Zobaczymy co z tym dalej będzie. Na Oasis Hong Kong nie liczcie - właśnie niedawno wysłali wniosek do sądu o bankructwo i zawiesili loty ;( ja też miałem plan, żeby lecieć z nimi we wrześniu.
Wejdź na ich strronę i wszystko jasne. Myślę ze teraz te 300 funtów trzeba min wydać by polecieć gdzieś w rejon Azji. Ja znalazłęm bilet do Tokyo z Londynu za 331 funtów i jeśli nie będzie zmian skorzystam z tego. www.malaysiaairlines.com  za tyle samo do Pekinu. Dodatkowo koszt dojazdu do Londynu z PL jeśli tam jesteście. LOT tez coś wspominal że po około 2000 będą loty do pekinu z warszawy. Na ich stronie wychodzi to ciut drożej - ale może jeszcze trochę spadną!

Powodzenia w poszukiwaniu. Ja ostatniuo szperam i szperam.

bestboygrip dołączył
11.04.2008

bestboygrip 17:43 | 11.04.2008

A i jeszcze jeśli chodzi o pociągi na całym świecie polecqam stronkę po anngielsku:
www.seat61.com/China.htm 
trasy, ceny, czas, rozkład - wszystko co potrzebne! znajdziesz tam każdy kraj na świecie.

maxxxi dołączył
08.04.2008

maxxxi 19:25 | 15.04.2008

Apropos Chin to niesamowity kraj, coś niepowatarzalnego i trzeba to na własne oczy zobaczyć, ale poczytać możesz nieco tu:
www.podroze.pl/wyprawa/relacja/quot-truskawkowe-chiny-quot,435 < br /> lub
www.podroze.pl/wyprawa/relacja/dziwny-jest-ten-swiat,401  .

wpodrozy.com dołączył
16.04.2008

wpodrozy.com 12:43 | 16.04.2008

a ja ci namieszam w planach - jak masz tylko miesiac jedz do YUNANU
ZAPRASZAM NA STRONE www.wpodrozy.com  jestesmy w chinach od 2 miesiecy

w szanghaju rok temu mieszkalem 2 miesiace
i naprawde nr 1 to yunan

marteczka dołączył
07.09.2007

marteczka 21:19 | 24.04.2008

czesc
ja wrocilam 2 dni temu z Chin, bylam tam przez 7 tyg, chodz to dosyc sporo czasu to niestety nie udalo mi sie zobaczyc wszytskiego co zaplanowalam...
co do ostatniej wypowiedzi to zgadzam sie ze Yunnan jest niesamowity, na pewno bym tam wrocila, choc mielismy kilka niemilych sytuacji to i tak polecam...
oczywiscie w zaleznosci co kogo interesuje, ale na mnie zrobil ogromne wrazenie widok dzikich sloni(pewnie dlatego , ze kocham zwierzeta)...
Lijiang niesamowite, choc bylismy rowniez w pobliskim starym miasteczku(niestety nie pamietam nazwy) duzo bardziej mi sie podobalo...
moja trasa to Pekin, Dalian , Szanghai, Suzhou, Hangzhou, Luoyang, Xian, Chengdu, Dujiangyan, Leshan, Jiuzhaigou,Dali, Lijiang, Kunming, Xishuangbannaa na koniec wypoczynek na Hannan w Sanya i powrot do Daljan
co do kosztow noclegu to sa zroznicowane w zaleznosci od miejsca, mozna znalez juz za 5, 6 euro jak i kolo15(oczywiscie za dwo osobowy)
pociagi, polecam sprobowaniatych tanszych, faktycznie mozna poobserwowac Chinczykow, choc nie wszystko jest przyjemne dla oka, np jak dziewczyna czysci paznokciem uszy chlopakow...
na pewno zaopatrz sie w srodki na broblemy zolodkowe, ja na szczescie dlugo nie mialam problemow, ale i mnie dopadlo
jezeli masz chorobe lokomocyjna, opaska na reke niezbeda, ja bym bez niej nie dala rade, choc i tak raz sie pozadnie rozchorowalam ...
wiele by tu mozna bylo pisac, jezeli masz jakies pytania to najlepiej napisz meila na marta_kz@wp.pl, a jeszce lepiej jak mnie znajdziesz na skypie, zazwyczaj wieczorem jestem dostepna...

maxxxi dołączył
08.04.2008

maxxxi 21:40 | 08.05.2008

Tu jeszcze o Hong Kongu konkretnie :) fajna relacja, pozdrawiam.
www.podroze.pl/wyprawa/relacja/nowy-rok-chinski-w-hongkongu-czy  li-kon-na-biegunach,527

Divemaster dołączył
30.05.2008

Divemaster 08:41 | 05.06.2008

Jesli chcecie zaliczyc Hong-Kong, to pamietajcie by miec chinska wize umozliwiajaca wielokrotne przekroczenie granicy. W przeciwnym wypadku nie wpuszcza Was z Hong-Kongu do Chin, to dalej autonomia wlacznie z waluta. Co do wspomnianego tu wstretu do chinskiego jedzenia to u mnie wciaz jest wrecz przeciwnie, kuchnia jest tam niesamowita. Klopotow z zoladkiem nigdy nie mialem, ale to moze byc indywidualna sprawa.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl