Forum dyskusyjne

Ho Chi Minch-Phnom Penh-Siem Reap-- przejazd

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 08:05 | 30.11.2011

Może ktoś tą trase pokonywał ? Czy istnieje możliwość np Deltą Mekongu? Ile trwa i jakie ceny?
Z góry dziękuje za pomoc.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 08:57 | 30.11.2011

Ja tą trasę zrobiłem z Sajgonu do Phniom Penh i tak jak piszesz,granicę Wietnam Kambodża przekraczałem na Mekongu,super sprawa,bilety wykupiłem w biurze podróży Sihn Cafe-polecam.Z Phniom Penh do Siem Reap popłynął bym ślizgaczem po jeziorze Tonle Sap,wspaniałe przeżycie,godzinami można obserwować jak żyją ludzie na tym jeziorze!!

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 09:04 | 30.11.2011

Mozna kupic bilet bezposrednio z Sajgonu do PP lub Siem Reap, lub wycieczka przez Delte Mekongu

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 09:10 | 30.11.2011

Świeta racja,zapomiałem napisać że ja połączyłem przemieszczanie się z Sjgonu do Kambodży z wycieczką po Delcie Mekongu.

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 11:53 | 30.11.2011

Serdeczne dzięki . Mario ile trwał ten przepływ do PP ? Nocowales w PP ? Czy od razu po jeziorze do siem Reap ? I jakie mniej wiecej koszty ?

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 06:28 | 02.12.2011

The Phnom Penh to Siem Reap boat is worth doing once and once only. It is expensive (when compared to the bus), the middle of the trip is boring (you're in the middle of a lake with no scenery) and, if you sit on the roof, chances are you'll get sunburnt. Z tego co pamietam 3x drozej niz bus.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 13:39 | 13.12.2011

A nie wiesz przypadkiem , czy jest możliwy przejazd , najlepiej nocny, z Sajgonu do Tajlandii, zależy mi na przejściu w Trat (chodzi Ko Chang zaraz za granicą), nie przez Poipet ?

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 13:12 | 13.12.2011

Zrób tak jak pisze mario-mil. Byłem w lutym br. W Sinh Cafe w Saigonie jest bardzo wiele ofert dostania się deltą do PP i SR. Ja płynąłem 3 dni do PP slow boatem i była to totalna rewelacja. Jedna noc do domku na palach na rzecze (rewelka), druga w hotelu w Chau Doc na granicy. Moja cena to 40$ od osoby.
Mario zazdroszcze Ci strasznie jeziora Tonle Sap, też chciałem ale nie miałem czasu bo Angkor i zabookowany samolot. Byłem dzień w PP (warto) a potem albo busem (5 godzin - tak zrobiłem) do SR albo jak mario przez jerzioro. Ta druga wersja zdecydowanie lepsza jeśli masz czas.
Wojtek

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 16:01 | 13.12.2011

Dzięki wielkie ...ale jak na 3 dniową podróż z Sajgonu do SR to dośc duzo pewnie bedzie nam szkoda czasu może pomyslimy o jakijsc wycieczce po mekongu i np nocnym przejezdzie do PP lub SR.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 17:36 | 13.12.2011

Odradzam. Problem w tym że Delta to najbardziej niesamowite (przynajmniej dla mnie) miejsce w Wietnamie. Jednodniowa wycieczka po delcie da Ci całkowicie błędny obraz. Wypłyciecie w My Tho na parę godzin. Tam rzeka
jest szeroka i brudna. Urok zaczyna sie dalej w górę rzeki na małych kanałach...a że to trwa to fakt. Masz zagwozdkę, bo na delte naprawdę trzeba te 3 dni przeznaczyć. Nie wiem jaki masz plan całego wyjazdy, może zrezygnuj z czegoś innego. Przejechałem cały kraj moge Ci cos doradzić. Napisz swój time table
Wojtek

kalaakala dołączył
13.07.2012

kalaakala 12:33 | 19.10.2012

Witajcie
Czy wycieczkę po Delcie Mekongu z przejazdem do Phnom Penh (3 dniowa) załatwiać od razu w Sajgonie, czy lepiej dostać się do Can Tho i stamtąd?
Z góry dziekuję za pomoc :)

holka82 dołączył
27.10.2012

holka82 15:18 | 29.10.2012

Hej! A ta cena 40 $ od osoby, to za dzień czy za całość? Mnie Sinh Cafe za 3 dni i dwie noce rzuciło właśnie kwotę 228 USD/ person :-( Wiem że wszystko zależy od liczebności zebranej grupy, ale nijak nie moge doliczyc sie tych 40 USD :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl