Forum dyskusyjne

szlaki gorskie w rumuni

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

guciol dołączył
22.07.2011

guciol 09:42 | 01.12.2011

witam
w przyszłym rokuku wybieram sie w gory rumunskie. prosze o rade w ktore gory jechac , gdyz zalezy mi by były w nich szlaki. Co warto zobaczyc przy okazji?

Kraska dołączył
27.11.2011

Kraska 21:46 | 01.12.2011

Po pierwsze zależy jakie góry chcesz zobaczyć, czy bardziej przypominające nasze Tatry zachodnie czy może Bieszczady. Po drugie ile dni chcesz poświęcić na wędrówkę po szlakach i czy chcesz nocować pod dachem czy pod namiotem. Pozdrawiam.

Krzychu Sikor dołączył
09.04.2017

Krzychu Sikor 18:24 | 09.04.2017

Czołem!

W drugiej połowie lipca wybieramy się z dziołchą do Rumunii i planujemy 3-4 dni spędzić w górach.

Chcemy wejść w góry i przez 3-4 dni z nich nie schodzić. Noclegi w namiocie, najlepiej na dziko. Górki mogą być zalesione, ale z odsłoniętymi szczytami żeby można było widoki popodziwiać. Nie musi to być kompletne odludzie, ale chcielibyśmy uniknąć tłoku rodem z polskich Tatr.

Mam prośbę o podpowiedź gdzie wyruszyć w trekking?

trabe dołączył
31.07.2014

trabe 20:11 | 12.04.2017

Nie wiem jak z Waszą kondycją, ale jeśli nie najgorzej to mógłbym polecić Retezat Mały (zwany też Piule-Iorgovanu), południowy zachód kraju. Nocleg na campingu niedaleko schroniska Cabana Buta ma wszelkie cechy noclegu na dziko, można też zaszyć się gdzieś indziej w zalesionej okolicy. Stamtąd można zdobyć szczyty Retezatu Małego właśnie (takie do 2100) ew. porwać się na Retezat właściwy na północy. Przewagą Małego jest to, że jest tam prawdziwie pusto.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to służę pomocą.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl