Forum dyskusyjne

Sa Pa i Ha Long na początku lutego - kto był - pomóżcie

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

magnolinka dołączył
20.10.2011

magnolinka 11:45 | 29.11.2011

Witam,
bardzo proszę o opinie osoby, które były tam właśnie w lutym, lub pod koniec stycznia. Bardzo ciekawi mnie Wasza opinia na temat pogody z jaką się spotkaliście. Wiem, że nie brakuje tu doświadczonych podróżników (również po Wietnamie), dlatego ciekawią mnie konkretne opinie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 12:01 | 29.11.2011

Też wybieram sie w tym okresie i dołaczam sie do pytania

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 09:09 | 30.11.2011

Raczej bedzie zimno, proponuje wziasc polar i kurtke.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 15:30 | 30.11.2011

Kurde myślałem ,że w Ha Long bedzie ciepło...?

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 04:39 | 03.12.2011

Na północy Wietnamu będzie zima w tym czasie. Zdarzają się cieplejsze dni, może na taki traficie :)

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 13:00 | 13.12.2011

Byłem dokładnie pod koniec stycznia br w Ha Long i Sa Pa. Owszem zima. Zatoka. Temperatura ok 20 st, może być wiaterek. Uważam że polar spokojnie wystarczy (jestem zimnego chowu). Będzie niestety mgła i tego się nie uniknie.
Ale mimo to warto na minimum dwa dni. Błękitnego nieba raczej sie nie spodziewaj.. Sa Pa. Temperatura taka sama. Na górze (w miasteczku) miałem w miarę ciepło + niestety mgła, która co jakiś czas zanikała i pokazywała przepiękne górskie widoki. Na trekking jedzie się w dół i tam mgły nie ma , bo jest powyżej. Ale i tak widoki świetne. To jest bardzo dobra pora do trekingu bo jest sucho (błoto i tak będzie). Polar wystarczy. Buty do trekkingu (kalosze) są na miejscu w wypożyczalni (kosztuja 1$). Ja masz inne
pytania pisz
Wojtek

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 16:03 | 13.12.2011

Wojtek a ile płaciłeś za Ha Long ? byłeś z noclegiem na łodzi?
piotr

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 17:28 | 13.12.2011

Tej ceny wyjątkowo nie odtworzę. Byłem w tym wyjątkowym dniu kiedy był wypadek zatonięcia statku wycieczkowego. Miałem być dwa dni z noclegiem na łodce, zmieniono mi to na jeden dzień oddano dużą częśc kasy w ramach rekompensaty. Wszystko w lokalnej walucie. Dlatego tej ceny nie odtworzę. W nastepnym dniu miałem już bilet na pociąg do Sapa i dupa. Na zatoce byłem tylko jeden dzień ale było świetnie bo zupełnie pusto bez turystów po tym wypadku. Jak masz pytania pisz.
Wojtek

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 09:24 | 14.12.2011

W zeszłym tygodniu w Sapie był + 1C

DSzozd01 dołączył
26.09.2011

DSzozd01 12:43 | 15.12.2011

Ja byłam w listopadzie 2010 - Ha Long, Sapa + środkowy Wietnam. Za wycieczkę na Ha Long zaplacilam 45 albo 49$, ale inni podróżujący płacili nawet i 120$. Mam namiary na biuro podrozy w Hanoi

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 15:44 | 15.12.2011

napweno jak się w SAPa wybierasz na treking koniecznie dobre buty:)zdaza się ze tam pada.
ja w SAPA bylam pod koniec stycznia i w dziel bylo b.cieplo.ranki i wieczory sa zimne.Polar i plaszczyk od deszczu zdecydowanie wystarczy
podstawa buty:)

magnolinka dołączył
20.10.2011

magnolinka 19:00 | 23.12.2011

Dzięki wielkie, właśnie potrzebowałam takiej informacji z okresu pobytu styczeń/luty.
Na treking się nie wybieramy, raczej poprzestaniemy na pobliskich wioskach.
Mocno zastanawiam się nad niedzielnym targiem w Can Cau. Pociąg z Hanoi będzie akurat z soboty na niedzielę, ale czy na pewno warto? Oglądałam jakieś filmiki na Youtube i prócz kolorowych strojów nie ma w tym targu niczego wyjątkowego. Jednak jest to kawałek od SaPa.
Mam nadzieję, że takie wypadki zatonięcia łodzi nie zdarzają się zbyt często.

wojtek32 dołączył
18.01.2012

wojtek32 09:48 | 18.01.2012

cześć, ja właśnie też się wybieram do Ha Long, Sapy,... pod koniec stycznia. Ale podróżuje sam i jest raczej mi trochę trudno. Może ktoś z was będzie podróżował w Wietnamie w tym okresie to chętnie się przyłączę. Mój tel w Wietnamie: 01649149071.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl